MOTOR- Spatny dvouhmotak nebo neco jineho?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kuci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.10.2014 13:48

MOTOR- Spatny dvouhmotak nebo neco jineho?

Příspěvek od kuci »

Ahoj, pred cca 14 dny se mi po startu z motoru ozyvaly zvuky jakoby startovala helikoptera, po cca 500m vse ztichlo a byl na par dni klid. Zadne extremni vibrace, s otackami vetsi hluk, na volnobeh skoro neznatelne hlucnejsi. Pak se to objevilo zas a postupne se to stupnovalo az to delalo po kazdem startu cca 1km nez to ztichlo, vsiml sem si ze kope i trochu volant, auto ztratilo vykon a v zrcatku je videt ze kouri, neni to cernej mrak, ale kouri. Pak to zas zmizi a jede to normalne, bez koureni.

Od zacatku sem byl pripravenej na to ze budu menit dvouhmotak, ale ta ztrata vykonu a kour mi na to nejak nesedi. Ma nekdo podobnou zkusenost? Nebo myslite si, ze muze mit vysypany dvouhmotak vliv na vykon (nejaka vibrace proti pohybu kliky), aby zapricinila koureni?

Jedna se o Tourana 1,9tdi 74kW AVQ. Rozvody delane pred 15tis. Ten dvouhmotak je tam slyset uz delsi dobu, ale jen takove lehci chrasteni pri ubranem plynu a zarazenem kvaltu.

Diky za rady.

kuci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.10.2014 13:48

Re: MOTOR- Spatny dvouhmotak nebo neco jineho?

Příspěvek od kuci »

Jeste me napadlo, jestli je na setrvaku snimac otacek, muze davat spatny povely vstrikovacum a rozhodit tak cely spalovani, proto to couzeni a ztrata vykonu.. ?

Luka73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 21.03.2015 10:07
Bydliště: Traunstein

Re: MOTOR- Spatny dvouhmotak nebo neco jineho?

Příspěvek od Luka73 »

To dvouhmotak asi nebude mě na OII rachta už 150 t/km a na motor...kouření výkon to vliv určitě nemá. Občas mu dám knedlík na dálnici přes 200 a na chvilku se to sklidni

kuci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.10.2014 13:48

Re: MOTOR- Spatny dvouhmotak nebo neco jineho?

Příspěvek od kuci »

Tak po diqgnostice vstriky, vsechno ok, rachtalo to od hlavy, takze viko dolu a je pridrena vacka a jeden hydrostel je deravej. To vse 15tkm po koupi, takze velka radost (auto ma najeto necelych 200tkm). Znamy rikal, ze maj tyhle PD trochu poddimenzovanou olej pumpu, takze na volnobeh nedava dost a ma to takovyhle nasledky. :/ anebo prej obcas vylitne zatka na olej kanalu, tohle tema uz jsem tu nekde taky zahledl..

Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: MOTOR- Spatny dvouhmotak nebo neco jineho?

Příspěvek od zanzara2 »

kuci píše:Znamy rikal, ze maj tyhle PD trochu poddimenzovanou olej pumpu ...
V práci jsme měli Oktávku se stejným motorem. Za 366.000 km, co byla u nás na motor nikdo nesahal. Další s motorem 77 kW dokonce najela bez větších poruch 474.000 km. Za mě asi to bude nevhodným olejovým servisem. V ČR se dá koupit padělky olejů nejpopulárnějších znáček.
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motor“