MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Moderátoři: Chozin, alesino

puskvorec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.12.2010 19:11

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od puskvorec »

vibrace takového typu dělá setrvačník

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od audinak44 »

Zdravím kľúči mam Touran 2004 km 245000km a všetko je ok žiadne vybracie na volnobeh.No ak idem s vozidlo a bavím sa z plynom v zaradenej rýchlosti buď 4ka alebo 5ka a jemné uberam a pridavam so zaradenou rychlostou mam pocit akoby sa niečo hybalo smerom dopredu a dozadu ako keby bol voľný motor.No vsetky silembloky sú nové aj na napravnici.Chcem sa opýtať či neexistujú tvrdšie silembloky do napravnice aby sa motor pri výkone nekymacal dopredu a dozaduuz neviem čo to môže byť.nápravy sú nové aj tlmiče.

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od audinak44 »

Problem vyriešený zohnal som powerflex silemblok pod prevodovku a ani kmit odporučam parááda:-))

Len treba pozrieť na aký typ objednavate prikladám foto+video

http://www.youtube.com/watch?v=LH7MhZvSklE" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
$(KGrHqVHJF!FDH)CLo3(BQyNPzVGwg~~60_12.JPG
PFF85-504 je do roku 2008
PFF85-504 je do roku 2008

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od kubisz »

Cau panove, taky se trochu pridam se zkusenosti. Touran 1,9D BLS, po nastartovani rychle houpani nahoru dolu, po chvili zmizelo. Kolem 2100-2200/min tres motoru (zvuk, jako kdyz mate votevreny vokynka a jedete rychle) a porad zvysena spotreba. A zavada?: sedrena vacka na jednom valci, stejne tak i zdvihatka a vadnej vstrik. Po vymene "prede jako kote" :-D. Jinak ale diagnostika nic nehlasila a auto jelo bez problemu. Vadny vstrik ale daval kolem +2,89. Toz tak. Trebas nekomu pomuze...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

JimbOO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.12.2009 13:59
Bydliště: Prešov, SVK

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od JimbOO »

Ahoj! Nemam to sice z vlastnej skusenosti, ale niekde som cital, ze problem vibracii na volnobeh sa da odstranit vymenou seriovych silentblokov za nejake "zosilnene", ktore su tuhsie. Snad to niekomu pomoze. Ak ano, dajte vediet ;-)

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od ZOkYN »

Hurááá, konečně jsem našel téma, které se dost podobá mému problému. Takže, mám VW Bora 1,9 TDI PD, 96 kW ASZ a problém mám takový, že když nastartuju auto za studena tak vše jak má být, jakmile s autem jezdím a ohřeje se, tak na volnoběh, když stojím (!) se motor klepe, toto klepání se přenáší až do vnitřku vozu a jakoby to semnou jemně háže (pohupuje) Auto jede ok, táhne dobře, při akceleraci a deakceleraci žádné vibrace nic, startuje dobře, žádný bílý dým, nebo tak něco z výfuku pouze ten zasraný volnoběh při zahřátem motoru na semaforu, parkovišti atd... (jsem z toho na nervy)
Jinak rozvody, olej, chladicí kapalina, drážkový řemen, napínák drážkového řemene, manžety,filtry vše nové. Už mám doma v krabici novou sadu vstřiků a tandemový čerpadlo. Mimochodem kanál 13 na VAGu ukazuje u dvou vstřiků hodnoty hodně přes 2 a u zbylých dvou hodně přes 1. Teď nevím, která hodnota je + nebo -.
Když chci rozhoupat nastartovaný motor, tak s ním jde těžko houpat. Když vymáčknu spojku žádná změna. Řekněme, že jsou špatné vstřiky motor sebou háže, může to něco posrat?(Třeba vydřít vačku atp.?)
Takže zaměřit se na vstřiky, EGR ventil (vyčistit a zaslepit), silentblok převodovky a co dál, pokud tohle vše selže? Nějaký rady, popř. konkrétní vyřešení problému? Díky a sorry za ta sprostá slova, ale sere mě to !!! ZOkYN.

