SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od onakvee »

Mamutik píše:Nauč sa najprv jazdiť na dízlu...

Pri pomalom rozbehu,cúvaní vždy pridaj plyn a rýchlosť reguluj spojkou!
Hlavne ho nedusiť pri akejkolvek zaradenej rýchlosti bez plynu,nedovol klesnúť otačky pod 1500 a menej radšej podrad alebo vyrad rýchlosť !

A pod 1000 ot. pri zaradenej rýchlosti sa zanášajú klapky a veľmi trpí motor. pri pomalej jazde na jednotke to platí dvojnasob,pozor na pustenie plynu pri 1 ,a prudké spomalenie auta ,teda prudký pokles otáčok z napríklad 2000 na 1000ot a menej!!!

A štartuj motor bez spojky...teda z neutrálu,a pri 50-60 tke v obci to chce 3-jku hluk nehluk,nad 60 už 4-ku :baseball:

A dve až tri nádrže po sebe mu dopraj tej drahšej lepšiej odsirnenej nafty.

Casom sa ten zvuk úplne zmierni až stratí .....

Neuraz sa, ale si sa trošku netrafil ty odborník na jazdenie....Pokiaľ si s toho čo som napísal usúdil, že sa mám naučiť jazdiť ešte do konca na dízli, asi by si mal prestať brať....
Prečítaj si ten môj príspevok ešte raz, 2x-3x skus ho pochopiť, prespi sa a potom si vstúp do svedomia.

Lulda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.09.2007 06:22
Bydliště: Znojmo vidím tě dvojmo

Spojka-spravny chod

Příspěvek od Lulda »

Zdravim vsechny
jsem tu uplnym novackem a hned musim resit problem na mam cerstve zakoupenem touranu 1,9Tdi 77kw 2008 150tis.km

spojka zabira temer od podlahy a spojkovy pedal jde velmi ztuha :( pricemz rychlosti jdou ale radit normalne

relativne nedavno se menila brzdova kapalina,muze to s tim nejak souviset,spatne odvzdusnene apod. :?:
nekde jsem cet ze by to moh delat spatny valecek pod pedalem :!:

auto bylo po celou dobu servisovane pouze ve VW a jeho stav je jinak exklusivni

diky predem za rady
VW - Tauranista zacatecnik :)

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka-spravny chod

Příspěvek od Meggy »

spíš bych se zaměřil na spojku...jestli už byla dělaná
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Lulda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.09.2007 06:22
Bydliště: Znojmo vidím tě dvojmo

Re: Spojka-spravny chod

Příspěvek od Lulda »

spojka jeste delana nebyla

taze po navstiveni autorizovaneho servisu nejsem o moc moudrejsi,dvouhmota je v poradku,to ze zabira od spodu je pry normalni a ze jde tak ztuha nedokazali v podstatne nejak rozumne vysvetlit :(

navic jsem jeste vysledoval,ze auto pri rozjezdu bez poradneho pridani plynu cuka a jako by se rozechveje!
naftovych aut jsem mel nespocat a u zadneho to nebylo potreba pri rozjezdu tak tocit,aby se to obeslo bez tohoto rusiveho elementu

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Spojka-spravny chod

Příspěvek od alesino »

jak píše Meggy , vypadá , že se poroučí spojka ...
pro sichr bych zkusil ještě jednou odvzdušnit spojku , pokud jste měnili brzdovku - jak jsi psal ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Lulda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.09.2007 06:22
Bydliště: Znojmo vidím tě dvojmo

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Lulda »

zkousel jsem odvzdusnovat,zadny vzduch tam nebyl a spojka chodi porad stejne

opravte me pokud se mylim,ale kdyby byla v haji lamela,nezabirala by spojka naopak az uplne nahore?

dalsi poznatek je,ze rano kdyz je auto studene neni tolik patrne to cukani/chveni pri rozjezdu,jde hur radit a je i problem treba vyradit zpatecku

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od alesino »

:arrow: Lulda
změní se něco když vícekrát našlapeš pedálem a pak teprve zařadíš ?
pokud se nepletu tak kapalinou ovládaná spojka nemá samostav jako spojka ovládaná přes lanko , takže pokud se sjede lamela , pedál zabírá u podlahy ...
1.JPG
a ještě obr. z OII což bude možná totožné s T-éčkem
2.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Lulda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.09.2007 06:22
Bydliště: Znojmo vidím tě dvojmo

