Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru
PříspěvekNapsal: 26.03.2015 00:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.12.2012

5

Mám problém. Mam 1,9 TD 77 kw načipováno na 96 kw. počipu najeto cca 15000 km 1 rok. začla mi hrčet 6 ka, Mechanik to rozebral a zjistil že je urvane malé kolečko na 6. Vyměnil ho za nove k tomu sehnal starší hřídel ta stará byla poškozena, vyměnil ložiska a synchra. Najel jsem 250 km a začlo to hrčet znova. Rozebral to a zjistil že je poškozené to velké kolečko na 6. A co teď s tím vyměnit jen to kolečko stojí 5200 nebo sehnat starší celou převodovku. Nevím co s tím dělat. Mechanik tvrdí že je to čipem že to převodovka nezvládá ten výkon. Je to možné?auto má najeto 165 000.

PříspěvekNapsal: 26.03.2015 08:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2013

1926

Česká Lípa

Mechanik je asi velkej plácal viď ? ... Ze 77kW na 96kW by neměl být problém .. kdyby to tak bylo, tak niokomu nefunguje převodovka ... spíš špatnej kus, já bych sehnal starší, pokud možno odzkoušenou ... než rvát 5200 za kolečko a teď kromě demontáže a montáže převodovky dávat mechanikovi za rozebrání, opravu ... ale je mi divné, že když ti měnil (pokud opravdu měl rozebranou převodovku a měnil) to malé kolečko, že by nepřišel na nic, protože 250km je velmi krátká doba, kdyby si najel 20.000km, tak beru, že tam nemusel nic vidět, ale po 250km ?

My (táta) kupovali v roc 99 fungl nový seat toledo II 1,6 74kW. Žádnej čip tam nebyl, jezdil s tím jen táta s mámou a po 50.000km (1/2roku po záruce) z převodovky rána ... takže výměna hřídele, kolečka na 5. stupeň + kolečka na zpátečku. Jezdilo to OK, pak jsem měl auto já a při 140.000km vylítl skrz převodovku ven nýt ... takže prostě špatnej kus převodovky, jindy na autě na převodovku nesáhneš za celej jeho život a tady byl problém skoro od začátku ...

Škoda Superb II combi, 2010, 2,0TDi 125 kW, DSG, elegance+ - topic
Škoda Octavia II facelift, 2010, 1,9 Tdi 77kW, elegance

VW Passat-PRODÁNO- topic
VW Touran-PRODÁNO - topic

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 26.03.2015 16:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.12.2012

5

tak rozebranou ji měl ukazoval mi tu ojetou hřidel a urvane to male kolečko. Jsem se ptal v servisech a v autorizaku a tam mi řekli všude, že se mají vždy vyměnit oba kolečka. Taková převodovka co mám nikde za rozumnou cenu není mi psal mechanik. nejlevnější někde viděl za 8500 ale kdo vi co to bylo řikal že by do toho nešel. nechapu proč mi nevyměnil rovnou oba. ja nejsem mechanik abych věděl co se má měnit. postavil jsem auto na servis a chtěl to opravit.

PříspěvekNapsal: 21.08.2017 15:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.05.2014

15

BKD 6/2008, výměna převodovky z KNS na NFP... jak je to se spojkovou sadou/setrvákem?

PříspěvekNapsal: 19.09.2018 10:41 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

19.09.2018

1

Kadaň

Ahoj chlapy,, Touran 77kw 6st převodovka r.v. 04,300... najeto..na šesté rychlosti při přidání plynu hučí,,co to je prosím.Děkuji Michal :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]