Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od kat38 »

Nevím jestli to tu už někde je...v tom případě jsem to jen nenašel...

Víte někdo jaká patří do tohoto motoru chladící kapalina a kolik se jí tam vejde, popřípadě kde koupit,cena atd.
To samé brzdová kapalina,jakou a kolik....u té brzdovky jsem slyšel že je tam někde nějaký filtr, je třeba ho měnit?(pokud tam tedy je...)
A to samé olej v převodovce,jaký a kolik...? (Myslím,že jeden člověk to tu bude vědět stoprocentně ...schválně jestli se trefím :smoke: )

Popřípadě ... není tu někdo poblíž Plzně, kdo by to rovnou udělal?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
chladící kapalina G12 - růžová ... 8,8 l dle tabulky pro tvůj motor - namíchat se daném poměru !!! ...
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=258&t=145073" onclick="window.open(this.href);return false;
brzdovka DOT 4 Plus na výměnu cca 1,0 l ... cena ve Škodovce 130 Kč/500 ml ...
filtr tam není jen sítko v nádobce na kapalinu ... nic moc těžká záležitost ...
:arrow: http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;
olej v převodovce dle kodu převodovky ... nějaké obecné info tady
:arrow:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=258&t=150815" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=155&t=184951" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od kat38 »

Díky alesino,ale ten první odkaz je na motorový olej...jinak brzdovka se klasicky vymění,a na kolech se odvzdušní? A spojka? Je to společná nádoba? Taky se odvzdušnuje spojka? Na tu převodovku si asi netroufnu a tu chladící asi taky ne...

Takže bych byl nejradši kdyby se toho někdo ujmul...

V papírech mam napsanou převodovku HDU

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od alesino »

:arrow: kat38
v prvním odkazu je pokec o motorovém oleji , ale v příspěvku ode mě jsou dva obr. , na tom druhém máš vše ohledně tvého motoru , včetně náplně do chladiče :good:
ohledně brzdovky , jsem to dělal tak , že jsem vysál z nádržky starou kapalinu , dolil novou , začal levým předním kolem , povolil odvzdušňovák na LP kole a přes pedál jsem vyšlapal cca 2 dcl kapaliny za současné kontroly kapaliny v nádržce , tak jsem šel na další PP kolo a pak do zadu ... po každém vyšlapání jsem odvzdušňovák dotáhl pro sichr ještě našlapal , povolil , to jsem udělal 2x a bylo to ... samozřejmě to je práce pro dva a 20-30 minut práce ... někdo to ještě dělá pomocí odsávačky a VAGu já jsem volil klasickou osvědčenou cestu postupu , zavzdušněné jsem to nikdy neměl ... spojka se dělá taky podobně , nádobka je společná , já jsem to , ale neřešil páč mám DSG ...
olej do převodovky máš origo G 052 171 , stav náplně 2,3 litru ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od kat38 »

Díky Alesino, už to vidim, nějak není čas, tak to vždycky narychlo projedu a pak mam výpadky...Ještě upřesním proč jsem se ptal na ten filtr na brzdovku,někde jsem slyšel,že je na abs filtr něco jako olejovej..ale asi to bude kravina,když říkáš,že tam nic není ... nakonec tu převodovku a brzdovku dělam jen kvůli tomu,že mi neustále dělá problém řazení jedničky a zpátečky (po ohřátí) tak chci eliminovat,jestli to nemůže být zavzdušněná spojka,že blbě vystavuje,nebo právě nedostatek, nebo nekvalita oleje v převodovce...je mi divný,že to dělá po zahřátí...

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od kat38 »

alesino prosímtě ..když otevřu kapotu,tak vzadu za motorem vlevo dole ... jako by pod ventilem n75 (já tam mam asi jinej,nějakej dvojitej 75tka je na oktávkách) je taková kostka, do ní vedou trubičky od brzd a naní je malej plechovej filtr...tušíš k čemu tam je?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od alesino »

:arrow: kat38
mě napadá jen ABS
Přílohy
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od kat38 »

jo to je on...vypadá jako klasickej olejovej malej plecháč ... taky mne napadlo že to je abs....ten se tedy měnit nemusí?

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Náplně touran 2,0 tdi motor BKD

Příspěvek od kat38 »

tak v pátek se do toho pouštím,už mam nakoupené všechny náplně a filtry a jde se an to,nakonec to budu dělat sám,po zkušenostech s přístupem jak značkovky vw šmucler, tak vw porche Plzen...tam mi dovolili být u výměny oleje v převodovce (nevěřim jim .. no :negative: ) , ale taky z původně ohlášených 1300,- za výměnu včetně mat. ... (co mi napsali do mejlu...moc jsem tomu nevěřil) se vyklubalo 2900,- po předložení vin...přitom věděli co je to za auto,kod motoru i převodovky...no nic...šmucler je ještě dražší než oni a nenechaj vás u toho...já to prostě chci fakt vyměnit,ne jen zaplatit... :pleasantry:, nechci aby to mechanik otevřel...řekl "oleje je tam dost",zavřel a naůčtoval... ,takže co si neuděláš sám...to nemáš, nakonec se ukázalo nejtěžší sehnat rozumě ten olej do převodů (ne za tu penaltu co ho nabízí vw)...takže mam skutečně toto...http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... 052-171-A2" onclick="window.open(this.href);return false; sice jsem na něj čekal 10dní,ale mam ho za necelý pětikilo...v tomhle odkazu za něj chtějí skoro 600,- vw kolem 800,-.Mam nápln 2,3 litru tak jsem musel koupit 3litrovky, takže pokud by se někdo odhodlal k podobnýmu kroku jako já,budu mít pro dva zájemce volných 0,3litru...

Odpovědět

Zpět na „Motor“