SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

spojkový pedal ma volu od vrchu 3cm

Příspěvek od audinak44 »

Zdravim Vas Touranisti mám na Vás velku prosbu ohladom spojkoveho pedalu mám taký problem že ak stláčam spojku tak pedal mi nie vždy ostane visiet respektíve ak ho uvolnim vrati sa spat no niekedy mi ostane od vrchu visiet a musim ho nohou vratit spat.Radi pekne ..

Velmi krásne Vam dakujem

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: spojkový pedal ma volu od vrchu 3cm

Příspěvek od pan tovarnik »

Nemůže to být nějaké zavzdušněné??
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

maxb3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.07.2012 09:41

Touran 2.0 tdi, 103 kW - problémy - spojka nebo převodovka ?

Příspěvek od maxb3 »

Ahoj všem,
jsem tady nový, takže, pokud jsem přehlédl již řešené téma, omlouvám se.
Mám tdi 103 kW, najeto 250000km, motor bez jakýchkoli problémů, ale mám obtíže s něčím jiným, proto vás žádám o radu.
Při nastartovaném motoru se ozývá takové nepatrné ( ne stálé ) chrastění, při vyšlápnutí spojky se zdá být vše bez zvuků.
Při jízdě se od 3 až 6 tého rychlost. stupně ozývá takový dost těžce popsatelný zvuk, připadá to jako nějaké volné ložisko. Občas ( ne pravidelně ), když podřadím z 6 na 5, nebo z 5 na 4 se podobný zvuk ozve také, prostě jako když zaječí ložisko. Podotýkám, řazení jde krásně ( všechny stupně ), spojka zabírá dost vysoko nad podlahou, navíc předchozí majitel prý spojku měnil, předložil mi i doklad na cca 600 eur ( neznačkový servis ). Auto je kupovaný v Německu, motor běží čistě, má dobrý zátah.
Nerad bych něco podcenil ačkoli kromě těch nepříjemnejch zvuků vše běží jak má.
Předem děkuji za odpovědi ( rady ).
maxb3

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran 2.0 tdi, 103 kW - problémy - spojka nebo převodov

Příspěvek od Mamutik »

turbo je asi v prdeli ...to samé plechové občasné chrastenie na volnobehu som registroval pred výmenou turba,"asi je vypatlaná oska turba" najlepšie to ale počuť za jazdy pri otvorených oknách v ozvene pri prechode popri betonovom múre ...samozrejme ak sa to pri takomto experimente turbo rozsype pojde asi celý motor do pr**le ... maximalne odporúčam len nastartovat aby fungovali posilovače a odtiahnuť do servisu...písal som otom v topiku "MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?".
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran 2.0 tdi, 103 kW - problémy - spojka nebo převodov

Příspěvek od Chozin »

Mamutíku, píše že při vyšlápnutí spojky to přestane, nemám s tím zkušenost :arrow: viděl bych to spíše na spojku při jeho km.
Spojka byla podle papíru měněná, ale na kolika km :?: Má nalítáno 250.000km, byla dělaná jen spojka a měnilo se i ložisko :?: :idea:

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Mamutik »

No fpohode já som tiež špekuloval cca pol roka či to je ložisko,výfuk,nejaké čerpadlo,spojka ,dvojhmota,ložisko alternátora ,atd :?: a po polroku prišiel deň D a totálne sa prepadol výkon motora proste zaradená 3jka cca 50tka , pridam plyn potom aj na podlahu a nič ,výkon nič ,PP tiež nič :?: tak som podradil aby sa otáčky dostali nad 2000 a potom sa to samo chytilo do výkonu ale to som už bol prakticky doma....po ovorení kapoty sa z poza motora riadne dymilo spalinami ako keby tam bolo niečo žeravé!Na radu servisného maniaka som to potom z domu už len odtiahol k nemu do garáže,Myslel som že tých cca 25 km na tom k nemu dojdem ak to budem len tak zlahka a z prestávkami udržovať na nízkom výkone ,ale prd po cca 5 km ma obzerajúci chodci donútili otvoriť okno a vypočuť si ten plechový randál širiaci sa z pod kapoty...a tak lano a volal som hned známemu aby ma odtiahol.
V prípade "maxb3" sa môžem aj mýliť ale tie symptomi čo popísal sú dosť nato aby som takto zareagoval :sorry:
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Chozin »

