MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Moderátoři: Chozin, alesino

protus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.07.2011 20:26

Re: vibrace motoru na volnoběh

Příspěvek od protus »

JimbOO píše:podla mna to moze byt aj ako pisal jarod78, tou nekvalitnou naftou. Ked som natankoval na znackovej cerpacke, auto islo krasne hladko, ale po natankovani u jedneho nemenovaneho obchodneho retazca mi taktiez zacalo na volnobeh "vybrovat". Treba skusit doplna natankovat na znackovej cerpacke nech to poriadne precisti a m[album][/album]alo by to byt OK :wink:


mne to zacalo trochu pocukavat tak som to neriesil neskor to zacalo poriadne cukat, vymenil som celu spojku, ziadna zmena, potom som si vsimol že mi to robi prevažne v nemecku, som si zacal davat pozor na palivo tankoval som len w power diesel, neuspesne. Som bol v DE v autorizovanom servise, diagnostika neukazala ziaden problem tak mi povedali ze mechanicka porucha predpokladane naklady na opravu od 2000 do 4000 € skoro ma j...blo. Dosiel som domov bez problemov, siel som do malickeho servisu a chlapik mi povedal ze uz sa s tym stretol a pravdepodobne to budu len kable ku triske ze niekde v hlave niekedy prasknu a potom sa to tak sprava. 60€ aj z robotou a od vtedy bez problemou.

lincoln100
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.12.2011 17:45

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od lincoln100 »

Tak pánové, vibrace jsem řešil nedávno. Je to špatnou kvalitou nafty a hlavně těma sračkama z řepky. Postupně se vám zadírají trysky. Začalo to u mě jen sem tam, ale pomalu postupně se to zhoršovalo- cca 1,5 roku.
Já mám r.v.2005, najeto cca 100.000km. U mě to vygradovalo do nesnesitelných vibrací, poklesu výkonu a vysoké spotřeby. Nejprve diagnostika neukázala nic, pak špatný vstřik 4.válce. Výměna vstřiku a následná koupě aditiva VIF. Samozřejmě, že ostatní trysky musely být taky chyceny. Teď to liju do nádrže při každém tankování. Po cca 5 nádržích vibrace žádné, sametový chod, nízká spotřeba, výborná akcelerace. Samozřejmě může to někomu dělat i vadná kabeláž. Ale v každém případě hledat u vstřikování apod. Určitě ne dvouhmotový setrvák!!! Ten mi chtěli vyměnit v servisu jako první. Zbytečně vyhozené peníze!!!! Doporučuji určitě přidávat aditivum do nafty. Hlavně PD ale i ostatní.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od alesino »

:arrow: lincoln100
ahoj ...
tady bych s tím setrvákem trochu odporoval ...
od začátku koupě auta / 143.000 km / jsem tankoval jen u " značkových " pump prémiovou naftu + VIF a stejně se auto třepalo , po výměně setrváku a řemenice altíku je klid ...
takže u mě to na sichr nebylo vstřikama / 196.000 km /...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

lincoln100
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.12.2011 17:45

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od lincoln100 »

To je samozřejmě možné. Při koupi s již proběhem 143.000km je možné, že setrvačník je v háji. Je to také dost častá koncernová závada. Záleží také jak s tím jezdil předchozí vlastník. U závady setrvačníku je ale podle mě ten třes jiný a navíc by měl být doprovázen specifickým zvukem. To není zkušenost ode mě, ale od mechaniků, u kterých jsem sháněl info.
Přeji hodně spokojených km. Já momentálně řeším netopící topení. Pěkná otrava.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od kat38 »

lincoln100

2005 a najeto 100tisíc...noooo to tě někdo houpal až tě rozhoupal :D ...pokud to tedy nemáš od novoty...jinak s tou naftou souhlasim,co jsem začal dávat pravidelně aditiva a tankovat jen agip diesel tech,nebo jako se to jmenuje, postupně vibrace zmizely...ačkoliv o kvalitě spojky a setrváku si nedělam iluze...mam 200000 a zatím stále origo,tak jsem zvědav kolik ještě vydrží...

alesino ... taky jsem bral u značkových... benzina shell...a klepalo se to jak osika (teda,taky je možný,že je to taková ta klidná chvilka před smrtí mého setrváku) :D ale zatím to vypadá vážně na tu naftu...

f.statečný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.08.2010 09:58

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od f.statečný »

na 100% trysky

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od cada12 »

Nyní to klucí řeším taky.
Můžou to dělat trysky, řemenice na altiku i ta dvouhmota.
Dvouhmota vetsinou pri volnobehu jakoby skrta a sami vite jak jste na tom se spojkou.
Změřit přes VAG a zjistíte, já tankoval na omw a jdu na výměnu 1ks.
Origo Bosh ve volkswagenu stoji 18tisic 1ks.
Na netu při troše snahy se dá sehnat ten samý od 3 do 5 no problem ale repas nebo pouzitá.
Jen to chce vědět kod a pohledat.

