PŘEVODOVKA - Problémy , předělání 6ti kvaltové převodovky ap

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
MonsterGolf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 12.01.2011 22:28

PŘEVODOVKA - Problémy , předělání 6ti kvaltové převodovky ap

Příspěvek od MonsterGolf »

DObrý den.. řešíme problematiku této převodovky.. otázka zní.. jdou do ní dát 5ka a 6ka z nějaké jiné převodovky(rychlejší)???

milochiy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.07.2012 13:59

touran 2.0tdi prevodovka..

Příspěvek od milochiy »

zdravim vas,som tu novy,tak ak sa opakujem sorry..mam touran 103kw,na prevodovke mi huci 5ka,nie v zabere,iba ked uberiem plyn.ine rychlosti ok..mate niekto skusenost??moja prevodovka je HDU,totozna s oktaviou,ale oktavka ma ine oznacenie,asi vsak??diky...

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA - Problémy , předělání 6ti kvaltové převodovk

Příspěvek od Homeless »

milochiy: Mám stejný problém na převodovce GNE, asi příští víkend půjde ven a rozebrat a uvidíme, myslim, že je to ložisko, protože 5 , 6 a R je na stejné hřídeli a 5 je u ložiska.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

fukmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.11.2007 13:24

Re: PŘEVODOVKA - Problémy , předělání 6ti kvaltové převodovk

Příspěvek od fukmen »

:-) hučí pětka, to mám za sebou, je vylágrované ložisko ve skříní převodovky, hlavně si to nechet opravit, ale ne výměnou skříně, to nic neřeší, akorát to je drahý jak prase :-D

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

prevodovka hluk na volnobeh

Příspěvek od audinak44 »

Počas jazdí na všetkých prevodovych stupňoch po ubrati plynu počujem taký jemný piskot ak pridám znova stratí sa no ak znova uberam plyn a brzdim motorom počujem piskot jemný.Stačí jemné potom zatlacit na plyn a zmizne.Je to Touran 1,9tdi 74kw.A pri jazde na 6stupni ked udrziavam rýchlosť cca 80km/h uberiem a pridám tak cítim ako keby z autom buchol pocit ako ked sa vám nejaký ťažký náklad posúva.Diferenciál?....Vsetky perinky motora sú nové aj na prevodovke a aj spodné aj ramena....

Uživatelský avatar
danyniky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 22.06.2010 23:08
Bydliště: Česká kamenice
Kontaktovat uživatele:

Prevodovka

Příspěvek od danyniky »

Zdravim,mam problem kdyz zaradim 6stupen, tak pri zrychleni mi vypadne.
Mate nekdo nejaky tip?
1.9TDI 74KW

Uživatelský avatar
Bohouš 522
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.08.2009 21:12
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA - Problémy , předělání 6ti kvaltové převodovky ap

Příspěvek od Bohouš 522 »

Ahoj,mám otázečku neví někdo jestli by šla prohodit 5q převodovka z 1,6 75kw za 6q z 1,6 FSI nebo TDi?popřípadě dá se přidat 6q jako na TDi a 1,8benzínu? dík bob

Uživatelský avatar
dibla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sekeřice

Re: Prevodovka

Příspěvek od dibla »

danyniky píše:Zdravim,mam problem kdyz zaradim 6stupen, tak pri zrychleni mi vypadne.
Mate nekdo nejaky tip?
1.9TDI 74KW

Chci se zeptat, zda jste to nějak vyřešili.
Mě vyskakuje 6ka při ubrání plynu.
Zjištěná díra v převodovce, tak snad po dolití oleje, zavaření a výměně ložiska bude vše ok

Ladik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.10.2008 16:32

PŘEVODOVKA - hučí 6-ka

Příspěvek od Ladik1 »

Ahoj,
mám krátce Tourana TDI 77kW, r.v. 2004. Při volnoběhu sebou začal motor nepatrně cukat. Přisuzoval jsem to setrváku jelikož je stále původní a má najeto 210.000 km. Dal jsem tedy auto do servisu, kde při vypouštění oleje z převodovky GQN vypadlo cosi jako hlava nýtu. Začal jsem tedy shánět jinou převodovku. Na vrakovišti jsem sehnal typ GQM (z Golfa), která tam taky pasuje jen má nepatrně delší převody. V servise ji namontovali a při projížďce jsme zjistili, že 6 ka píská když je auto v tahu. Při brždění motorem nedělá nic.

Myslíte, že může být problém s ložiskem a může se převodovka zničit?
Po druhý už se mi to vyndavat nechce, ale asi to nebude mít jiné řešení.

Jinak, setrvák i spojka se zdály OK, tak jsme je nechali. Cukání na volnoběh tam zůstalo.

!!! Vyřešeno !!!
Problém byly vylomené zuby na 6tkových kolech. Sundal jsem podběh krytku na převodovce a vyměnil obě kola. A na 6ku je klid.

mijitouran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.01.2014 09:23

Re: PŘEVODOVKA - Problémy , předělání 6ti kvaltové převodovky ap

Příspěvek od mijitouran »

Zdravím, mám také problém s převodovkou GQN na Touranu 1,9 tdi pd 74 kw. Jedná se o to, že při šestém zařazeném stupni slyším pískání. Chtěl bych sudnat boční víčko a zkontrolovat to. Můžu sundat víčko bez obav, nebo se něco vysype? Je tam těsnění, nebo nějaká pasta, hmota? Díky

Odpovědět

Zpět na „Motor“