Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od karlospv »

Soudy/PCR a media jsou vzdy dobry paky, hlavne kdyz je clovek v pravu. Kazdopadne bych se nevzdaval, neni co ztratit.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od scheni »

karlospv píše:Soudy/PCR a media jsou vzdy dobry paky, hlavne kdyz je clovek v pravu. Kazdopadne bych se nevzdaval, neni co ztratit.
Naštěstí jsem v tom čul nějakej podraz, takže mám vše focené, natáčené videa, atd atd....
A média si dneska rády slupnou na čemkoliv, protože nemaj o čem psát, takže neplechu rozhodně provedu.

Stejně je nechápu, musí jim to být jasné, že si to člověk nenechá líbit, a stejně ho pošlou někam....prostě výdělek za jakoukoliv cenu... přitom je to ve výsledku bude stát daleko více.
Nejlepší na tom bylo to, že mi chtějí tvrdit, že tato porucha je vzhledem k najetým kilomtrům běžná věc, resp běžné opotřebení. Tak to jsem málem vyletěl z kůže.
Jsem v životě neslyšel o někom, komu by se ve 180 tisicich takto posral tento typ motoru....jo, když se prorazí chladič, a uvaří se to, tak pak OK, ale běžné opotřebení to rozhodně není.

Mají čas do zítřejšího poledne se vyjádřit, pokud to neudělají, mám připravené parádní akce/počteníčko, takže se určitě dozvíte více.
Všechno to uveřejním, ať se lidé mohou připravit na případnou koupi u tohoto prodejce.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od karlospv »

Dal bych jim posledni sanci stim ze se to bude resit soudne a hlavne medializovat. V pripade soudu zadat nahradu skody a uslej zisk a pripadne dalsi veci na ktery pamatuje novej zakonik. Chce to dobry pravnika co se vyzna, v pripade vyhry u soudu to stejne zaplati oni.
Zkousi to na vsechny protoze kdyby kazdymu hned dali vse co chce tak by nic nevydelali, kazde to zkousi. Znam to velice dobre.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od Qido »

Hezká story. Evidentně se v motoru hrabal nějaký umělec. A 13500,- za opravu to je ještě dobré. Ale zaráží mě několik věci.
1) když už ses do toho dal, proč si nedal i novou vačku? Chápu peněz jako na kostele, ale ta vačka bude chycená na 100%. Hydroštely jsi dával nové? Nevím co všechno jsi měnil, možná jen kvůli popisu mi to připadá takové polovičaté.
2) Já vlastně nechápu proč ses po těch 50km neotočil a nedojel to prodejci omlátit o hlavu. Ale to to už je pasé, budeme koukat do budoucnosti...
3) Přeji Ti hodně štěstí a pevné nervy při řešení tohoto dárečku a snad se dohodneš na nějaké finanční kompenzaci.
4) Co je to za autobazar? Klidně bych jméno zveřejnil hned, proč se jich nějakým způsobem zastávat?

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od scheni »

ahoj
vačka i hydroštely vypadaly jak nové, proto zůstaly původní.
Vyměnil jsem šálky a všechny šrouby.

Bazar zatím nechci jmenovat, protože jim dávám ještě čas na vyjádření. Pokud ovšem nebudou reagovat, mám připravenou parádní medální kampaň, a pak si o nich všichni přečtou :potlesk:
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od Qido »

Tak snad mechanik věděl co dělá, když nechal hydroštely i vačku, protože 95% motorů BMM a BMP má ometenou vačku. Osobně mi připadá divné, když jsou šály probroušený, že by vačka byla v pořádku.

Ad jméno bazaru, osobně je mi to celkem jedno, ale já bych to uvedl hned. Ale asi máš svoje důvody. ;-)

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od scheni »

Qido píše:Tak snad mechanik věděl co dělá, když nechal hydroštely i vačku, protože 95% motorů BMM a BMP má ometenou vačku. Osobně mi připadá divné, když jsou šály probroušený, že by vačka byla v pořádku.

