MOTOR, SVÍČKY - 2.0 TDI Výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

MOTOR, SVÍČKY - 2.0 TDI Výměna

Příspěvek od kat38 »

Zdravím chlapi,nevíte někdo kde najdu žhavící svíčky na mém motoru? Popř. co vše je nutné udělat pro jejich výměnu,jaký tam patří typ,jaký jsou nejlepší a kde nejlépe koupit a vše další okolo...třeba jaký je potčebuju klíč a dají se změřit ohmetrem ? atd.

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: Žhavící svíčky 2.0 103kw 16v motor BKD

Příspěvek od ROBIINU »

kat38 píše:Zdravím chlapi,nevíte někdo kde najdu žhavící svíčky na mém motoru? Popř. co vše je nutné udělat pro jejich výměnu,jaký tam patří typ,jaký jsou nejlepší a kde nejlépe koupit a vše další okolo...třeba jaký je potčebuju klíč a dají se změřit ohmetrem ? atd.

Ahoj kupoval jsem je před měsícem zde :
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Cena super ale typ si už nepamatuju. Zavolej do VW a oni podle VIN ti ho řeknou.
Jsou zalezlé prý někde pod tím vrchním plastem nebo co.... A přístup úplně na nic ....
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od kat38 »

No děkuju,ale informace zatím nic moc...víte někdo víc? Třeba nákres jak se k nim dostanu a typ podle etky?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od alesino »

podle všeho tam máš tyto ... N 105 798 02 ...

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... d-azv.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od kat38 »

pořád jsem se ještě nedozvěděl kde je najdu a jak na ně ... je to něco složitýho,neno se to dá zvládnout doma? Je třeba měnit všechny,nebo jen ty vadný?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od alesino »

určitě vyměnit všechny ,
sundáš kryt motoru , a pak tam je taková nacvakávací lišta pro žhaviče ... svíčky jsou " utopeny " v bloku motoru zepředu , potřebuješ delší trubkový klíč aby jsi je vytáhl ven ...problém může nastat se sundáním té lišty aby se nezlomila ...

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od Medved9 »

Nenašlo by se nějaké foto. Dneska jsem to zkoušel najít a našel jsem svazek el. instalace co vede do víka co je na hlavě motoru. ale nikde jsem ty svíčky nenašel. Musí se sundat to víko ventilů nebo je i jiná možnost, jak se k nim dostat. A hlavně jak je vyměnit. Jelikož dneska jsem měnil palivový filtr a bylo to na poslední chvíli , tak chci ještě udělat ty svíčky, abychto mel všechno a mohl zase jen jezdit.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od alesino »

žádná hlava motoru ale blok motoru zepředu ...
viz. obrázek
Přílohy
1.JPG

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od Medved9 »

No tak tam je pravě nemám, nikam tam nevede žádný kabel ani svíčky . Koukal jsem do Etky a svíčky měly by být někde mezi vačkamy

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od alesino »

jo sorry ...
už jsem to našel na DP foru ...
máš je pod víkem ...
:arrow: http://forum.skodahome.cz/topic/25207-v ... ch-svicek/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od Medved9 »

Výborný děkuji, tak ještě obědnám těsnění pod víko a v patek se do toho pustim .

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od alesino »

tak už v tom mám jasno :lol:
Přílohy
1,9 TDI.JPG
2.0 TDI.JPG

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od kat38 »

Včera jsem to dělal a docela prcačka s tím sundáním deklu a jeho nandáním taky,musíš ještě sundat prsa z rozvodů,je to na tři sponky a sudnat dva šrouby které drží ty hliníkové trubky před deklem a rozpojit ten husí krk za váhou vzduchu,protože s tou plastovou trubkou musíš kousek uhnout dozadu při sundavání deklu,docela to pruží a samozřejmě odpojit ten odfuk,je tam jen naraženej,kolem dokola jsou šrouby hvězdičky...bit 30tka...pokud to teda máš stejně jak já, mam motor BKD 2,0 103kw 16v...svíčky jsem povolil 8čkou trubkáčem z obi,ale byl dost krátkej,na druhou stranu kde je devítka jde nasadit 12tka očko z goly a pak už to jde samo.To těsnění asi nemusíš kupovat,je drážkový gumový vcelku s osazením do toho deklu,bylo naprosto v pořádku,slyšel jsem,že se maj měnit všechny svíčky..tak jsem tak učinil...300kus.

Netušíte někdo jak se pozná vadná svíčka? Nové...měřeno ohmicky... měly všechny cca 0,3 ohmu, ty co jsem vyndal 0,3...0,3...10,5...17,6...ohmů,nejhorší byla ta vlevo u rozvodů,měnil jsem to s informací,že mam dvě svíce vadné a skutečně při třeba -15 měl motor problém se startem,žhavil jsem raději víckrát a když to chytlo-- astmatickej kašel...takže se pán v servisu strefil a evidentně jsou vadné ty s velkým odporem??? Nevím,myslel jsem,že vadná znamená přerušená,ale když má 15ohmů,tak při napájecim napětí cca 5voltů se asi taky moc neohřeje že? Víte o tom někdo víc ?

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od Medved9 »

Hmm tak to mě čekaj pěkný věci, asi reknu znamýmu a otevřem lahvinku Jirky Procházky aby nám to šlo lépe.

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, SVÍČKY - Žhavící svíčky 2.0 BKD

Příspěvek od milancr »

Ahoj tak tady je ten žavič
Přílohy
Kopie - Snímek 029.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motor“