SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Příspěvek od kat38 »

Máte někdo tyhle zkušenosti..popř. prosím o radu co s tím...po zahřátí někdy nejde dát zpátečka a jednička...po opětovném sešlápnutí spojky tam jdou ztuha,ale po zhasnutí motoru a opětovném nastartování ...bez problému... Víte někdo?

Uživatelský avatar
Nafta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka nevystavuje??

Příspěvek od Nafta »

bych řek dvouhmota KO

Uživatelský avatar
4millou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.04.2010 12:21
Bydliště: Skalica, SK

Re: spojka nevystavuje??

Příspěvek od 4millou »

caute, ja mam podobny problem. Ked stojim na krizovatke a mam vyhodenu rychlost a pri rozjazde chcem zaradit jednotku tak mi v nej sekne ako keby som ju radil bez spojky ale spojku mam zosliapnutu na podlahe, u dalsich rychlosti to neroby, len ked davam jednotku z neutralu

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: spojka nevystavuje??

Příspěvek od libero1071 »

u týchto vozidiel je velmi dôležité odvzdušnenie spojky :!: :!: :!:

toto správne odvzdušnenie vyžaduje tlak v sústave až 2 bar...skúsil by som začať týmto!!

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: spojka nevystavuje??

Příspěvek od lecram »

Nafta píše:bych řek dvouhmota KO
ale dvojhmota ked je KO tak to predsa pri starte a zhasnutí poriadne buchne,alebo sa mýlim ?

Uživatelský avatar
hany80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2010 19:13
Bydliště: okr.Přííbram

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od hany80 »

Zdravím všechny kolegy :P Mám stejný problém občas nejde jednička a zpátečka prostě se musí silou vyřadit.Jindy to jde v poho.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od kat38 »

hany80 píše:Zdravím všechny kolegy :P Mám stejný problém občas nejde jednička a zpátečka prostě se musí silou vyřadit.Jindy to jde v poho.
byl jsem na tý slavný zimní prohlídce,za kilo,kde se podívaj jak je na tom baterka,nemrzka a jestli máš dobrý gumy...no to jsem tam nemusel...to si průměrnej čech zkontroluje sám...ale to je jedno,ptal jsem se na to řazení mechanika a ten rovnou řekl...dvouhmota,jak je to železo v železu už volný a vyčvachtaný ty pružiny co to v sobě má tak to prý vydává chrastivý zvuky...nejdřív za studena...to přesně mam,ale uklidnil mě,že se to bude zhoršovat až to bude chrastit pořád ... a další produkt toho všeho je,že občas nejde řadit,protože jsou tam malý vůle při rozepnutí spojky a jak je to křivý tak to trochu přiškrtává o lamelu....a když to zhasneš a znovu nastartuješ,tak se to na chvilku srovná...ale prý bude hůř a hůř...takže jedině výměna...

Uživatelský avatar
hany80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2010 19:13
Bydliště: okr.Přííbram

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od hany80 »

Zdravim a máte někdo zkušenost co to obnáší dát novou dvouhmotu respektive na kolik to vyjde?Dík

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od kat38 »

hany80 píše:Zdravim a máte někdo zkušenost co to obnáší dát novou dvouhmotu respektive na kolik to vyjde?Dík
Va značkovce 40 v neznačkovce 20 sám s něký kdo to umí a dáš mu dvojku na pivo 10-12-15 podle materiálu...všechno cca...jednou mě to čeká,ale to každýho tady :))

Uživatelský avatar
hany80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2010 19:13
Bydliště: okr.Přííbram

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od hany80 »

Tak to je raketa ale zatím nic nechrastí tak to snad ještě nějakou chvilku vydrží :?Ještě by mě zajímala jedna věc při řazení 5 stupně se ozve tokový divný zvuk něco tokového jako když proklouzne spojka nebo tak něco ale přitom neproklouzne je to fakt takový nepatrný zvuk ale jen při 5 stupni. :?:

Marthy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.07.2009 21:09

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Marthy »

Ahoj. Měl jsem podobný problém na Touranu 1.4TSI 104kW. Projevilo se to už někdy v 15tis. Nejdřív jsem občas nemohl vyřadit zpátečku po nastartování, někdy byl problém se zařazením jedničky na křižovatce. Víceméně to bylo jen občas a náhodně tak jsem to neřešil. Někdy kolem 40tis. se mi stalo, že po jízdě vyšší rychlostí (dálnice), jsem cítil při řazení volnější chod spojkového pedálu - jako kdyby spojka vůbec nezabírala. Postupně se to začalo zhoršovat, až cca kolem 50tis. jsem při sjezdu z dálnice vůbec nemohl podřadit - spojka nevystavovala. Když jsem s ní zapumpoval tak už to šlo. Postupně se problémy začaly objevovat v čím dal nižších rychlostech, až jsem měl problémy i po městě (neustálé pumpování spojkou abych mohl vůbec řadit). Zajel jsem do servisu (mimo jiné na garančku) a z něj mi po dvou dnech volali, že to je vyměkklý přítlačný talíř a že se bude v rámci záruky měnit celá spojka. Další věc kterou jsem jim jim řekl, je to že mi motor občas po startu zachrčel - jako kdyby nevymezené vůle ventilů nebo rozvoďáku. To mi pak taky volali, že to je špatný přestavovač vačkové hřídele a že se mi to mohlo potkat. Velmi příjemná zpráva, na to že s tím lítam po německu přes 200... Opět v rámci záruky opraveno, takže doufám že teď už to bude o.k.
Ne cíl, ale cesta!

