MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat, špatně startuje

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od alesino »

jen tip , kterým nic nepokazíš :idea:
zkontroluj kostřící body / motor , převodovka , kára /
vyčistit od oxidace , odmastit , vysušit .
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od jasan »

jj..dik za tip, tak nějak to mám v plánu. Jsem zvědavej. Ještě mě napadla spínačka. Doufám že to vyřešim a bude klid na dlouho s nějakým problémem.
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od jasan »

tak jsem vycuknul starter, uhliky KO...všechny dosedací plochy na startéru docela orezlé...očištěno, kámoš mi vyměnil uhlíky, páč jsem startér neměl rozdělaný, tak se mi v tom nechtělo hrabat, abych něco nepokazil...a teď si jde na drcnutí :pleasantry:
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Bleski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.01.2014 10:24

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od Bleski »

Zdravím všechny,
Mám tourana 2.0 TDI 103 KW a nejde mi nastartovat. Podle diagnostiky je všechno v pořádku, ale motor stále nejede. Když otočím klíčkem tak se snaží nastartovat ale ani to neškytne, před tím jsem přijel domů rozsvítila kontrolka motoru, tak jsem zkoušel pojistky a pak už nenaskočil.
Může mi prosím někdo poradit ???

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od pratonda »

Je slyšet podávací čerpadlo?Je možný,že jsi při kontrole pojistek zasunul nějakou pojistku do jiné pozice...Když ti svítí kontrolka motoru ,musí diagnostika vypsat závadu,ale když tam nedojedeš,to je pech...Zkusit někoho s diagnostikou dostat k autu...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od mulder6018 »

Zdravím všechny nadšence těchto aut. Při výměně baterky za výkonější jsem byl nadmíru spokojen až do dnešního rána. Chci nastartovat, otočím klíčkem, nechám naběhnout všechny ikony a poté otočím klíčkem a nic. Vynuloval se mi palubní počítač a bylo hotovo. Auto jsem opět zamknul a šel do práce pěšky. Nevíte v čem to může být? Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od jasan »

startovalo před výmenou hůř? Já to měl tím, že byl startér špatnej, výměna uhlíku proběhla a jde na drcnutí.
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od mulder6018 »

Původní baterka měla kapacitu kolem 60%, tak jsem koupil novou. Startovací výkon u nové je 720mA, ze startu super, ale myslím si, že mi něco vybíjí baterku. Nezbude mi nic jiného než to zavést do servisu, pokud to nějak nahodím.

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od Mamutik »

Ja mám 7rokov Vartu 12V 61Ah ,alternátor 140Ah a není problém a to prevážne jazdím kratke trasy.Výkonnejšiu by som tam nedal ani náhodou pre krátkodobú dostatočnú regeneráciu batérie.
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

holubb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2009 20:11

NEJDE NASTARTOVAT

Příspěvek od holubb »

dobry den, vezmu to od zacatku.touran 2.0 103 kw rok 2005 215000 km.vloni asi v srpnu po asi tydeni odstavce auto nechtělo nastartovat.podotykam,ze s autem moc nejezdim tak asi 1x tydne.zna my mechanik prijel s pc a zadna zavada nenalezena.auto se odtáhlo k nemu do servisu kde patral po zavade.nakonec rozdelal nadrz. zkontroloval cerpadlo v nadrzi,sitko atd.vse v poradku.slozil to a auto chytlo.od te doby vse ok.vcera zase auto nenastartovalo.vse se zdalo zase v poradku.dal jsem na baterku nabíječku a asi po hodine skusil start.nic.tak jsem zacal startovat bez prestani to drzel a asi po 20 vteřinách to zaclo trosku pokuckávat a chytat se tak jsem to stále drzel a asi po 45 sekundách to chytlo a zase to jde.s autem chci jet za 14 dnu do rumunska tak prosim zkusene co to asi muze byt.dekuji za pripadne info.holubb

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: NEJDE NASTARTOVAT

Příspěvek od mulder6018 »

Zdravím, zkuste rozebrat alternátor či startér. Pak už jedině odvést do Bohumína.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJDE NASTARTOVAT

Příspěvek od Phoenix »

Jestliže starter točí, tak je ok. Já bych to viděl spíš na padající naftu, odpovídalo by to tomu pokuckávání.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
mirecek150
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 15.08.2011 10:58
Kontaktovat uživatele:

MOTOR - Studene starty

Příspěvek od mirecek150 »

Zdravim mam chvilku tourana 2.0tdi typ bkd a po par dnech zacal kdyz stoji prez noc treba blbe startovat vzdycky chytne hned ale jen drzi cca par vterin tak 400-500 otacek a vetsinou chcipne na podruhy naskoci temer hned a kdyz jse pak jezdi tak startuje na brnknuti. Naftu sem skousel od vice pump i tu lepsi od omv a porad stejny. Vodu nezere. Naftu tak normalne. Olej furt stejne. Dekuji za radu

holubb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2009 20:11

Re: NEJDE NASTARTOVAT

Příspěvek od holubb »

holubb píše:dobry den, vezmu to od zacatku.touran 2.0 103 kw rok 2005 215000 km.vloni asi v srpnu po asi tydeni odstavce auto nechtělo nastartovat.podotykam,ze s autem moc nejezdim tak asi 1x tydne.zna my mechanik prijel s pc a zadna zavada nenalezena.auto se odtáhlo k nemu do servisu kde patral po zavade.nakonec rozdelal nadrz. zkontroloval cerpadlo v nadrzi,sitko atd.vse v poradku.slozil to a auto chytlo.od te doby vse ok.vcera zase auto nenastartovalo.vse se zdalo zase v poradku.dal jsem na baterku nabíječku a asi po hodine skusil start.nic.tak jsem zacal startovat bez prestani to drzel a asi po 20 vteřinách to zaclo trosku pokuckávat a chytat se tak jsem to stále drzel a asi po 45 sekundách to chytlo a zase to jde.s autem chci jet za 14 dnu do rumunska tak prosim zkusene co to asi muze byt.dekuji za pripadne info.holubb
omlouvam se, zapomnel jsem napsat jak vse dopadlo.veskere problémy dělalo cerpadlo v nadrzi.vymeneno komplet cele a od te doby auto slape jak ma tak snad bude chvilku klid.vsem preji jen jizdu bez oprav a stresu.roman

Uživatelský avatar
VW Ozak
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1428
Registrován: 09.02.2009 16:28
Bydliště: ČR VW

Prosím o radu ...za tepla dlouho startuje 1.9TDI 74kw

Příspěvek od VW Ozak »

Prosím o radu.
Za tepla nebo prí standartni teplote dlouho startuje . Motor 1.9TDI 74kw. Diagnostika nic nepíše.
Dekuji za radu.

Odpovědět

Zpět na „Motor“