VÝFUKOVÝ SYSTEM - Svítí kontrolka závady, nepravidelný chod

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
rombie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.12.2013 19:48

VÝFUKOVÝ SYSTEM - Svítí kontrolka závady, nepravidelný chod

Příspěvek od rombie »

Dobrý večer, jsem zde poprvé tak nevím jak zde chodí, poprosil bych o radu při problému s VW Touran 2.0 FSI 2006. Jsem 1 majitel najeto 62 tis. a dostavila se první závada a v autorizovaném servisu s tím neví rady a řekl bych, že ze mě tahají jen prachy. Začala mi blikat kontrolka závady na výfukovém systému a po delší době začala svítit stále. Studený motor při rozjezdu má nepravidelný chod a někdy ztratí i výkon, že musím zastavit a po chvíli to zkusit znovu. Jak se ohřeje tak už to nedělá. Když jsem otevřel přední kufr tak jsem uviděl ožraný kabel od kuny a myslel si, že vím čím to je, ale omyl - kuna ožrala jen bužírku a kabelů se nedotkla. Navštívil jsem servis (klasická výměnná stanice) - vyměnili jsme svíčky, cívky a závada stále přetrvává, měli jsme měnit kabely za pouhých 5000, ale těm nic není a těď jsme u vstřikovacího ventilu za trojku. Počítač stále hlásí "závada na 3 válci".
Přivítal bych nějakou radu či zkušenost s tímto problémem moc děkuji Rombie :lol:

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: VÝFUKOVÝ SYSTEM - Svítí kontrolka závady, nepravidelný chod

Příspěvek od pratonda »

Diagnostika načte nějaký číselný kód závady,který tu závadu blíže specifikuje."Závada na třetím válci" je taková neurčitá.Pokud máš už nový svíčky,zapalovací,cívky a proměřený kabely,tak snad nějaký snímač/čidlo,ale nevím.Základ pořádná diagnostika.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Motor“