PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
-jirik-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.03.2009 09:51

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od -jirik- »

Ahoj, nevim jestli je to ve spravne sekci - DSG.. Ale Touran 2004 2.0 TDi BKD nacipovany s DSG mi pri rozjizdeni a jakymkoliv zaberu jakoby houpe lehce ze strany do strany (jakobych jel po nerovnosti) - je to pekne videt na zadnich hlavovych operkach, ktere se rozvibruji... jakmile vyradim, nebo neakceleruji tak moc, je to ok, citim vetsi intenzitu pri prujezdu levotocivou zatackou (zase samozrejme pokud v ni zrychluji)... Mel jsem puvodne tip, ze se jedna o vnejsi a vnitrni klouby poloos, po vymene je to ale stejne...

Nemuze byt problem v tom, ze je auto nacipovane= ma jeste vetsi kroutici moment a je nejak poskozeny (vymackany) diferencial??

moc Vam dekuji za jakykoliv napad, at nemenim treba prevodovku zbytecne, ta jinak radi krasne plynule a rozjezdy do kopce zvlada take na jednicku...

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od lipa »

:arrow: -jirik-
Zkoušel jsi prohodit kola? Je to levný a zvládneš to sám. Jinak vymačkaný diferenciál by asi zlobil v každé zatáčce.
Snad zkusit to upnout na brzdu.

Dej vědět jak jsi dopadl.

-jirik-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.03.2009 09:51

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od -jirik- »

Mohu poprosit jen o radu jak upnout na brzdu? Jako na mereni vykonu?

Jeste jeden zajimavy poznatek, jakoby se to obcas nejak zakouslo nebo si to sedlo.. pak to nedela ani trochu, projedu par zatackami a mestem a zase to dela... pak z nicehonic (tusim vetsinou po pridani a zaberu) to zase prestane delat...

Ta kola zkusim nasadit plechace, co vim, ze jsou urcite v poradku, ale prave proto, ze je to nepravidelne, se bojim, ze to kolama nebude, ale keeeez by :-)

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od lipa »

Ano, mám na mysli brzdu na měření výkonu.( jedno měření cca1500Kč)

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od ROBIINU »

:arrow: :arrow: jirik
nevím odkud jsi , ale ...http://www.tdifun.cz/cenik/" onclick="window.open(this.href);return false;
doporučuji :good:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Je otázka, co na brzdě zjistí, pokud se nepletu, tak válce jsou propojeny, není tam zátěž pro jednotlivé kolo a jel by jen rovně.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

kaprmahony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od kaprmahony »

Ola chlapy,mám problém s dsg,jede jenom dopředu,jinak nic,závada na supervagu je 17150 řadící solenoid N91-přerušení,zkrat na kostru. neví někdo co s tím. díík

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

No, žádná legrace, je to ventil v mechatronice:( Tady něco podobného:http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... -Tiptronic
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

fr.mottl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.03.2009 17:22

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od fr.mottl »

kaprmahony píše:Ola chlapy,mám problém s dsg,jede jenom dopředu,jinak nic,závada na supervagu je 17150 řadící solenoid N91-přerušení,zkrat na kostru. neví někdo co s tím. díík
můžeš to zkusit opravit a po tom co se ti to nepovede, tak jen vyměnit mechatroniku :)

kochin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 31.01.2011 16:20
Bydliště: Třebíč

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od kochin »

Ahoj všem a hlavně těm kteří mi radili a pomohli. Auto mám konečně vpořádku a bez jakéhokoli cukání převodovky. Velké díky patří panu Fr. Mottlovi, který se nabídl s diagnostikou DSGčka a poté i s rychlou opravou (výměnou mechatroniky) za rozumnou cenu. Ještě jednou DÍKY a doporučuji všem !!!

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

jj, frm je skvělej, potvrzuju;)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Velryba67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.03.2013 18:29

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Velryba67 »

Ahojte všichni v klubu,

ráda bych požádala o radu - mám Tourana, TDi 1,9 r. výroby 2004...začal mi po cca 20 min. zahřátí vždy cukat (vynechávat plyn) spíš při nižších rychlostech, když přidám, tak to zmizí. Při jízdě na dálnici při vyšších otáčkách tento problém není...kabely jsem nechala zkontrolovat a vadné byly vyměněné..nemáte někdo zkušenost s tímto problémem??
Nebo prosím doporučte nějaký kvalitní servis v blízkosti Líbeznic, kam jsme se nově přistěhovali...
Dík moc za pomoc!

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Pokud máš DSG, tak by to mohlo být, to, co jsem řešil já, tedy, že v nízkých rychlostech se snaží stáře řadit 1/2/1/2/1. Vada byla v mechatronice.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Ifjef321
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 06.10.2011 20:50
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Ifjef321 »

Zdravím. Mam 2.0 tdi 103 kw BKP, 192t km, DSG... a o to tu jde
DSG je 6ti st. a při podřazování, když nechám auto zpomalovat mi to při přechodu z 3 na 2 přesně při zařazení 2 udělá takovou kovovou ránu. Buch 8O jako když klepneš kloubem o stůl. Všiml jsem si toho až když jsme vypnul dynaudio :D ...jezdim hodně s muzikou. Pak jsem taky zjistil, že při manuálním řazení to z 2 na 3 škubne. Nevím jak to dsg funguje, ale asi tam je něco v nepořádku co? VAG nic neukazuje - žádná chyba. Pročítal jsem si to tu celé. Při zařazeném N to klape od motoru, takže setrvák...to je mi jasné, ale co to cinknutí při podřazování a škubnutí jen při manuálním řazení?
Děkuji za rady.
B6 kombi 2006 3.2 fsi 184 kW
B6 sedan 2005 2.0 TDI 103 kW BKP, DSG - prodáno
______________________________
Prodej šroubení, hadiček, rychlospojek
http://www.vakuumtechnik.cz/sanga.php" onclick="window.open(this.href);return false;

ugurundu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.11.2011 22:46

DSG a tempomat

Příspěvek od ugurundu »

Mám jednoduchý problém. Doufám, že to tu není, protože asi nevím jak zadat klíčová slova.

Při zapnutí tempomatu automat neustále přeřazuje nahoru a dolu. Při normální jizdě to nedělá.
Bohužel žádné chyby v pc nejsou. Ale je možný že je vadný tempomat? Na ruční řazení, tak to jede uplně v pohodě.

Díky Za rady.


Touran 06 2.0 TDI PD, najeto cca 180k.

Měnilo se těsnění hlavy a jeden vstřik. rozvody + dvohmota

Odpovědět

Zpět na „Motor“