MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Bohouš 522
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.08.2009 21:12
Bydliště: Praha

MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od Bohouš 522 »

Ahoj!Koupil jsem Torana 1,6 najeto 60000km a pískalo mu palivové čerpadlo v nádrži.Čerpadlo jsem vyměnil a po cca2000km začalo pískat znovu.Čim víc je v nádrži benzínu tim víc píská!!!A při otevření nádrže je slyšet zasyčení.Má někdo podobnou zkušenost prosím poraďte.dík Bob

rrrrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 13.02.2009 18:48

Re: Prosím o radu!

Příspěvek od rrrrr »

Mam to iste auto benzin 1.6 nepiska no tlak po otvoreni ano som rad ze konecne tu ma aj niekto benzin ak mas akekolvek otazky kontakt tu alebo na mail roman.muran@centrum.sk

Uživatelský avatar
Bohouš 522
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.08.2009 21:12
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od Bohouš 522 »

Mám ještě otázečku.Neví někdo jak je v touranu řešený to aby v nádrži nevznikal podtlak?A je možný aby kůli podtlaku odešlo čerpadlo v nádrži - pískání? :cry: Jestli máte měkdo schéma nárdže a palivové soustavy pošlete mi ho prosím.Dík Bob.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od alesino »

možná ti to pomůže ...
Přílohy
2.JPG

harvy2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.06.2009 21:25

MOTOR

Příspěvek od harvy2 »

Ahojte mam problém ,že pri 2400 otáčkach hore počujem zvýšený zvuk na každom zaradenom stupni.je to také hučanie.
V každom prípade to hučí a duní .Otázka je či to može byť turbo alebo prevodovka pripadne niečo iné ?

svobodak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 26.10.2009 19:23
Bydliště: Praha

touran tdi 74kw za studena chrasti?

Příspěvek od svobodak »

Ahoj vsem mam problem kdyz po ranu nastartuju a je studenej motor tak chrasti / asi setrvak/kdyz slapnu na spojku prestane po zahrati cca 3km to prestane asi setrvak nebo to muze byt neco jineho?

m.puli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 31.01.2009 16:42

Re: touran tdi 74kw za studena chrasti?

Příspěvek od m.puli »

svobodak píše:Ahoj vsem mam problem kdyz po ranu nastartuju a je studenej motor tak chrasti / asi setrvak/kdyz slapnu na spojku prestane po zahrati cca 3km to prestane asi setrvak nebo to muze byt neco jineho?
Delalo me to taky a je to na 100 naclej setrvak ted sem ho menil..

kratabronz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.08.2011 15:50

Nepravidelný chod a bouchání v motoru

Příspěvek od kratabronz »

Mám tourana 2007 2,0 tdi 125kw. Auto běžělo a najednou z ničeho nic začalo vynechávat a něco v tom jako by občas zabouchá.Kamarád mi to dal na diagnostiku a napsalo to chybu 004704 004704 a 005734.Chyby vymazal,ale auto opět dělalo to samé. Prosím nemohl by mi někdo poradit co s tim. Ted nám diagnostika nic neukazuje,ale auto to dělá furt

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od lipa »

Kolik máš najeto?

petrce63
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.05.2009 15:07
Bydliště: Velké Losiny

Zvuky z prostoru motoru.

Příspěvek od petrce63 »

Při zastaveným motoru a zapnutým klíčku se mi z Tourana 2,0TDI ozývá pípání. Jde to někde od stěračů.Dělal jsem denní svícení a tak jsem na to přišel. Když vypnu klíček tak to přestane ale takovým způsobem jako když tumu dochází štáva.Je to velice slabý zvuk.Při zavřené kapotě už slyšet není.

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od Mamutik »

harvy2 píše:Ahojte mam problém ,že pri 2400 otáčkach hore počujem zvýšený zvuk na každom zaradenom stupni.je to také hučanie.
V každom prípade to hučí a duní .Otázka je či to može byť turbo alebo prevodovka pripadne niečo iné ?
Podobne riešim tiež podobný zvuk od motora prípadne od čerpadla v nádrži ....ktorý sa ozýva pri pridaní plynu ...ide o hluk ,bručanie ktoré odznieva ešte aj pri ubraní plynu ako keby niečo nemazalo prípadne nejaká klapka prepúšťala stlačený vzduch a nepríjemne to v interieru doznieva ako pridusený prerušovaný bzukot...hlavne pri ubraní plynu ....turbo to nieje to má svoju charakteristickú zvukovú odozvu.

...skúsim ešte aditívum na vstriki+čerpadlo v nádrži ....Má niekto skúsenosť zkvalitným aditývom na PD TDI motor?
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od alesino »

:arrow: Mamutik
používám celou dobu VIF letní/zimní a spokojenost ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od kat38 »

mamutík ... turbo asi ne, ale co hadice od turba .... ta silná zespoda u banky na ostřikovač ... takhle to zní když je rozpojená,nebo někde ruplá...

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od Mamutik »

alesino... ak máš tak prosím ťa o náhľad z etky na rozvodové hadice od a do turba .....1,9 TDI BLS
Narazil som na niečo podobné http://forum.autobazar.eu/prispevok165717.html#165717
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, ZVUKY - Divné zvuky z motoru

Příspěvek od alesino »

:arrow: Mamutik
Přílohy
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Motor“