NATURAL 95 - svítí kontrolka MIL

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
trepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.07.2015 08:54

NATURAL 95 - svítí kontrolka MIL

Příspěvek od trepik »

Zdravim,
před týdnem jsme si pořídili staršího Tourana (2004) 1.6 FSI. Včera jsem do něj natankoval Natural 95 a teď tam na mě kouká kontrolka MIL (takovej ten motůrek :)). Může to být tím, nebo za tím mám hledat něco jinýho? Co teda teď s tím, dá se toho nějak zbavit? Nechce se mi hned plašit a ani se mi nechce do toho tankovat 98 (v mém okolí neni moc benzínek, co ho maj...). Na 95 by to mělo normálně fungovat, i když asi doporučená je 98...

Předem díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: NATURAL 95 - svítí kontrolka MIL

Příspěvek od CentriFUGA »

Momentíček, zapomněl jsem doma věšteckou kouli, jak pro ní zajedu, tak ti to zjistím :-D ...
Ne to je samozřejmě sranda, rozsvícení této kontrolky může znamenat několik desítek problémů, takže tady pomůže jedině diagnostika... s tím benzínem to souviset může a taky ne, za jak dlouho (a po kolika km) se to rozsvítilo po natankování ? A kde jsi tankoval, nějaká noname benzínka či ONO, nebo třeba Benzina, Shell apod. ?

trepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.07.2015 08:54

Re: NATURAL 95 - svítí kontrolka MIL

Příspěvek od trepik »

Bylo to v podstatě hned po natankování (cca po 5km jízdy?). Benzínka to byla Ecco. Potřeboval jsem se dostat do města a už jsem neměl benzín :)

EDIT: Nedají se teda dokoupit nějaký adetiva, abych mohl jezdit na 95? :)

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: NATURAL 95 - svítí kontrolka MIL

Příspěvek od pratonda »

Stačí jezdit na N95 bez aditiv či jinech ptákovin.Kontrolku ti mohlo rozsvítit milijón věcí.Pokud ti to hodilo po dotankování,vyhodnotil senzor NOx(něco jako lambda sonda) nějakou překročenou mez obsahu NOx ve výkuvých plynech.Na spotřebu ani jízdní vlastnosti to nemá vliv,někdy zhasne kontrolka sama,někdy vydrží svíti dlouho.Mám s tím vlastní asi 2roky trvající zkušenost a podle mě na to má vliv kvalita benzínu,nikoliv oktanový číslo.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

mirdak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.07.2015 14:40

Re: NATURAL 95 - svítí kontrolka MIL

Příspěvek od mirdak »

tak mám úplně stejný problém, kód chyby P2201-NOx a asi to fakt chce lepší benzín, zkusím Vervu 100

Odpovědět

Zpět na „Motor“