MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat, špatně startuje

Moderátoři: Chozin, alesino

zdenekkh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.04.2013 18:13
Bydliště: Kutná Hora

MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat, špatně startuje

Příspěvek od zdenekkh »

Zdravim všechny, potřebuji poradit. Auto mi stojí dva dny venku a pak mi to nechce chytit. Startuju tak 4 vteřiny a pak mi to napíše tlak oleje stop! Na popátý to chytne a vše ok. Žádná kontrolka nesvítí a motor jede uplně v pohodě. Mám pocit, jako by padala nafta. Nevíte o tom něco? Když už to chtne, tak pak je to už celý den ok. Myslíte, když pojedu na diagnostiku, že zjistí příčinu? Díky za info, Zdeněk

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: studený motor 1.9 tdi nejde nastartovat

Příspěvek od Chozin »

Diagnostika, kontrola palivové soustavy, filtr, těsnost, jaký a kdy byl servis?

zdenekkh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.04.2013 18:13
Bydliště: Kutná Hora

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od zdenekkh »

Vsechny naplně, filtry jsou v březnu vymněněný ve vw servisu u Mnichova. Jsem volal do servisu u nás v republice a říkali, že mám přijít buď za rok, nebo po ujetí 30 tisíc km na pravidelnou prohlídku.

puskvorec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.12.2010 19:11

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od puskvorec »

určitě bych taky šel po filtr, občas tam nesedí gumička, a nepřehodil někdo hadice na filtru, že by ti to sálo přes zpátečku, tak kontrola tu bych neřešil, to je u všech VW protože po čtvrtém startu tam pořád není tlak ten olej se ti nedostane ani na čilo tak proto

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od audinak44 »

Ahoj presne dnes som mal to isté štartujem a nič čerpadlo bolo počuť diagnostiku som hneď urobil ale žiadna chyba.:-( Menil som tandemove čerpadlo za nové,pretože podtlakova hadicka na čerpadle bola voľna ale to bolo pred týždňom.Potom som menil vsetky hadicky na filtri palivovom.Sem tam sa stane ale iba ráno ako keby startol..ale asil pol sekundy mu trvá nez nabehne normálne.môže byť niekde netesnost?Alebo čo sa stalo?

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od audinak44 »

Dnes ráno znova to iste štartoval som až na 5 pokus ,neviete neikto poradiť čo to može byť?Alebo nemá niekto nakres ako idu hadičky na palivový filter nech skontrolujem po servise..

6haviče nove,filter nový,tandemove čerpadlo pre istotu tiež nove prosím Vas neviete mi s tým poradiť?...velmi surne..auto ak naštartuje chýta na prvýkrat hnedˇ..stale bez problemov včera som šiel domov z práace a ráno už som točil dlho..:-(...

tlada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2012 20:21

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od tlada »

cus kolik mas nafty v nadrzi kdyz to udela ?

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od audinak44 »

Práve že teraz tam je pol nadrže :-( takže neviem ,Už som menil všetko čo sa dalo.Akurat mi ostava to čerpadlo v nadrži že odchadza možno a preto sa niekedy system zavzdušni prípadne stratí naftu?Neviem si dať už rady a ani vo VW..už som pomenil všetko.este niekto mi povedal že teplotne čidla na motore čo snima teplotu motora alebo aj snimač teploty paliva .....už som bezradný

tlada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2012 20:21

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od tlada »

zkus drzet plnou nadrz ,resim neco podobnedo jak dam plnou nebo je najeto na plnou tak do 450km tak to neudela jak je min tak to taky obcas udela nevim zatim cim to je ale je to tak

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od audinak44 »

Môže to robiť čerpadlo podavacie z nádrže?

tlada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2012 20:21

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od tlada »

zatim jsem nic nemenil,ale taky me to napada kdyz reaguje na hladinu v nadrzi coo mas za motor ?pokut budes menit cerpadlo tak cdej vedet jak to dopadlo psal jsi ze jinak mas vse vymenene?

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od audinak44 »

1,9tdi 74kw a v sobotu som vyberal čerpadlo ide to ľahko pod pravou sedackou je koberec ten musíš vybrať alebo odklopit dozadu.Potom sa Tí objavy okruhli kryť kde sú konektory a tie len vytiahnes,potom stačí odskrutkovat tém plastovú vrchnak samozrejme odpojiť hadice prívodu odpadu a na takú úzku hadicu ktorá je na cerpadilko nezávislého kúrenia.potom po odskrutkovani vyberas čerpadlo a musíš dávať pozor aby si plavak neohol.Na čerpadle je zospodu plastovú kryť ktorýpomocou usiek odklopis a vo vnútri je sitko ktoré som mal riadne znečistené,robil som to kvôli tomu aby som vybral a zistil číslo samotného valceka t.j.čerpadla VDO typ...a ten je lacný cca 70eur a nemusíš kupovať celé aj s plastom.zatiaľ ide všetko ok tak uvidím...ešte som nemenil gumicky na vstrekovacoch vraj aj tam moze spadnúť nafta..

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od jasan »

Tak uz Tou zazlobil. Chci nastartovat a nic, toci a toci a nic. Cerpadlo vypada ze funguje, je slyset po otoceni klicku jakoby ,,striknuti´´. Dneska se napichne na PC, vymenim naftovy filtr a o vikendu gumicky na vstrikach, stejne jsem je chtel preventivne delat, tak uvidime, pac mam auto necely mesic.

Cca 5-7x jsem otocil klickem, zakuckalo to a chytlo. Auto pred tim asi 4dny stalo.

Jedna se o 1.9 77kw BXE r.2008. Najeto 218500km. To jsem ho jeste o vikendu chvalil ze startuje na drcnuti a ze vse slape jak ma. Hold to musim pochytat jeste vsechno.
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od jasan »

Tak se na nic neprislo, auto stratuje v pohode. KOrekce na vstrikach v poho, gumicky vymenene na nich. Vsechny filtry, olej a rozvody vymenene. Tak jsem zvedavy co to bude delat.
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR, STARTY - Nejde nastartovat

Příspěvek od jasan »

Tak opět jsem si na autě něco pochválil a už to asi neudělám :baseball: . Dva dny zpět se mi zdálo, že to hůře točí, tak jsem dal baterku na nabiječku. Ale startovalo to. Do 1,5hod bylo hotovo. Další den znova hůř startuje. Pak před barákem popojíždím, chcíplo mi to, moje vina to byla. Chci znova nastartovat a příznak vybité baterky, znova zkouška a už to cvakalo jen. Dal jsem opět na nabiječku a zas do 1,5hod nabito. Zkouška startu a jen cvakaní. Dnes vyzkoušim jinou baterku, pak poklepat na starter a když nepomuže půjde ven. Stalo se mi to večer a už jsem na experimenty neměl vůbec náladu :baseball: .

Nevíte někdo co by to mohlo ještě dělat?
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Odpovědět

Zpět na „Motor“