MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Stepix »

Zdravím přátelé, možná jen slyším trávu růst, ale přecijen se raději zeptám:

Při jízdě, když akceleruji a chci přeřadit (nahoru i dolu), tak po sešlápnutí spojky kdy otáčky padají dolu se ozve z motorového prostoru takový zvuk který bych přirovnal jako "ufukování turba z rychle a zběsile" nicméně není nijak výrazný, je to takové jako by se třeba i něco roztočilo, tak mě napadá, že by to mohla být i spojka... ale skutečně nevím. Někdy to nedělá. Nějaký závislosti jsem nevysledoval.

Nevíte co by to mohlo být? Vím že můj popis nic moc.

1,9Tdi 77kW, manual, 12/2005, 153000 km.

Díky

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od pan tovarnik »

zdar dělá mi to něco podobnýho ale nevím co to je neřeším to, teda takhle dělá mi to když do toho sednu když je zima a prvních pár přeřazení pak už se to ztratí. jo a puze když se rozjíždím při podřazení ne.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Stepix »

pan tovarnik píše:zdar dělá mi to něco podobnýho ale nevím co to je neřeším to, teda takhle dělá mi to když do toho sednu když je zima a prvních pár přeřazení pak už se to ztratí. jo a puze když se rozjíždím při podřazení ne.
ano při podřazování ne, dneska jsem to zkoušel sledovat a zdá se mi, že se zahříváním motoru se to pomaličku ztrácí... no co bych chtěl, není to nejmladší :-D jinak turbo tahne normálně, plynule, neztrácí výkon... a když protůruju na volnoběh tak to ten zvuk nedělá.

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od milancr »

Ahoj já si myslím že je to normální. Měl jsem u Octavie kuchnutej kat a bylo to víc slyšet, tak jak když tam dáš sportovní filtr. Dělá to nevíc studený když dáš dost plynu na větší zátah a tak kolem 2500-3000ot šlapnš na tu spojku tak to jakoby odfoukne, protože je to turbo naklápěcí tak se už chtělo naklápět a nebo se naklopilo a jak šlápneš na spojku tak ubereš plyn a tím ubráním klesá tlak v tom turbu.
Nevim jestli jsem to uplně dobře popsal ale tak by to mělo být

Uživatelský avatar
George6w
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2010 21:14
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od George6w »

milancr píše:Ahoj já si myslím že je to normální. Měl jsem u Octavie kuchnutej kat a bylo to víc slyšet, tak jak když tam dáš sportovní filtr. Dělá to nevíc studený když dáš dost plynu na větší zátah a tak kolem 2500-3000ot šlapnš na tu spojku tak to jakoby odfoukne, protože je to turbo naklápěcí tak se už chtělo naklápět a nebo se naklopilo a jak šlápneš na spojku tak ubereš plyn a tím ubráním klesá tlak v tom turbu.
Nevim jestli jsem to uplně dobře popsal ale tak by to mělo být
Mě to dělá taky tak, je tam vřazen člen, jako máš přetlakový (blow-up) ventil. ... čili upustí přebytečný tlak asi před turbem nevim... tak mi to bylo vysvětleno..

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od jtoxx »

Uplne normalni, dela to nevice na dvojku a motor trosku do otacek a ubrat plyn. Pote muzete slyset celkem hlucne odfouknuti. Poprve jsem si myslel ze tam nejaky kutil nainstaloval ten elektronickej bazmek blowoff.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Stepix »

a jak vysvetlite to, ze to pred tim nedelalo?

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od jarod78 »

Mne to tiez odfukuje,ale len nejake 2 mesiace,predtym to nikdy nerobilo a este sa k tomu pridalo take jemne pistanie ,ako vysavac,pri przdeni motorom na prvom a druhom zaradenom stupni. :evil: Mne sa zda ze sa tam nieco pomalicky ku*vy.

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od ronej »

čím víc budeš starší, tím víc budeš taky odfukovat, třeba při zavazování tkaniček :rofl:

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od lipa »

:arrow: ronej - si to teda trefil :smoke:

:arrow: jarod78 - s odfukováním nevím, ale jak začne u TDi něco pískat, je turbo v posledním tažení. :negative:

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od jarod78 »

ronej píše:čím víc budeš starší, tím víc budeš taky odfukovat, třeba při zavazování tkaniček :rofl:
:potlesk: Ja si uz v mojom veku tkanicky neviazem,mam ich uviazane stale a nohu tam len nasuniem ,aby som trochu limitoval to odfukovanie. :)
lipa píše: - s odfukováním nevím, ale jak začne u TDi něco pískat, je turbo v posledním tažení. :negative:
To turbo ma za sebou len nejakych 30 000 km,to by ma sralo.

