MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Moderátoři: Chozin, alesino

Francimorrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.11.2010 22:10

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od Francimorrr »

Zdravím, mám podobný problém... ačkoliv, asi jiný než všichni ostatní tady. Motor (1,9TDi r.v. 2003) mi za studena (po ránu, nebo i při odchodu z práce) nastartuje bez problému, ale v zápětí to chcípne... Pak mi trvá cca 1-2 minuty než nastartuju, ale dost to trápím, čili znova zapnu klíček, a točim točim aaa točím... vypnu a znova a pak znova a pak to začne škytat škytat škytat až se to konečně chytne a rozjede se... většinou se mi rozsvítí mazání, ale to je tím, že při startování nejede čerpadlo. Na Diagnostice jsem byla a ta neukázala lautr nic, samozdřejmě jsem tam byl až když už jsem nastartoval... tak nevím jestli se nahodou ty chyby nevymazaly.
Už jsem zkoušel u nezávislých startů, startovat hned po žhavení, nebo až přestanu slyšet palivové čerpadlo... vetšinou to nezabralo... Z prvopočátku, to byla sporadická závada, a někdy motor naskočil hned po žhavení a někdy po natlakování. Teď už je to v takovém stavu jako jsem popisoval v prvním odstavci... čili nestartuje téměř při každém studeném startu.

Předem děkuju za rady, mějte se...

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od milancr »

Ahoj, já teda nevím,ale je tu namotanej benzín a nafta,což jsou určitě jiné problémy!!! U těch startů u nafty, tak bych začal asi gumkama na vstřikovací trysky cca 200 na jednu. Pak jsete psali o čerpadle,ale který někdo psal v nádrži, to tam je,ale z boku na hlavě motoru je další a to stojí cca 5-6000 a to tlačí ten největší talak nafty na trysky snad okolo 300 baru. Jinak to jsou předpoklady že diagnostika nic neříká.

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od pan tovarnik »

měl jsem tu podobný problém někdy nechtělo po ránu chytit, řešil jsem kde co nakonec mám už půl roku na zkoužku pujčený tandemový čerpadlo to je to na boku motoru co dává obr tlak a od tý doby ok. asi v něm nějak padala nafta. Co mi ale při tom starým čerpadle pomáhalo start s okamžitém přidání plynu po naskočení více méně jako když startujede škoda 120 prostě start s sešláplím pedálem jak chylo a vylítli hned otáčky na 2000 tak to bylo ok motor nezhasl a nemusel jsem točit jako ďas :good: . mám naftu 1.9 tdi 77kw+chip.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Francimorrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.11.2010 22:10

MOTOR, 1,9 TDi Hlava válců

Příspěvek od Francimorrr »

Ahoj, dneska jsem byl řešit problém s neůspěšnými studenými starty u 1,9TDi 2003. Popisoval jsem to již v jiném tématu, kdy mi motor za studena, naskočil, a hned zhasnul a nešel dlouho natočit.
Přišlo se na to, že je opotřebovaná hlava. Automechanik mi přetěsnil vstřiky a říkal, že se mu vstupni otvory pro vstřiky v hlavě vůbec nelíbily... údajně místo kulatého otvoru tam byl otvor mírně oválný. Vysvětloval to tak, že originálně jsou tyto vstřiky přichyceny k hlavě snad jedním šroubem který na vstřik tlačí zboku a tím jej tlačí více na jednu stranu, tím se ta jedna strana více opotřebovává a vzniká netěsnost. Prý se už snad dá hlava nějak zrepasovat co se týče tohoto problému, proto prosím nemá někdo kontakt, nebo nějaký jiný nápad? Napadlo mě, jestli by třeba někdo neměl zánovní hlavu pro tento motor... Novou hlavu za cca 20 tis se mi kupovat nechce :) Označení motoru je AVQ.

Proto jsem si dovolil založit nové téma s tímto předmětem.
Děkuju moc Touraňáci, Ať vám to šlape... ;)

rrrrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 13.02.2009 18:48

Startovanie touran benzin

Příspěvek od rrrrr »

Zdravim touranistov potrebujem radu niekedy pri snahe nastartovat pri otoceni klucikom len cvakne a nic na druhy krat nastartuje neviem cievka na star. rele startovania _ poradte netusim v com by mohol byt problem na vag som este nebol

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od jtoxx »

Podobny problem jsme meli na sluzebni Dacii, jen s tim rozdilem ze neslo nastartovat vubec, po otoceni klicku se ozvalo jen cvaknuti a starter se ani neotocil. Svetla svitila, kontrolky take. Kupodivu se vymenila baterka a vse jede v poradku, po kontrole stare baterie ale vyslo najevo ze je v poradku a nic s ni neni. Tak ndvim jestli ti to k ndcemu bude.

