KLIMATIZACE - nechladí

Moderátoři: Chozin, alesino

Fujicolor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.04.2011 09:08
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima nechladí

Příspěvek od Fujicolor »

jak zkontroluji teplotu trubky klimy,stačí na ní šáhnout a kdyby byla naplněná tak je studená,namrzlá??nebo zkusit ten ventil jestly v trubce je tlak??

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Klima nechladí

Příspěvek od alesino »

zkus teplotu trubky ... měla by být po chvíli chladná ... můžeš zkusit i lehce přes ventil ...
co pojistky zkoumal jsi ?
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=261&t=89668" onclick="window.open(this.href);return false;

prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima nechladí

Příspěvek od prase »

čau mam podobny problém klima je doplnena na 550gnebo jak se to značí a řekl mi ze by to měl bít vysoušeč klimatizace tak nevím
:sorry:

Fujicolor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.04.2011 09:08
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima nechladí

Příspěvek od Fujicolor »

Ahoj,tak jsem zukoušel lehce přes ventil a chladivo tam je.po připojení dnes na jinou diagnostiku vypsala klima chybu: 01273 04F9 4124 Ventilátor čerstvého vzduchu nebo řídicí jednotka ventilátoru čerstvého vzduchu
Může to mít něco společného s tim že to nechladí?Jinak ukázalo že v oběhu je tlak 6,0 chladiva :-)Je to dobrý nebo málo?

Fujicolor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.04.2011 09:08
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima nechladí

Příspěvek od Fujicolor »

Ahoj,tak dnes jsem měl možnost napíchnout tourana opět na VAG a vyskočila chyba 010 zkrat na + u kompresoru.Po rozkliknutí požadovaných hodnot mi ukázalo že do kompresoru má jít 0,820amper a jde tam sotva 0,10amper.Poradíte někdo po čem jít,kde hledat závadu,je někde nějaká pojistka či relé které by s tím mohlo mít něco společného?Děkuji za rady.Fujicolor

prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima nechladí

Příspěvek od prase »

ja ty mam trubky teple bude to tim kompresorem ze je KO nebo to muze byt ta pojistka jak tu nekdo psal,a nevite oznaceni te pojistky touran 2003 AZV poradi nekdo diky

Uživatelský avatar
Witty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.12.2011 21:47

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Witty »

zdravíčko chlapi, mám tourana 2006 2,0Tdi, klima přstala chladit, nechal jsem zkontrolovat náplň (OK) pak na Wag, zátěž kompresoru v pořádku, čidlo tlaku náplně v pořádku, ale zjistil jsem že nejedou ventilátory, když jsem dal povel sepnutí ventilátoru Wagem tak nic, napětí na konektoru před motorem ventilátoru ok, a nejedou, tak jsem je vyměnil za nové a stále nejedou, chodím kolem toho už týden a jsem v pasti, nevím od čeho se odpíchnout, Touran okupuje garáž poněvač v těchto hycech ho nechci uvařit, a udělat více škody na motoru. PORAĎTE PROSIM??????

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od lecram »

cauko, asi som Ta nepochopil, ja som si vzdy myslel,ze klima ochladzuje hlavne priestor pre cestujucich a nie, ze ochladzuje motor, ale ak mas obavy,ze zadries, tak skus pozret ci mas dost vody v chladici, dolej a mas po starostiach

Uživatelský avatar
Witty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.12.2011 21:47

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Witty »

VWmaniak, to máš pravdu klima je od toho aby ti vychladila intelier, ale mi to nechladí, začal jsem bádat (dotlakování klimy, test na Wagu, mám ještě VW CADDY tam když zapnu klimu tak se zároveň roztočí ventilátor chlazení, což v Touranu Né tím pádem klima nechladí)
Bohužel se mi ventilátory neroztočí ani při zahřáti motoru, tak jsem zkusil na Wagu povel pro sepnutí ventilátoru a nic ventilátory stály, zkoušel jsem klemnout čidlo a nic.

kolupil jsem nové ventilátory namontoval a to samé, takže jsem začal bádat při překlemování čidla se ventilátory roztočily našel jsem 2vě čidla jedno pod termostatem a druhé nad kompresorem klimatizace, kdyš jsem jaké koli odpojil tak se rozjeli ventilátory, ale na 4pinovém konektoru pod ventilátorama jasem naměřil na těch tenčích drátkách 830ohmů, což znamená že je tam ještě jedno čidlo(nevím kde) nebo je to řízené přes nějakou jednotku (nevím)

a teď ta klima může to být důvod nefunkčnosti

kontrola pojistek pro sichr všech protože dobádat se k čemu daná je je skoro nemožné každý popisuje něco jiného, takže všechny OK(jedině že by nějaká chyběla)
na konektoru kompresoru klimatizace naměřeno 3,5V (podle mě kravina, ale proč)

Díky za radu já už nevím nic logického mě nenapadá??????????

Fujicolor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.04.2011 09:08
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Fujicolor »

Vyměnit Kompresor klimy jako já a bude klid.Už to chladí jak fík.Sehnal jsem ho za 6 tis.novej,ale musel jsem vrátit starej.

Uživatelský avatar
Witty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.12.2011 21:47

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Witty »

dnes jsem koupil nový kompresor klimatizace, starej vymontovanej, a teď čekám na odtah do autorizovaného servisu na proplach bylo mi to doporučeno sice to stojí balík, ale nechci za půl roku znova měnit ten kompresor.

Chlapi nevíte o někom kdo by mi udělal repasi na tom starém ať mám nějaký v záloze????

Uživatelský avatar
Witty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.12.2011 21:47

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Witty »

vše klaplo klima funkční

kobe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.05.2012 06:14

Klimatizace málo chladí

Příspěvek od kobe »

Zdravím.
Mám necelý měsíc Tourana 1.9 TDI 77kW s klimatronikem. Můj problém spočívá v tom, že po nastartování za odpoledního vedra začne klima mírně chladit až tak po 10 minutách. Díval jsem se na ventilátory na sahaře a ty se roztočí také až za nějakou dobu. Na klimatroniku mám nastaveno pořád 22°C. Byl jsem na diagnostice a vše v pořádku, chladivo doplněno. Spotřeba se dle PP po zapnutí klimy zvedne o 0,1 l/h. Četl jsem zde na fóru, že Touran nemá elektromagnetickou spojku. Jak se pak tedy spouští kompresor? Poraďte prosím na co se mám ještě zaměřit.
Touran 1.9 TDI 77kW

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od Chozin »

Tak dnes jsem si nechal udělat servis na klimačce, jak mi nadhodil Sprajtik, byl na slevomatu poukaz na servis v Liberci. Po servisu jsem dostal výpis z mašiny, po odsátí starého chladiva, tedy spíše ničeho, bylo ho tam pouze 10g a 1g oleje. Provedeno tlakování a odzkoušení těsnosti, vše bez závad, doplnění chladiva 520g, fouká to jako prase :good: Servisák říkal ať si dám pozor na angínu :lol: :lol:

llmartas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.10.2012 19:49

Re: KLIMATIZACE - nechladí

Příspěvek od llmartas »

ahoj je normální ze když venku je 25 stupnu klima z výdechu chladí na volnoběh 13stupnu a když byla zima 9 stupnu ? Jinak nová nápln se mě to zdá málo dík za odpověd

Odpovědět

Zpět na „Motor“