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Mamutik »

Stepix píše:a jak vysvetlite to, ze to pred tim nedelalo?
A ja som si myslel že pri rozjazde z 1 na 2 mi pobehujú veci v priestore rezervy :mrgreen:
Mám tam len tak pohodené nejaké klúče,pajsry,šrobováky,liter oleja,1/2 litra chladiacej,repair kit na defekt a kompresor,,,, :pleasantry:

Ešte ma aj napadlo že to asi bude pri tom rozbehu a nesmiernom pretaženi :lol: asi suché tesnenie v dverách :laugh: ,,,,uvidím ešte to skúsim premazat lojom..... :taunt:
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od lipa »

Turbu nejvíc škodí dvě věci (hlavně u 2.0TDi):
1) při jakémkoli dojezdu okamžité vypnutí motoru. Doporučuji min.30sec , lépe 1min. nechat motor běžet a dochladit turbo. Je to vopruz,vždy sedět a čekat,ale pomáhá to.
2) smrt tuning. filtrům. Propouští hrubší zrnka prachu a písku,které obrušují vyvážené lopatky turba. Dojde k rozhození této vyváženosti, začne vibrovat a je k.o.

Tak asi toliko co o tom vím.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od jarod78 »

Mamutik píše:
Stepix píše:a jak vysvetlite to, ze to pred tim nedelalo?
A ja som si myslel že pri rozjazde z 1 na 2 mi pobehujú veci v priestore rezervy :mrgreen:
Mám tam len tak pohodené nejaké klúče,pajsry,šrobováky,liter oleja,1/2 litra chladiacej,repair kit na defekt a kompresor,,,, :pleasantry:

Ešte ma aj napadlo že to asi bude pri tom rozbehu a nesmiernom pretaženi :lol: asi suché tesnenie v dverách :laugh: ,,,,uvidím ešte to skúsim premazat lojom..... :taunt:
Tak toto je velmi inteligentna odpoved :wink:
lipa píše:Turbu nejvíc škodí dvě věci (hlavně u 2.0TDi):
1) při jakémkoli dojezdu okamžité vypnutí motoru. Doporučuji min.30sec , lépe 1min. nechat motor běžet a dochladit turbo. Je to vopruz,vždy sedět a čekat,ale pomáhá to.
2) smrt tuning. filtrům. Propouští hrubší zrnka prachu a písku,které obrušují vyvážené lopatky turba. Dojde k rozhození této vyváženosti, začne vibrovat a je k.o.

Tak asi toliko co o tom vím.
Turbo vzdy dochladzujem.A auto netunim.To pistanie je velmi slabe,asi pocujem aj travu rast,lebo moja zena ziadne pistanie nepocuje.

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od lecram »

jarod78 píše:
Mamutik píše: A ja som si myslel že pri rozjazde z 1 na 2 mi pobehujú veci v priestore rezervy :mrgreen:
Mám tam len tak pohodené nejaké klúče,pajsry,šrobováky,liter oleja,1/2 litra chladiacej,repair kit na defekt a kompresor,,,, :pleasantry:

Ešte ma aj napadlo že to asi bude pri tom rozbehu a nesmiernom pretaženi :lol: asi suché tesnenie v dverách :laugh: ,,,,uvidím ešte to skúsim premazat lojom..... :taunt:
Tak toto je velmi inteligentna odpoved :wink:
lipa píše:Turbu nejvíc škodí dvě věci (hlavně u 2.0TDi):
1) při jakémkoli dojezdu okamžité vypnutí motoru. Doporučuji min.30sec , lépe 1min. nechat motor běžet a dochladit turbo. Je to vopruz,vždy sedět a čekat,ale pomáhá to.
2) smrt tuning. filtrům. Propouští hrubší zrnka prachu a písku,které obrušují vyvážené lopatky turba. Dojde k rozhození této vyváženosti, začne vibrovat a je k.o.

Tak asi toliko co o tom vím.
Turbo vzdy dochladzujem.A auto netunim.To pistanie je velmi slabe,asi pocujem aj travu rast,lebo moja zena ziadne pistanie nepocuje.
Mas pravdu,turbo treba nechat na volnebehu dochladnut,ale nemusi to byt po kazdej jazde,treba to vzdy po jazde na dialniciach, alebo ustalenych vyssich rychlostiach

Odpovědět

Zpět na „Motor“