PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Moderátoři: Chozin, alesino

mirekmms
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2012 19:23

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od mirekmms »

Mám problém. Mam 1,9 TD 77 kw načipováno na 96 kw. počipu najeto cca 15000 km 1 rok. začla mi hrčet 6 ka, Mechanik to rozebral a zjistil že je urvane malé kolečko na 6. Vyměnil ho za nove k tomu sehnal starší hřídel ta stará byla poškozena, vyměnil ložiska a synchra. Najel jsem 250 km a začlo to hrčet znova. Rozebral to a zjistil že je poškozené to velké kolečko na 6. A co teď s tím vyměnit jen to kolečko stojí 5200 nebo sehnat starší celou převodovku. Nevím co s tím dělat. Mechanik tvrdí že je to čipem že to převodovka nezvládá ten výkon. Je to možné?auto má najeto 165 000.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od CentriFUGA »

Mechanik je asi velkej plácal viď ? ... Ze 77kW na 96kW by neměl být problém .. kdyby to tak bylo, tak niokomu nefunguje převodovka ... spíš špatnej kus, já bych sehnal starší, pokud možno odzkoušenou ... než rvát 5200 za kolečko a teď kromě demontáže a montáže převodovky dávat mechanikovi za rozebrání, opravu ... ale je mi divné, že když ti měnil (pokud opravdu měl rozebranou převodovku a měnil) to malé kolečko, že by nepřišel na nic, protože 250km je velmi krátká doba, kdyby si najel 20.000km, tak beru, že tam nemusel nic vidět, ale po 250km ?

My (táta) kupovali v roc 99 fungl nový seat toledo II 1,6 74kW. Žádnej čip tam nebyl, jezdil s tím jen táta s mámou a po 50.000km (1/2roku po záruce) z převodovky rána ... takže výměna hřídele, kolečka na 5. stupeň + kolečka na zpátečku. Jezdilo to OK, pak jsem měl auto já a při 140.000km vylítl skrz převodovku ven nýt ... takže prostě špatnej kus převodovky, jindy na autě na převodovku nesáhneš za celej jeho život a tady byl problém skoro od začátku ...

mirekmms
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2012 19:23

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od mirekmms »

tak rozebranou ji měl ukazoval mi tu ojetou hřidel a urvane to male kolečko. Jsem se ptal v servisech a v autorizaku a tam mi řekli všude, že se mají vždy vyměnit oba kolečka. Taková převodovka co mám nikde za rozumnou cenu není mi psal mechanik. nejlevnější někde viděl za 8500 ale kdo vi co to bylo řikal že by do toho nešel. nechapu proč mi nevyměnil rovnou oba. ja nejsem mechanik abych věděl co se má měnit. postavil jsem auto na servis a chtěl to opravit.

ka-r-los
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.05.2014 23:04

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od ka-r-los »

BKD 6/2008, výměna převodovky z KNS na NFP... jak je to se spojkovou sadou/setrvákem?

simleon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.09.2018 10:15
Bydliště: Kadaň

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od simleon »

Ahoj chlapy,, Touran 77kw 6st převodovka r.v. 04,300... najeto..na šesté rychlosti při přidání plynu hučí,,co to je prosím.Děkuji Michal :)

andrij
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.04.2018 19:18

Re: spojka - Výměna, kód

Příspěvek od andrij »

ahoj kluci mam TOURAN CROSS 1,9tdi 77kw 105 rok 2008 kód motoru BLS 6kv,a potřeboval bych vyměnit spojkovou sadu, můžete poslat číslo sady, děkuji

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od Meglle »

Zdravím Vás potřeboval bych poradit s převodovkou, mám na tom origo prevodovku, která zacina hur radit (hlavne 5 a 6, taky v kolone vyskakuje jednicka) - mechos mi kdysy kdyz jsem to kupoval ze jsou to prevodovky zfušený, a že by mi doporučil z Octavie II RS 6 kvalta, lze i jiné? Jak a kde je hledat? A jake maji oznaceni? Kolik cca musim pocitat?

Diky za rady, popis auta v podpisu

Uživatelský avatar
Burak555
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 16.08.2008 22:43
Bydliště: Břeclav - Poštorná
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od Burak555 »

Zdravim klubaci. Potrebuju nutne poradit. Mam Touran 2004, 103kw, 16v, bkd a odchazi mne prevodovka s kodem GNE. Tento inzeran sem nasel a potrebuju vedet jestli mne fakt bude pasovat.
Text inzeratu: 6stupňovou převodovku VW Passat B6, Golf 5gen, Octavia II, Superb, Leon s motory 2.0 TDi 103 a 125 kW, kód HDV.
Shodná s kódy skříní JLU,JLT,HDU,KNR,GNE,GRF

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od Keflek »

Muze mi nekdo poradit zamenu za prevodovku GNE ?
Jde o touran AZV
Diky...
Touran 2.0 TDi

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: PŘEVODOVKA - Výměna, kód k typu motoru

Příspěvek od Meglle »

Zdravím, nedostal jsem odpověď na minulý post, prosím tedy o radu, mám převodovku GQN, sehnal jsem převodovku JYK z auta z Anglie, bude pasovat na muj 1,9 tdi 74kw AVQ?

Odpovědět

Zpět na „Motor“