Jinak pokud jste to už někdo dělaly, jáká má být optimální komprese na ty trysky?
Díky.

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od cada12 »

Takže dnes proběhla výměna vstřikovače na 1.válci a motor přede jako nový.
Žádné občasné potřepání navolnoběh, žádné třepání při jízdě.
Cena vstřiku cca 5tis. na cc-autodily +práce
Jinak jsem se od známého dozvěděl že někde ve Fryštáku je starší pán který tomu dobře rozumí (pouze koncern) a když jsem viděl jehopráci tak musím smeknout klobouk. i podle toho jak k tomu přistupoval tak borec.

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od lipa »

Pošli mě na SZ kontakt na toho pána.
Dík

Molik.GTO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 30.03.2010 20:28

vibrace auta

Příspěvek od Molik.GTO »

potřebuji radu máme Tourana 1,9 TDI rok 2004 při jízdě ve výkonu se auto rozvibruje do stran, hlavně po zahřátí. Za studena v poho, vyměnil jsem silenbloky na motoru, na ramenou, promazali jsme klouby, vyvážili kola a už si nevím rady. Prý by to mohli být klouby nebo dvouhmota. Prosím o radu, díky.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: vibrace auta

Příspěvek od alesino »

manuál nebo DSG :?:
kilometry cca ?
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Brambor04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.10.2012 14:33

Klepání v motoru - Touran 1.9 Tdi

Příspěvek od Brambor04 »

Dobrý den, mám Volkswagen Touran 1.9 Tdi (77kW). Při jízdě se z nenadání začal z motoru ozývat znervózňující zvuk. Jedná se o pravidelné klepání. Není ani moc hlasité, ale při vypnutém rádiu snadno slyšitelné. Nejsem si jist, zda-li by to mohlo mít souvislost, možná že ano, ale zvuk z motoru jsem poprvé uslyšel tehdy, když jsem motor vytočil do vyšších otáček na nízký kvalt - jednalo se asi o 5tis. otáček, následně bylo přeřazeno. Jinak tohle se nedělá často, s autem se stále jezdí pozvolně, okolo 1700 otáček (jezdím na spotřebu).
Nutno ještě říci, že intenzita klepání se nezvyšuje s nárůstem otáček, alespoň jsem nic takového nepostřehl. Mohl by mi někdo, prosím, říct, co by to mohlo být?

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od kat38 »

K těm drobným vibracím motoru a výpadkům turba z důvodů jeho zanášení sazemi můžu po mnoha zkušenostech říct toto...je to naftou, shell, benzina, agip, omv, ono a podobně...všechno sračky pokud tankujete v česku, za hranicema mají stejný čerpačky úplně jinou naftu i benzín....co jsem se dozvěděl při pátrání po netu...na západ od hranic se tankují pohonné hmoty západního typu s malým obsahem síry-dovážené z arábie a pod. a nezáleží na názvu čerpací stanice, na východ od hranic se tankují pohonné hmoty východního typu silně zasířené-dovoz z ruska a pod. a taky nezáleží na názvu čerpací stanice. a teď ... JEDINÁ čerpačka na východ od hranic, kde se dá koupit nafta a benzín západního typu s malým obsahem síry je nenápadná DEA - ceny někde mezi ono a shell (nevím jak je po republice rozšířená, u nás v Plzni je jen jedna). Po cca 5 měsících tankování u nich jsem bez problémů - žádné vibrace na volnoběh, ani jeden výpadek turba když se mu naloží do výkonu a auto jede jak z praku a zdá se mi že i motor je víc potichu (to ale může být jen zdání), přesto ještě přidávám aditiva...zkuste to :good:

Majkl81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.03.2012 19:34

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od Majkl81 »

Zdarec.Mám podobnej problém stěma vibracema.Když stojím na rovině,tak se to dá,ale když stojím do kopce je to hrůza (fakt masakr).Na co by mohlo mít vliv ,že auto stojí do kopce a z kopce?Vstřiky testovány a OK,výměněna rěmenice alkternátoru,volnoběžná spojka(uplne na kaši).
Nějaké rady? Díky
Motor 2.0 TDi AZV

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od pratonda »

Co třeba silentbloky motoru na podbězích v motoráku,či jeden zespod u nápravy.Zkus zahejbat nenastartovaným motorem rukou.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Motor“