MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Moderátoři: Chozin, alesino

fanda 46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.01.2015 17:53

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od fanda 46 »

fanda 46 píše:Ahoj rád bych se zeptal, někoho znalého, proč špatně chytá motor 2.0 tdi 103kw za tepla.Déle točí, než když je studený.
:roll:
VW Touran 2.0Tdi 103Kw

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od CentriFUGA »

Normální závada - ani ne závada, jako chyba v nastavení ŘJ. Odstraní ti to ve VW, případně někde kde je chiptuning - třeba zde :-)

http://www.chiptuning.cz/chiptuning/nas ... y-za-tepla" onclick="window.open(this.href);return false;

fanda 46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.01.2015 17:53

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od fanda 46 »

byla by to varianta, díky za info, ale mám to jaksi z ruky,asi bych se přikláněl k VW servisu, pokud teda to dělají také, a nevíš náhodou za kolik?
díky
VW Touran 2.0Tdi 103Kw

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od CentriFUGA »

Netuším, zajeĎ tam a zeptej se, jestli to opravdu dělají ... možná řeknou že nechtěj ...

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od Chozin »

:arrow: úprava teplých startů se řeší přeháním sw
Více se již řeší tady :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=258&t=84902" onclick="window.open(this.href);return false;
Stačí vice číst...... :idea: nechápu proč je to v topicu kde se řeší problematika nenastartovani z nějaké příčiny......

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od crazyduke »

Tak mám druhý den Tourana doma a při koupi bylo 5°C a motor naskočil jako víno... Včera bylo 10°C auto mi pán přivezl na plaťáku a při předání ho nastartoval v pohodě. Já dnes v 12°C chtěl nastartovat, a napoprvé nic napodruhé to chytlo, ale dost divně... Hodil jsem to na VAG a motor nehlásí žádnou chybu. Zkusím do zítra nabít baterku a uvidím... auto stálo nějaký ten měsíc...
Tak doufám že to pomůže...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
frenk67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.11.2011 18:02

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od frenk67 »

No tak já ten přístup k palivovému čerpadlu pod zadními sedačkami nenašel - nechci rozebírat všechny koberce - nemáte někdo foto nebo přesný popis kde je (Touran; 2007; 77Kw) Začal mě také zlobit studený start, ale pouze když mám v nádrži pod půlkou - při plné vše OK.
Pilotek píše:Palivove cerpadlo je v celku s plavakovym meracom hladiny v nadrzi zvrchu. Dostanes sa k nemu z interieru - zadne sedacky von, potom tam bude treba bud demontovat nejake plastove kryty a/alebo koberec. Mal by sa objavit plechovy dekel v podlahe a pod nim velkou plastovou obrucou utiahnuty plavakovy merac s privodom a spiatockou paliva a elektrickym konektorom.

Vsetko rob pri odpojenej baterii a opatrne (ohen, iskra, necistoty) - budes otvarat palivovu nadrz.

Plastova "matica" byva riadne utiahnuta. Je na to specialny kluc, ale ide to povolit aj opatrnym "majzlikovanim" dookola nejakym drievkom (resp. velkym tupym srobovakom).

Ked odpojis palivove hadicky, podloz si najprv handru - vytecie trochu paliva.

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od Meglle »

Tak tu oživím další vlákno....

Nestartuju, respektive, startuju, ale tak půl minutky, zezacatku to bylo sporadicky, prostě občas, potom jen první studený start, jenže, teď už to je pořád.

Rozkucka se. Navíc to začalo kuckat na volnoběh. Ale jede normálně, vaginu mám, ale nepíše chybu.


Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od kat38 »

zkus jinou baterku...fakt

olozx6r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 22.05.2015 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od olozx6r »

Už asi dva roky se mi postupně zhoršuje studené startování. Začali jsme s mechanikem klasikou, žhavičky, baterka, těsnění pod vstřiky, palivovej filtr, přidání nafty při startu a stejně to pořád zlobí. Pomůže, když s autem stojím čumákem dolu, pak zpravidla chytne hned. Mechanik mi tvrdí, že je třeba dát starter s výkonem 2kW, protože v autě je s výkonem 1,7kW (našel ten postup v práci v Elze). Pomohlo opravdu někomu vyčištění toho čerpadla u plováku či výměna tandemového čerpadla? Na netu je opravdu hodně příspěvků, kde se tohle řeší (VW, Audi, Škoda), ale nikde jsem nenašel nikoho, kdo by napsal, jak závadu vyřešil a co opravdu pomohlo :?
Touran 1.9 TDI 77kW 2005 Trendline

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od kubisz »

pada nafta? nam to delalo a skoncilo to repasi hlavy... vymackaj se vstriky v ulozeni... pro zacatek by ale asi pomohlo trebas pretesneni
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Motor“