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od lecram »

Marthy píše:Ahoj. Měl jsem podobný problém na Touranu 1.4TSI 104kW. Projevilo se to už někdy v 15tis. Nejdřív jsem občas nemohl vyřadit zpátečku po nastartování, někdy byl problém se zařazením jedničky na křižovatce. Víceméně to bylo jen občas a náhodně tak jsem to neřešil. Někdy kolem 40tis. se mi stalo, že po jízdě vyšší rychlostí (dálnice), jsem cítil při řazení volnější chod spojkového pedálu - jako kdyby spojka vůbec nezabírala. Postupně se to začalo zhoršovat, až cca kolem 50tis. jsem při sjezdu z dálnice vůbec nemohl podřadit - spojka nevystavovala. Když jsem s ní zapumpoval tak už to šlo. Postupně se problémy začaly objevovat v čím dal nižších rychlostech, až jsem měl problémy i po městě (neustálé pumpování spojkou abych mohl vůbec řadit). Zajel jsem do servisu (mimo jiné na garančku) a z něj mi po dvou dnech volali, že to je vyměkklý přítlačný talíř a že se bude v rámci záruky měnit celá spojka. Další věc kterou jsem jim jim řekl, je to že mi motor občas po startu zachrčel - jako kdyby nevymezené vůle ventilů nebo rozvoďáku. To mi pak taky volali, že to je špatný přestavovač vačkové hřídele a že se mi to mohlo potkat. Velmi příjemná zpráva, na to že s tím lítam po německu přes 200... Opět v rámci záruky opraveno, takže doufám že teď už to bude o.k.

myslím, že aj takéto závady sa sem tam stanú a je dobré, že to bolo v garančke a nemusel si to platiť, akurát mi trošku vadí tá nadnesená lietačka 200 km v hodine po Nemecku,píšeš to tak ako by si tam jazdil denne, prešiel som nemeckom už párkrát no iba tak priemerne 150 km v hodine,asi je to tým, že mám TDI-ko a som možno posr...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od jarod78 »

TDI mam aj ja a stane sa mi,ked prechadzam cez D,ze tomu dam plny kotol to bude asi tych 200 km/h aj s truhlou na streche. :oops:

Marthy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.07.2009 21:09

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Marthy »

lecram píše:
Marthy píše:Ahoj. Měl jsem podobný problém na Touranu 1.4TSI 104kW. Projevilo se to už někdy v 15tis. Nejdřív jsem občas nemohl vyřadit zpátečku po nastartování, někdy byl problém se zařazením jedničky na křižovatce. Víceméně to bylo jen občas a náhodně tak jsem to neřešil. Někdy kolem 40tis. se mi stalo, že po jízdě vyšší rychlostí (dálnice), jsem cítil při řazení volnější chod spojkového pedálu - jako kdyby spojka vůbec nezabírala. Postupně se to začalo zhoršovat, až cca kolem 50tis. jsem při sjezdu z dálnice vůbec nemohl podřadit - spojka nevystavovala. Když jsem s ní zapumpoval tak už to šlo. Postupně se problémy začaly objevovat v čím dal nižších rychlostech, až jsem měl problémy i po městě (neustálé pumpování spojkou abych mohl vůbec řadit). Zajel jsem do servisu (mimo jiné na garančku) a z něj mi po dvou dnech volali, že to je vyměkklý přítlačný talíř a že se bude v rámci záruky měnit celá spojka. Další věc kterou jsem jim jim řekl, je to že mi motor občas po startu zachrčel - jako kdyby nevymezené vůle ventilů nebo rozvoďáku. To mi pak taky volali, že to je špatný přestavovač vačkové hřídele a že se mi to mohlo potkat. Velmi příjemná zpráva, na to že s tím lítam po německu přes 200... Opět v rámci záruky opraveno, takže doufám že teď už to bude o.k.

myslím, že aj takéto závady sa sem tam stanú a je dobré, že to bolo v garančke a nemusel si to platiť, akurát mi trošku vadí tá nadnesená lietačka 200 km v hodine po Nemecku,píšeš to tak ako by si tam jazdil denne, prešiel som nemeckom už párkrát no iba tak priemerne 150 km v hodine,asi je to tým, že mám TDI-ko a som možno posr...


Jezdím tam denně. Ta lítačka, jak ty říkáš není vůbec nadnesená, protože pokud se to dá tak jezdím 180-200km/h. Maximálku mám 230km/h, ale to už je tak na hraně.
Ne cíl, ale cesta!

Uživatelský avatar
hany80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2010 19:13
Bydliště: okr.Přííbram

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od hany80 »

Ahoj nejspíš mám asi podobný problém ale zatím nevím jestli je KO dvouhmota což je prý docelá drahá záležitost a nebo špatná spojka.Zajímalo by mě na kolik mě může spojka příjít mam 2,0 103kw 130000km

Odpovědět

Zpět na „Motor“