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od Homeless »

Naprosto tě chápu, mám 2.0 16V AZV 100kW a dělá to samý. Když je to ohřátý, tak se na volnoběh klepe celý auto, a čím je vyšší teplota vzduchu, tím víc. Nejhorší na tom je, že mám teď udělanej motor a dělá to furt. Zavařená hlava, páč to žralo vodu, zabroušený ventily, nový gufera ventilů, těsnění, rozvody, repas vstřiků s novými tryskami, 1,5 roku stará 2hmota, vyměněná elektrika ke vstřikům a třepe a třepe... Teď už zbejvá jenom ten debilní EGR vyřadit.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Venkovak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 05.04.2009 21:53
Bydliště: Plánice-Plzeňský kraj

Vibrace při akceleraci - Touran 2.0 125KW 2007

Příspěvek od Venkovak »

Ahoj pánové. Mám na dilně už celkem dlouho tourana 125 kw PD. Při akceleraci od nějakejch 2000 do +- 3500 se auto rozvibruje. četl jsem toho už hodně ale nikde nic nevyřešily. Dvouhmota výměna- nepomohlo , převodovka byla rozbrána a opět složena páč nic nenašli. Poloosy vyměněny. nepomohlo, silentbloky OK, kola OK. Diagnostika nic nehlásí. Auto jede jinak pěkně neškytá, volnoběh ok.

john.ok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.01.2011 01:13

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od john.ok »

Čau pánové.Patřím mezi Vás do clubu třepačů. :-) Už jsem z toho v pr..... Prosím o radu ohledně těchto naměřených hodnot na mém PC. Mám Tourana 1.9 TDI (PD) 77kW. Nevím jestli jsou v mezích. Díky za rady. 8O

Volnoběh cca 850 ot.
volnoběh.JPG
1000 ot.
1000 ot.JPG
1500 ot.
1500 ot.JPG

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od ferda5 »

Prvni vstřik máš ko

john.ok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.01.2011 01:13

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od john.ok »

Dík za odpověd. Jsem to trošku tušil,ale nechtěl tonu věřit,to zase budou $$$. Za studena běží v pohodě,po 5-ti min.začne třepat. Je možné,že se to stalo špatnou naftou? :( 8O

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od ferda5 »

Težko říct,záleží jak to dlouho zlobí,taky se pak radši koukni na vačku,bývá vydřená,ale to jsem viděl na 74kw

Uživatelský avatar
Stuff
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 16.04.2015 10:52

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od Stuff »

Zdravím . Poslední dobou pozoruji podobný problém, ale popsal bych ho asi tak. Do 100km/h na jakýkoliv stupeň je vše ok bez vibrací, mezi 110-120km/h pod plynem se rozvibruje celé auto. Při sundání nohy z plynu se to pomalu ztrácí. Je to dost nepříjemný. Zajímavý je že se to děje pouze mezi 110-120km/h, nad 130km/h už je to zase OK.
Kola jsem nechal převážit a jsou v 0. Co to může být?
VW TOURAN Cross 2.0TDI 103kW, DSG

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od CentriFUGA »

Koukni na tyčka stabilizátoru, táta je měl na C4 po 15.000km z výroby špatný a po výměně klid...přesně jak píšeš, při 100 nic, při 110-120 to klepalo z volantem, při 130 už zase nic. Po výměně byl klid, kola jsme také převažovali snad 3x, přehazovali letní, zimní, ale to nepomohlo ... pak se přišlo na špatný klouby na tyčkách a šlo to na reklamaci.

john.ok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.01.2011 01:13

Re: MOTOR, VIBRACE - Vibrace motoru

Příspěvek od john.ok »

john.ok píše:Dík za odpověd. Jsem to trošku tušil,ale nechtěl tonu věřit,to zase budou $$$. Za studena běží v pohodě,po 5-ti min.začne třepat. Je možné,že se to stalo špatnou naftou? :( 8O
Tak, pánové hotovo. Byl jsem v servisu. Problém vyřešen - opraven. Byl podfouknutý vstřik na 1 válci. Shrnutí: demontáž všech vstřiků,testování, čištění ultrazvukem, nové těsnění,nové šrouby, práce mechanika a seřízení cena 9000 Kč.
Bylo mi,ale zprvu autorizovaným servisem doporučeno : repasované vstřiky, nová hlava, čištění kompletně palivového systému , výměna filtru, výměna oleje a vše kolem toho. Cena 55 000 Kč bez DPH. :D Po tomto oznámení jsem měl chvilkové bezvědomí. :D Příčinou mi řekli , že byla špatná nafta. Takže si dávejte pozor co tam lijete, ať nedopadnete jak já. :) To je asi tak všechno, jdu šetřit. :D

Odpovědět

Zpět na „Motor“