KLIMATIZACE - nechladí

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od lipa »

Mě klima fuguje asi tak. Přijdu do vysmahlýho auta,nastartuju,zapnu klímu,zapnu pás,zapnu světla a z ventilace už valí chlazený vzdoušek.
Jinak v létě to moc nepřeháním,při cvrkačkách po městě to rozhodně nezapínám, ba je to největší zabijárna,furt vylézat z chlazeného auta
do vedra a naopak. :smoke:

puskvorec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.12.2010 19:11

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od puskvorec »

Chozin píše:Tak dnes jsem si nechal udělat servis na klimačce, jak mi nadhodil Sprajtik, byl na slevomatu poukaz na servis v Liberci. Po servisu jsem dostal výpis z mašiny, po odsátí starého chladiva, tedy spíše ničeho, bylo ho tam pouze 10g a 1g oleje. Provedeno tlakování a odzkoušení těsnosti, vše bez závad, doplnění chladiva 520g, fouká to jako prase :good: Servisák říkal ať si dám pozor na angínu :lol: :lol:

Musím tě upozornit, že ve většině klimatizací nikdy neuteče chladivo jen tak i když je to auto 5 let staré, máš tam někde mikrotrchlinu nebo výrobní vada dílů, už pár let klimatizace dělám a vím

puskvorec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.12.2010 19:11

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od puskvorec »

llmartas píše:ahoj je normální ze když venku je 25 stupnu klima z výdechu chladí na volnoběh 13stupnu a když byla zima 9 stupnu ? Jinak nová nápln se mě to zdá málo dík za odpověd

Zdar není rozumět tvé otázce moc

Uživatelský avatar
Koci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Nefunkční klimatizace

Příspěvek od Koci »

Dobrý den ve spolek. Vyskytl se mi problém s nefunkční klimou. Zatím je spadeno na kompresor klimatizace. Máte s tím někdo zkušenost? Je možná oprava nebo radši výměna z jiný? Zatím každý straší cca 8.000,- našel jsem nějaký i za 3000 ale nevím jaký typ přesně shánět. VW Touran 1.9Tdi 77kw. Auto bohužel půjde z domu je tam toho už víc a je to docela drahý koníček :) Prosím o rady a postřehy Díky.

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Kauky »

Zdravím pánové,
mám problém s manuální klimatizací. Jednoho dne při těchto vedrech jsem zjistil v koloně že mi nejde klima když stojím, mrknu na teplotu motoru a najednou 120st.
Což jsem byl překvapený že se může něco takového stát u nafťáka. Při otevření kapoty ani jeden ventilátor nejede.
Při jízdě klima chladí, ale jen odporem větru. Když na místě auto držím ve vyšších otáčkách, tak taky nic. Jde slyšet že kompresor spíná.
Zkoušel jsem odpojit škrtící klapku, prý bez toho by se to mělo rozjet samo, stále nic. Zkontroloval jsem všechny pojistky a taky v pořádku.
Diagnostika nevykazuje žádnou chybu, v akčních členech jsem nenašel test ventilátoru.
Mohl by mi někdo poradit na co se zamířit :? Děkuji
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

Ales366
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 06:56

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Ales366 »

Ahoj, nedávno jsem koupil touránka 1.9 TDI 77Kw BKC, s nefunkční klimou. V servisu mi řekli že je to chladič+ trubky. Chladič mám objednaný, ale chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s výměnou klima chladiče a také jestli nevíte kde k němu sehnat potrubí.
Dík za odpovědi ;)

Kauky:
já osobně bych se podíval na termostat

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od alesino »

chladič je ta nejlevnější záležitost , u těch trubek se trochu prohneš pokud půjdeš origo cestou a bohužel z jiného koncern auta tam nic nepasuje ...
jsou tři , 5300 Kč ,7000 Kč a 7000 Kč nový origo díl včetně DPH .
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Motor“