MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Mamutik »

Tak to húkanie pri akcelerácií .,teda taká ozvena v kabíne a veľmi prudký nárast výkonu "trhnutie" pri cca 1700-1900 ot. bolo umierajúce turbo :old: :minzdr: teraz už ťažko polemizovať o tom či by ho bolo dať ešte skôr vyčistiť a predlžiť tak jeho životnosť ale za cenu možného vyčistenia a vyváženia prípadne aj výmena hned za repas ,sa aj tak cena pohybuje v rozmezí 100-380 euro + práca cca 100 eur s možným neistým výsledkom ...bola možnosť dať nové za cca 500 eur + 100 práca a tak som neváhal .... a som vcelku aj spokojný pretože turbínka na strane sania už mlela a rinčala o blok turba...tažko povedať čo by sa stalo keby nakoniec vycestovala do valca motora....
Tak a teraz to už je iná káva ..v celku to je výkonovo v celom spektre pekne vyladené a výkonovo rovnomerné.... nepoznám ani kedy sa zapne ...ale podľa zvuku motora tušim že tak už pri 1400-1500 ot. a tuším aj spotreba oproti starému pôjde o pár deci ... 3-4 dolu...
Ešte pri tom novom turbu je zmena pre čidlo DPF kde motory ktoré nemajú tento filter nepotrebujú otvor na toto čidlo v turbe na spalinovom okruhu ....a repas tohto typu nejak nebol na sklade....pre staré PDčka bez filtra je repasov turba v celku na trhu zdá sa dostatok.
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

crasch2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 25.01.2013 20:58
Bydliště: Rumburk

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od crasch2 »

Turbo nechat chladit vzdy po ostre jizde.

Jezusbek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.11.2011 23:25

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Jezusbek »

zdravim.tak ten zvuk odfukovani bylo turbo v haji.vymenil jsem turbo a je vse o.k.

prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od prase »

zdravim nedavno mi odeslo turbo koupil sem repas u turbocar a s repas turbem mi auto nejede tak jako se starym turbem je to mozne?nevi nekto co tomu muze byt?uz me to celkem stve. jaky tlak by to melo tlacit?diky touran 2003 AZV

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od TDIfun »

turbo jedine nove, s repasema je porad problem...

slaďo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 18.10.2009 20:26
Bydliště: Žilina

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od slaďo »

Jezusbek píše:zdravim.tak ten zvuk odfukovani bylo turbo v haji.vymenil jsem turbo a je vse o.k.
ja som menil turbo lebo už hukalo, ale odfukovanie stale ostalo aj po výmene,
kupoval som nové Garret, staré bolo KKK

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od TDIfun »

slaďo píše:
Jezusbek píše:zdravim.tak ten zvuk odfukovani bylo turbo v haji.vymenil jsem turbo a je vse o.k.
ja som menil turbo lebo už hukalo, ale odfukovanie stale ostalo aj po výmene,
kupoval som nové Garret, staré bolo KKK
Odfukovani je nastavenim regulace v SW, auta uz v serii pri nabehu znacne preplnuji a kdyz odreguluji tak odfouknou do vyfuku, da se to poupravit v sw, tim ale trochu zmizne ten razantni zatah ale pro turbo je to pak ohledne zivotnosti lepsi.. Bohuzel, takove nastaveni uz leze z fabriky.. Kdyz delam tuning tak se snazim to trochu eliminovat..
Duvod proc tak casto odchazeni turba u tehle 1.9TDI bez DPF je prave tak velka zatez negativniho tlaku na hridel.. Ze by umysl vyrobce???

slaďo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 18.10.2009 20:26
Bydliště: Žilina

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od slaďo »

TDIfun kolko by stálo u Vás to poupravenie SW ??

šianz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.02.2014 14:16

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od šianz »

Ahoj .. Mam tourana najdete 300000 km pravidelně servisovan ale v poslední době jak mu dam tak se mi někdy zvednou otáčky třeba na 2700 a netaha někdy zase tahá velice dobre ale nechápu jednu věc jak jedu víc než 100 km/h tak se to turbo nejak omezí a od te dobrý co prekrocim 100 km/h tak to auto úplne zlenivy jak kdyby najednou bylo ze 130kw 2.0 tdi. 1.0 benzin 40 kwa a touran nejede víc než 120 km/h jak kdyby to turbo omezilo výkon dekuju za kazdou odpověď
Jde mi to o to jestli to mam dat někde na vyčištění nebo bohužel udělat Rejpal auto tedík ma najeto 370000 km dekujuu :)

šianz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.02.2014 14:16

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od šianz »

ták turbo dorazilo a v pondělí jde zpátky to touranááá konečně =)

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od RadekB4 »

Mám BLS s DSG a odfuk mi to dělá taky. Sice jen na jedničce, max dvojce - hlavně při prudším rozjezdu.
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Michal Urbánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2013 21:18

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Michal Urbánek »

Já mám něco podobného, ale je to zřetelné pískání, jako když vám pískají brzdy, ale o hodně pronikavější a nesnesitelné. Dělá to vždy když přidám plyn a na každou rychlost. Trochu to jde slyšet i z kopce se zařazenou rychlostí. Už nevím co s tím. Jen jsem zjistil že když odpojím hadičku od podtlakové nádržky tak to přestane, ale totálně to ztratí výkon. Nevím jak je to všechno propojené a k čemu tam ten podtlak někde je, ale skoro mi to připadá jako by někde byla malá trhlinka a přes ni to pískalo, ale co s tím má společného podtlak? Turbo normálně odfujkuje přetlak, ne...? Poraďte mi prosím po čem se kouknout, už mě dost štve a na dovolenou s tím je o nervy. Mám Tourana 2003 2.0tdi 136koníků 234000km

Anchadel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.07.2014 09:26

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od Anchadel »

Dobrý večer, mám Tourana 1,9 77kw a
při přidávání plynu mi z oblasti motoru vychází takové zvláštní kvílení.
Přikládám video.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... d_Zz17PTIU" onclick="window.open(this.href);return false;
Nesetkali jste se s tím už někdo a nevíte co by to mohlo být?
Předem děkuji.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od CentriFUGA »

No mohlo by to být buď turbo a nebo ti to někde přisává, ale spíš tipuju to turbo ... jinak to jede normálně ?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR,TURBO - zvuk odfukování?

Příspěvek od alesino »

mi houka turbo už asi 100.000 km , jsou obrousene lopatky na turbu ... až lehne pak poresim ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Motor“