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Lulda »

pokud hydraulicka spojka opravdu nema samostav,coz se mi nechce moc verit,tak bude urcite v haji lamela

naslapat jsem nezkousel,protoze tam ta rychlost nakonec po chvilce vzdycky padne

znamej mechanik mi rikal ze neco podbnyho resil na fabii kde byl vydrenej plastovej spojkovej valecek pod pedalem,tam slo spatne nebo spis uz neslo radit

twolive
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.11.2011 17:28

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od twolive »

zdarvim kluci potřebuju poradit jak se da ta hydraulika na spojce truchu poštelovat pač pedal je propadli tak 2-3 cm nad podlahu nevim jestli je to zavzdušněný nebo je tam málo kapaliny ale hlavně nevím co s tím :-D kde se to doplňuje, odvzdušňuje ? dole na převodovce mám jakejsi šroubek co vypadá jako by se tím plnila ta kapalina a je to potečený tak nevím jestli se tama nestratila kapalina holt je to vw transporter v praci co neměl majitel takže se k tomu chuvaj všeci ...moc to spěchá dik za radu nejlíp aj fota co jak vypada na mým autě je lanko a doštelováni prostě primitivní

twolive
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.11.2011 17:28

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od twolive »

nebo by se moc šikla legenda k těm obrázku nahoře podle toho bych to měl už spáchat :-)

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Chozin »

Podle obrázku II.
:arrow: 1 nádobka na kapalinu, brzdy a spojka společná, 14 spojkový váleček, 16 odvzdušňovací šroub

Máš tourana nebo transportéra :?: ?? V příspěvku píšeš o transportéru :?:

Uživatelský avatar
Baltazar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.01.2009 16:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Baltazar_ »

Ahojte lidi, mam takovej dotaz, před 3 dny jsem si z NDR přivezl Tourana 1.9 TDI 74 kW, při cestě domů, mi občas trošku, cca 5 cm zůstane vyset pedál spojky.. jinak spojka je v pohodě.. nebo když není sešláplej pedál.. a lehce se do něj ťukne, je vidět že těch 5 cm je tam úplně na volno, když auto stojí dýl, je to OK...ale po chvilce jízdy je to znovu. Myslíte že to může bejt taky zavzdušněný? Někdo mi řikal, že spojkový ložisko, ale já si myslím, že to má souvislost jen s pedálem.. Díky moc za odpovědi

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od alesino »

:arrow: Baltazar_

podobný problém řešil nedávno , ale u jiného modelového roku dirt ...
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... l#p2282835" onclick="window.open(this.href);return false;
a scheni
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... l#p2167633" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od audinak44 »

Baltazar_ píše:Ahojte lidi, mam takovej dotaz, před 3 dny jsem si z NDR přivezl Tourana 1.9 TDI 74 kW, při cestě domů, mi občas trošku, cca 5 cm zůstane vyset pedál spojky.. jinak spojka je v pohodě.. nebo když není sešláplej pedál.. a lehce se do něj ťukne, je vidět že těch 5 cm je tam úplně na volno, když auto stojí dýl, je to OK...ale po chvilce jízdy je to znovu. Myslíte že to může bejt taky zavzdušněný? Někdo mi řikal, že spojkový ložisko, ale já si myslím, že to má souvislost jen s pedálem.. Díky moc za odpovědi
Ahoj možem sa Ta prosím opýtať či si ten pedal vyriešil teda ten problem kde bol celý problem mám touran 1,9TDI 74kw r.v.2004 a stejni problem a dost to štve pri jazde.hlavne Ta vola

Velmi krásne TI dakujem.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od scheni »

Baltazar_ píše:Ahojte lidi, mam takovej dotaz, před 3 dny jsem si z NDR přivezl Tourana 1.9 TDI 74 kW, při cestě domů, mi občas trošku, cca 5 cm zůstane vyset pedál spojky.. jinak spojka je v pohodě.. nebo když není sešláplej pedál.. a lehce se do něj ťukne, je vidět že těch 5 cm je tam úplně na volno, když auto stojí dýl, je to OK...ale po chvilce jízdy je to znovu. Myslíte že to může bejt taky zavzdušněný? Někdo mi řikal, že spojkový ložisko, ale já si myslím, že to má souvislost jen s pedálem.. Díky moc za odpovědi

Ahoj, řešil jsem kdysi něco podobného, a měl jsem přicpanou vývodku z nádobky co se nasává brzdovka pro spojku.

Po asi roce mi to začalo dělat zase, a to bylo tím, že mi ubyla brzdovka, a nasálo to vzduch. Takže jsem dolil a odvzdušnil spojku a od té doby OK.

Nějak nechápu rysky na nádobce brzdovky, protože když je hladina na minimu, tak už prakticky spojka nemuže vubec fungovat.... Nádobka musí byt uplně plná (na max hodnotě)
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motor“