1.9 tdi,74kw,AVQ

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
pokopatepetl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.01.2008 17:19

1.9 tdi,74kw,AVQ

Příspěvek od pokopatepetl »

Ahoj,potřebuju poradit.Když jedu tak cca 2000 tis/min přibrzdim motorem na 1800 tis/min a následně přidám auto si dvakrát cukne.Jinak studený startuje na první otočení,volnoběh pravidelnej a jinak tahá normálně.Jediný se mi zdá že víc kouří černě když ho vytočím přes 3000 tis otáček.Problém začal potom co jsem s ním asi tejden nejezdil.Bracha mi auto napíchl na VAG ale žádná chyba.Zkusil jsem vyčisti egr ventil,ale stejný.Hledal jsem na forech podobnej problem a nejvíc se mi jeví možnost problému v kabelovim svazku ke vstřikům.Chtěl jsem vědět váš názor, radu co to může dělat,nebo co hledat,odpojit,vyzkoušet,nebo proměřit.Díky za názory.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi,74kw,AVQ

Příspěvek od CentriFUGA »

měl jsem podobný problém - prasklá hadice mezi intercoolerem a tubem, takže projdi hadice, jeslti to někde nefouká, taky mi to takhle cukalo a čadilo to, bude se to stupňovat - to čudění ... zkuse mrknout na hadice a uvidíš.

pokopatepetl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.01.2008 17:19

Re: 1.9 tdi,74kw,AVQ

Příspěvek od pokopatepetl »

Tak dneska jsem se dostal na nájezdy a zespoda jsem zkontroloval hadice od turba a jedna byla napůl vypadlá u intercoleru.Dal jsem ji zpátky a vypadá to že je po problému.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi,74kw,AVQ

Příspěvek od CentriFUGA »

a proč byla vypadlá si zjišťoval ? ... Já měl i natouranu prasklej takovej ten železnek skoro kroužek, co jí drží ... aby ti při větším zátahu a tlaku zase nevypadla ..

pokopatepetl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.01.2008 17:19

Re: 1.9 tdi,74kw,AVQ

Příspěvek od pokopatepetl »

Jako prohlížel jsem to ,ty zámky na závlačku nejsou nijak oholený.Nevím jak je to možný že to vypadlo.

Odpovědět

Zpět na „Motor“