V pohodě, každá rada je vítána :good: , určitě bych to více nepokoušel a zajel do servisu.
Budou to nemalé peníze, ať to bude turbo cca 7000-9000 repas, dvouhmota cca 10000-20000 dle nákupu :sorry: :(

Uživatelský avatar
frenk67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.11.2011 18:02

Spojka - pedál

Příspěvek od frenk67 »

Ahoj odborníci, mám Tourana 1,9 TDi, 77 kW a když ho malinko vytočím (3000 - 3500 ot.) tak mi při přeřazení zústane spojkový pedál na podlaze a zabírá tak centimetr nad podlahou. Musím ho nohou vytáhnout nahoru, snížit otáčky a prošlapat. Do 10 minut je v normálu. Prosím nemáte s tím někdo zkušenost, že by se se mnou podělil - děkuji.

milochiy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.07.2012 13:59

dvojhmota 2.0tdi..

Příspěvek od milochiy »

zdravim,mate niekto skusenost s vymenou dvojhmoty za klaisicky zotrvak s odpruzenou lamelou??VALEO uz robi aj na 2.0 TDI...

tlada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2012 20:21

Re: dvojhmota 2.0tdi..

Příspěvek od tlada »

cau ,daval jsem to manikoj, na passat 2.0tdi a docela v poho,on sam si to pochvaloval ze tam nepoznal zmenu,

marfig
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.01.2013 08:09

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Příspěvek od marfig »

Zdravim,
Touran 2.0tdi 103kW 6°, najeto 8kkm a od zacatku mam problem s razenim jednicky, resp. cas od casu trefim misto jednicky zpatecku. Nejsem si vylozene vedom ze bych na paku zatlacil zeshora. Neznato to nekdo? Pripadam si jak v autoskole, kdyz neumim zaradit.


Diky
Martin

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od scheni »

frenk67 píše:Ahoj odborníci, mám Tourana 1,9 TDi, 77 kW a když ho malinko vytočím (3000 - 3500 ot.) tak mi při přeřazení zústane spojkový pedál na podlaze a zabírá tak centimetr nad podlahou. Musím ho nohou vytáhnout nahoru, snížit otáčky a prošlapat. Do 10 minut je v normálu. Prosím nemáte s tím někdo zkušenost, že by se se mnou podělil - děkuji.

To samé jsem měl na caddym.
Zavzdušněná spojka a ucpaná vývodka na brzdovou kapalinu ke spojkovemu valečku.

Ideálně vyměnit brzdovku v celém okruhu a vše znovu odvzdušnit.

Potom by taky mohl být vprd... spojkový váleček (ale myslím, že to budeš mít to samé co jsem měl já).
Vznikne to tak, že jak jezdíš opotřebovávají se brzdové destičky a jakoby ubývá brzdová kapalina, takže taky kontrolovat její hladinu.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Příspěvek od scheni »

marfig píše:Zdravim,
Touran 2.0tdi 103kW 6°, najeto 8kkm a od zacatku mam problem s razenim jednicky, resp. cas od casu trefim misto jednicky zpatecku. Nejsem si vylozene vedom ze bych na paku zatlacil zeshora. Neznato to nekdo? Pripadam si jak v autoskole, kdyz neumim zaradit.


Diky
Martin

Není tam třeba měněná převodovka a někdo nějak pošteloval ty řadící lanka co jdou k převodovce ? Ono to tam jde štelovat na takových pružinkách.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

marfig
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.01.2013 08:09

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Příspěvek od marfig »

Auto je neceleho pul roku novem tzn. jedine ze by to zdrbali pri vyrobe.
Pokud to jde stelovat, mohl by pomoct servis - zaruka.

Akorat jsem chtel zjistit jak se chovaji jina auta, uz byl v servise s destovym senzorem a poskakujici rucickou tachometru... a oboji neni chyba, ale vlastnost, tzn za kokota.

Dikec
Martin

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Příspěvek od scheni »

marfig píše:Auto je neceleho pul roku novem tzn. jedine ze by to zdrbali pri vyrobe.
Pokud to jde stelovat, mohl by pomoct servis - zaruka.

Akorat jsem chtel zjistit jak se chovaji jina auta, uz byl v servise s destovym senzorem a poskakujici rucickou tachometru... a oboji neni chyba, ale vlastnost, tzn za kokota.

Dikec
Martin

No, tak podle mě to vlastnost určitě není. Aspon já v mojem autě, ani v jiném (jezdil jsem ještě ve dvou touranech) jsem problém neměl.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motor“