MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

Nazdar kluci,na dialnici som dolial olej,(palubny pocitac si ho pytal) a po doliati a otoceni klucom sa mi rozsvietila kontrolka vyfukovych plynov do dielne,ktora svieti az do teraz,neviem ci je to tym doliatim(dal som tam 0,5 l oleja) motor bezi normalne.Poradi niekto?Dik

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od ROBIINU »

čau stalo se mi to samé a byla špatná škrtící klapka :negative:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

A co si s tym potom urobil?

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od ROBIINU »

vyměnil škrtící klapku :negative:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

Myslis,ze som tam dal vela oleja?

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od ROBIINU »

myslím, že to na to nemá vliv... jen asi zrovna náhoda ...zajeď na diagnostiku a uvidíš. Pokud si správně pamatuju, tak když vyndáš pojistku myslím , že je to jedna z těch v tom motoru tak to zhasne ta chyba-kontroka , ale problém je v tom , že i na tu pojistku je napojená sahara.
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

Asi som blbej,ale co je to sahara? :oops:Dnes mi po jednom nastartovani zhasla a pri dalsom sa znovu zapla :x .Dik

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od pratonda »

Sahara->ventilátor před chladičem
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

Ok, zase som o nieco mudrejsi.Dik :)

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od kat38 »

jarod78 ta kontrolka s hláškou "emise do dílny" svítí při jakékoliv nesrovnalosti řízení motoru... mě to třeba svítilo když jsem měl zanešený turbo a při potřebě velkého výkonu (na dálnici není problém) se seknou lopatky a počítač to vyhodnotí jako chybu...jinak v tvém případě když píšeš že se ti to stalo hned po dolití...napadá mne, když ses vrtal pod kapotou, nespadlo ti někam něco a nerval jsi ruce kam jsi neměl a při tom si nevytáhl nějakou podtlakovou hadičku? To je další případ kdy se ti to rozsvítí i v malých otáčkách ...já třeba předevčírem sedl do auta a hned po vyjetí se to rozsvítilo...říkám si ...divný seklý turbo to být nemůže, na to jsem jel moc pomalu,tak jsem nic nedělal, neměl jsem čas a auto jelo normálně,řekl jsem si že zajedu na diagnostiku co se děje...a dnes než jsem tam jel, jsem otevřel kapotu, že se podívam, jestli neuvidím nějakej problém ... a viděl hned jak jsem to otevřel, kryt motoru celej poskákanej od tapek, tak mi bylo jasno...a taky jo...opět po roce mi tam řádila kuna :baseball: ... vlevo mezi naftovým filtrem a ventilem n75 a vpravo za váhou vzduchu (za tou hadicí co vypadá jako harmonika) všechny hadičky na kaši...ta co jde k váze vzduchu - ta příruba za vzduch. fitrem tam dokonce nebyla...kuna si jí vzala sebou :gun: mrcha. Tak jsem zajel pro hadičky a po pěti nastartováních kdy se neprojeví problém to zhasne samo...já už ok. třeba se ti povedlo tam něco udělat...pod měrkou oleje jde zrovna hadička od egr ventilu...

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od kat38 »

ROBIINU .. v dobrém se tě ptám co vyřešíš tím vytažením pojistky? To jako přestane svítit a je opraveno? Nebo co to má za smysl, tedy krom toho že ti nepůjde sahara, tos myslel jako pro klid duše, aby to neměl na očích?

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od ROBIINU »

Myslel jsem to tak , že když tu pojistku vyndá a kontrolka zhasne , že je to ta klapka ....
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

Diky vam za odpovede,pozrem sa na to. :wink:

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od kat38 »

ROBIINU aha..já tě právě nepochopil...ty to myslíš tak, že ta pojistka je pro saharu a pro klapku...ale to si nejsem jistej jestli by zhasla, když jí tímto vlastně vyřadíš...myslím že by se naopak rozsvítila--nahlásila chybu (kdyby byla předtím zhasnutá), tak to nevím, s tímhle nemám žádnou zkušenost...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR-svieti kontrolka vyfukovych plynov

Příspěvek od jarod78 »

Vcera vecer sa kontrolka nerozsvietila,dufam ze to aj tak ostane.

Odpovědět

Zpět na „Motor“