KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
richterluk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2010 14:25
Bydliště: Kuřim

KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od richterluk »

V poslední době (cca 2 týdny) se mi nepravidelně stává, že kontrolka žhavení někoikrát probliká (někdy 1x, někdy 5x, někdy i více).
PO ujetí cca 500 km se rozvítila kontorlka motoru. Zajel jsem na VAG a tam zpráva, že chyba na filtru pevných částic. Najeto mám 60 tis. Po vymazání se opět nepravidelně ozve kontrolka žhavení, ale kontrolka motoru zatím nic....
Díval jsem se tady na foru na různé možnosti řešení, ale žádný z nich není spojen s těmito dvěma informacemi zároveň.

Nestekal jste se s tím někdo?[b[/b]
VW Touran 1.9 TDI, r.v. 2009

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka žhavení - motor do dílny

Příspěvek od jtoxx »

Zhaveni mi nedavno blblo take. Vysledek je vymena zhavici svicky na prvnim valci. Zkus zajet do servisu at se na to mrknou. Filtr pevnych castic si myslim ze to nedube. 60 tis. je na nej jeste celkem malo.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od kat38 »

Svítí ti podsvětlení u zapalovače? Pokud ne,co dělá podsvětlení kolem vypínače světel,nezhasne po chvíli? Pokud ti to tohle dělá,vyměn žárovku v podsvětlení zapalovače a máš po problému.

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od milancr »

Ahoj u starších aut když bliká žhavení, tak většinou nesvítí bud žárovka na brzdách, nebo hlavně brzdovej spínač.

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od jtoxx »

Tak potvrzuju, kontrolka zhaveni problikava nepravidelne a problem je v spinaci brzdoveho svetla... dil cca 300Kc, umisteni nekde u brzdoveho pedalu. Spinac je mechanicky.

PavelV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29.08.2011 12:21

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od PavelV »

Ahoj Všichni, mám zcela podobný problém!!.. První mi začala blikat kontrolka žhavení, a pak se rozsvítila kontrolka motoru.
Na počítači to psalo špatný žhavič na 3 válci a nějaka porucha klapky vzduchu. Žhaviče jsem vyměnil všechny,klapka vzduchu vyčištěná.
Ale nepomohlo to!..Po pár dnech ten stejný problém....tož nevím!!.. :roll: Může někdo poradit???!!!!....díkes

VW TOURAN 1,9 TDI 77 kw, RV. 2008, naj. 1780000 km

PavelV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29.08.2011 12:21

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od PavelV »

Jo a kontrolka žhavení začne blikat až tak po cca 5 minutách jízdy, a bliká stále po celou dobu jízdy!....

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od lipa »

Se nediv že to na tebe bliká :?: , když máš najeto toli kiláků :blush: :arrow: 1780000Km

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od Tlapi_LT »

Ahoj kluci, prosím moc o radu... :(
Mám Golfa, 1.9 TDI 77KW najeto cca 190000km a jednoho krásného dne se mi rozblikala kontrolka žhavení a upozornění MOTOR DO DÍLNY. Po opětovném nastartování v pohodě, ale po ujetí cca 20km se mi to znova rozbliká. Než se mi tohle začalo dít, tak jsem měnil žhaváky, jelikož mě diagnostika ukazala ,,vadná 3 žhavící svíčka" . Koupil jsem origoše bosch.
Turbo a brzdové čidlo, co jsem se dočetl, že by to mohlo být mám v pořádku.
Prosím o radu, díky :cry:

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

žhavenie blika a motor do dilny

Příspěvek od audinak44 »

Chalani pozdravujem Vas mám problem so svojim Touranom pri otočeni kluča mi ostali svietit brzd.svetla a na palubovke blika žhavenie.na počitači hlasy chybu 16955.spinač brzdových svetiel F neveryhodný signal.

SPinač sm dal nový Meyle a stale svietia brzd svetla a aj žhavenie...prosím Vas velmi pekne o radu a pomoc....neviem si dat rady a potrebujem auto s manželkou velmi často....

pídali tu o nejkaom kabli a aj poistkach kde mám hladat prípadne čo?Velmi by mi to pomohlo ak sa dáá...


AUto štartuje v pohode len svietia vkuse brzd svetla aj po vybrati spínača a aj ked odpojim konektor od spínača....

Nakoniec som zistil že v motorovom priestore je vypalena poistka pozicia F7 5A ak som tam vložil poistku tak ju hned vypali.vid obrazok....prosím prosím o radu..:.-(
Přílohy
bez_názvu.JPG

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: žhavenie blika a motor do dilny

Příspěvek od audinak44 »

Vec vyriešena vadná spínač spojkoveho pedalu ,vyhadzovalo chybu 16955-spinač brzdoveho pedalu.....ale celý problem bol v spínači ..vid foto takže ak by niekomu blikalo žhavenie a svietili brzdove svetla vkuse..netreba menit kabeláž ku spinaču brzd ani nič podobne .
Přílohy
SAM_6792.JPG
SAM_6794.JPG
SAM_6795.JPG

Matis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.09.2013 13:27

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od Matis »

Ahoj,mám stejný problém,po opláchnutí motoru se rozblikala kontrolka žhavení a poté navštívit dílnu přes wag mi to ukazuje bez závad a žádné chyby i když kontrolky svítí,nechápu.

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od Chozin »

Tak dnes při jízdě začalo blikat žhavení, hláška závada motoru, do dílny - tak jsem zvědav.....
Po zastavení a kontrole brzd, se zda že vše je ok, vypnul jsem motor znovu nastartoval, zavada se jiz neukazuje....
Čeká mě výměna žhavících svíček, tak uvidíme zda to pomůže, nebo co ukáže VAG.......

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od stepik »

Zdárek, taky přidám info. Po nastartování se rozblikala kontrolka žhavení a motor do dílny (145000km)- VAG hlásí - 008320 řada válců 1 : snímač teploty zpětného vedení vyf. plynů P2080. Takže prý výměním čidlo a mělo by to být ok

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ - motor do dílny

Příspěvek od stepik »

Tak vyměněno, přikládám foto.
Přílohy
1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motor“