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Motor nejde nastartovat

Příspěvek od Medved9 »

Zdravím ,
tak dneska jsem přišel k autu a aniž by se něco ukázalo anebo něco stalo , tak po otočení klíčku motor točil ale nechytil.
Jako kdyby tam nešla vůbec nafta nebo kdyby nefungovaly vstřiky.
Nechal jsem to auto odvézt na dílnu a hlavně diagnostiku ale žádná chyba tam nebyla. Mechanik tvrdí že je tam problém s naftou, nebo se vstřiky , jelikož to vypada , ze d filtru nafta jde ale dál už ne.
Nějaký nápad kde hledat závadu a jak ji odstranit ??????????????????????????

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od pratonda »

Koupit benzíňák :pleasantry:
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od Medved9 »

Benzin patří do zapalovače :-) :-) :-) :-)

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od Medved9 »

Medved9 píše:Zdravím ,
tak dneska jsem přišel k autu a aniž by se něco ukázalo anebo něco stalo , tak po otočení klíčku motor točil ale nechytil.
Jako kdyby tam nešla vůbec nafta nebo kdyby nefungovaly vstřiky.
Nechal jsem to auto odvézt na dílnu a hlavně diagnostiku ale žádná chyba tam nebyla. Mechanik tvrdí že je tam problém s naftou, nebo se vstřiky , jelikož to vypada , ze d filtru nafta jde ale dál už ne.
Nějaký nápad kde hledat závadu a jak ji odstranit ??????????????????????????


Takže je to vysokotlaké čerpadlo . nemáte ho někdo na vyzkoušení , abych měl 100% tní jistotu.

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od Medved9 »

Medved9 píše:
Medved9 píše:Zdravím ,
tak dneska jsem přišel k autu a aniž by se něco ukázalo anebo něco stalo , tak po otočení klíčku motor točil ale nechytil.
Jako kdyby tam nešla vůbec nafta nebo kdyby nefungovaly vstřiky.
Nechal jsem to auto odvézt na dílnu a hlavně diagnostiku ale žádná chyba tam nebyla. Mechanik tvrdí že je tam problém s naftou, nebo se vstřiky , jelikož to vypada , ze d filtru nafta jde ale dál už ne.
Nějaký nápad kde hledat závadu a jak ji odstranit ??????????????????????????


Takže je to vysokotlaké čerpadlo . nemáte ho někdo na vyzkoušení , abych měl 100% tní jistotu.
Měl by to být tento díl 03G 145209 C

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od pan tovarnik »

Medved9 píše:
Medved9 píše:

Takže je to vysokotlaké čerpadlo . nemáte ho někdo na vyzkoušení , abych měl 100% tní jistotu.
Měl by to být tento díl 03G 145209 C
můžu pujčit moje starý ale mě to dělalo taky :-) ted tam mam z nějaký oktávky ono to je stejný a paráda.tak se pozeptej i u octáváků.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Levis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.01.2012 10:07

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od Levis »

čerpadlo mam tel.608166665

malda90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.09.2013 20:22

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od malda90 »

Zdravím,
mám problém se startováním Touran 2007, točí ale nestartuje, je to automat, při otočení klíčku na maxidotu blikají všechny písmenka aut. převodovky. při připojeni na VAG hlásí chybu :

Číslo dílu řídícího modulu: 02E 300 044 F
1 Nalezeny chyby:
18258 - Pohon datove sbernice Chybi odezva rid.jednotky motoru
P1850 - 000 - Neznámá chyba- v rozpracování

Po internetu jsem sháněl info, že by to mohlo byt relé řídící jednotky motoru, ale relé 109 ani 458 jsem nikde nenašel. Prosím poraďte jestli je to relé s tímto označením, kde jej najdu případně nějaké jiné nápady. děkuji

fanda 46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.01.2015 17:53

Re: MOTOR, STARTY - Motor nestartuje

Příspěvek od fanda 46 »

Ahoj rád bych se zeptal, někoho znalého, proč špatně chytá motor 2.0 tdi 103kw za tepla.Déle točí, než když je studený.
VW Touran 2.0Tdi 103Kw

Odpovědět

Zpět na „Motor“