MOTOR - Ohřátej netopí

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Michal B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.01.2011 13:19

MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Michal B »

čus,mam 1,9tdi77kw netopí topení motor je ohřatej,daval jsem novou pumpu a termostat,mel jsem motor venku,nesetkal se stim nekdo ,dík

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: netopí topení motor je ohřatej

Příspěvek od kat38 »

Mě se to stalo,ale to mrzlo a někde se udělal špuntík,měl jsem slabou nemrzku,taky motor na 90ti a netopilo,ale to asi nebude tvůj problém... předpokládám že máš v nádobce nalito dost...tak snad jedině nějaká vzduchová bublina někde? Zkus otevřít nádobku a při zapnutym motoru promačkat hadice...bacha na pazoury at je někam nestrčíš :roll:

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Chozin »

Ahoj, je všechno zapojený tak jak má být :?: Jede větrák :?:

Michal B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.01.2011 13:19

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Michal B »

CUS ,VŠECHNO JE ZAPOJENÝ DNESKA SEM SE STIM S... CELEJ DEN A NIC DAL JSEM ZNOVA NOVEJ TERMOSTST VODA SE OHŘEJE JEN V MALÉM OKRUHU A HADICE JSOU MEKÉ VÚBEC NEJNI NATLAKOVANEJ VÍČKO NA EXP.JSEM TAKY VYMENIL TOPENÍ ZAČNE TOPIT AZ KDYŽ SE TO POŘÁDNĚ PROTŮRUJE A KDYŽ UJEDU TAK 5KM TAK JE TOPENÍ STUDENÝ A SPODNÍ HADICE OD CHLADIČE K TERMOSTSTU JE TAKY STUDENÁ.TERMOSTAT SE ZŘEJMĚ NEOTEVŘE PROTOŽE JE Z JEDNÝ STRANY OCHLAZOVANEJ.TAK SNAD UŽ JEN VODNÍ ČERPADLO.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od kat38 »

No tak jedině zavzdušněný,nebo ta vodní pumpa,ale psal jsi že tam máš novou ne? Vim že je to blbej dotaz,ale dali jste na ni vůbec řemen od rozvodů zuby na zuby? Nespletl to ten kdo to dělal a nedal to z druhý strana řemenu? Z tý hladký ?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od alesino »

kat38 píše:No tak jedině zavzdušněný,nebo ta vodní pumpa,ale psal jsi že tam máš novou ne? Vim že je to blbej dotaz,ale dali jste na ni vůbec řemen od rozvodů zuby na zuby? Nespletl to ten kdo to dělal a nedal to z druhý strana řemenu? Z tý hladký ?
to jsi ale nemyslel ani ze srandy , že né :158:
dívám se správně na dnešní datum , není doufám 1.4 :158:

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od kat38 »

No tak nějak neuvěřitelně jsem to popsal...je to možná kravina,ale dnes auta dělá kdokoliv...představ si,že by tu vodní pumpu tím řemenem obehnali jako kladku nebo napínák...délka by zústala asi stejná,ale fakt by se netočila...pokud to teda vůbec jde, rozvody jsem u tourana ještě neviděl...nemáš obrázek? Chápeš jak jsem to myslel ? Co jinýho člověka může napadnout,když pumpa nedává a psal,že ji má novou...

Michal B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.01.2011 13:19

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Michal B »

rozvodák je danej dobře jinak dát nejde jen mě pořád zaráží že v exp. nádobce tlak je a v hadicích u chladiče ne ty jsou meké

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od alesino »

zkoušel jsi diagnostiku jestli něco neukáže ...
máš to dobře zapojené , hadice ap.
dává vůbec pumpa , zkusit rozpojit jestli tlačí ...
topení by mělo být napojeno na malý okruh , pokud se nepletu ...
máč příhřev ?
jinak to asi ted v zimě moc neohřeješ ...
Přílohy
1.JPG
2.JPG

Michal B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.01.2011 13:19

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Michal B »

mam nezav.topení ale nejde.diagnostika ukázala nizkej tlak v soustave a nezav.topení že je zamčené

Lulda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.09.2007 06:22
Bydliště: Znojmo vidím tě dvojmo

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Lulda »

ahoj,

cim to nakonec bylo?

mam podobnej problem u stejene motorizace(r.v.08 a najet "pouhych" 150tis.km),topeni naprosto sporadicky prestava topit!
navic se hybe hladina v nadobce jednou je mezi ryskama,pak zase 5cm nad nebo naopak pod -pricemz mi to samozrejme hlasi malo chl. kapaliny
mel jsem to kvuli tomu ve znackovem servise,kde po dvou dnech badani vymenily nejaky el.cerpadlo(2800.-kc) co udajne pomaha honit vodu.
problem se tim ovsem nevyresil a ja mam obavu aby to nakonec opravdu nebylo,prvotne avizovane,praskle tesneni pod hlavou :-(

padak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.10.2011 18:50

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od padak »

Zdarec mam stejnej problem. U 2.0 103 Kw r.v.2006 Motor BMM a je to opravdu tesneni pod hlavou. Jeste jedna malickost, pri vetsi zatezi jde voda ven expanskou.

Lulda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.09.2007 06:22
Bydliště: Znojmo vidím tě dvojmo

Re: MOTOR - Ohřátej netopí

Příspěvek od Lulda »

problem vyresen!bylo podfoukle tesneni pod hlavou,doufam ze ted dlouho nebudu muset u "jen" 3roky stareho auta neco resit!

Peckel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2012 08:24
Bydliště: Opava

topeni netopí

Příspěvek od Peckel »

zdravim, chtel bych se zeptat jestli nevite co je spatne. vubec mi nejde topeni. at nastavim jakoukoliv teplotu porad na me fouka vzduch jaky je venku. kdyz je venku 30 fouka teply, jak se vecer ochladi fouka studeny. a blizi se zima :?

Odpovědět

Zpět na „Motor“