Ad jméno bazaru, osobně je mi to celkem jedno, ale já bych to uvedl hned. Ale asi máš svoje důvody. ;-)
zasílám foto vačky
Přílohy
vačka
vačka
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od Qido »

Neber to jako kritiku, jen ze zkušeností vím, že když už se něco takového dělá, tak radši pořádně, protože se problémy jen oddalují a kupí.
Ač strojař tak podle fotky ometenou vačku opravdu nepoznám a hydroštely teda moc OK nevypadají, ale to chce mít v ruce a pozná se hned. Zrovna nedávno náš kolega měnil na BMP právě vačici a vše kolem a pak nám i ukazoval co s tím všechno bylo.
Jak jsem psal, hlavně ať mechanik ví co dělá a tobě jezdí auto... ;-)

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od scheni »

osobně teda nejsem strojař, ale jak jsem na tu vačku koukal já, tak mi přišla že je jako nová. Nebyly vidět žádné deformace, opotřebení, nic.

Zase si říkám, proč ji měnit teď, když ještě 50-100 tisíc klidně vydrží ?

:pleasantry:
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od karlospv »

Neco noveho?

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od scheni »

ahoj,
auto funguje, jezdi, momentalne se mu odporouci alternator, vypada to na loziska, ale tak to je u techto kilometru bezne.

Prodejce auta me poslal nekam, ze jsem to rozbil ja, ze pri prodeji to bylo v poradku.
Momentalne se dovolenkuju, ale az dojedu, tak si hodne lidi neco precte, a verim, ze to potencionalni kupce od tohoto prodjece odradi.

Jinak auto jezdi jak drak :-)
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od Qido »

Takže nic. :-) A budeš jenom brečet...

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od karlospv »

Není špatny posílat ruzny kontroly, bezpecnost prace , hygiena atd + ČOI která dycky něco najde.
U jednoho nespokojeny zakaznika jsem to v praci zazil, cca 2mesice chodila co tyden nejaka kontrola a ver ze to nastve kazdyho.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak jak to pokračuje dále ? Nějaké nové info ? ... Uhádnu, že prodejce nedělá stále nic ? ... Jinak známej koupil v bazaru Dacii dovezenou z Německa, 1 majitel, supr stav, NEBOURANÉ atd., atd. ... při tom když to přivezl, jsme na dílně zjistili, že je lakovanej přední nárazník, blatníky, kapota a dokonce oba sloupky ! ... na to jsme mu řkeli, že to BYLO ROZHODNĚ BOURANÝ A TO CELKEM DOST ... no při další obhlídce jsme zjistili, že to je lakované 100% protože byl nalakovaný i držák baterie v motoru. Tak volal prodejci, že oni nic, že to muselo jedině v Německu, ale že oni o tom nic neví. Pak nám to říkal, takže jsme to prohlíželi znovu a já zjistil, že přední plastové podběhy jsou nové a JE NANICH NORMLÁNĚ ČESKÝ ŠTÍTEK ... načež vyjel do bazaru. Tam ho odkázali na autoservis naproti, který jim auta z Německa dodává. Ten se dušoval, že oni s tím nic nedělali atd., když vytáhl z rukávu trumf v podobě podběhu s CZ štítkem, neměli slov. Tak začal, že buď at si auto vzemou celé a nebo dají slevu, nechtlěi ani slyšet. Tak začal dále - pošlu kontroly (finančák, kontrola práce, životní prostředí...), chci vidět faktruy na nákup tohodle auta, na prodej bazaru, atd., atd. - chtěl jim tim naznačit že je mu jasné, že dotáhli bouračku, opravili, dali do bazaru, prodali a to co je mezi nimi není nikde zdaněno apod ... načež vyrukovali s tím že mu teda dají 5 tisíc zpět ... to se jim vysmál .. skončili na tom, že mu vrátili 20.000,- s čím souhlasil a auto si nechal a 20 dostal zpět ... (nám nakonec nedal ani flašku :-D, ale to je jinej příběh :-D ) ... takže prostě to chce tam asi vyrazit, případně začít tlačit ... protože čím dýl to budeš odkládat, tím víc času on bude mít na to, ti říkat že sis to udělal sám atd... ty kontroly, finančáky to hodně funguje, i kdyby si nic nedostal, tak mu aspoň zavaříš. ..

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor BMM - 2.0 TDi 8V - VAŘÍ

Příspěvek od karlospv »

Stale nic?

Odpovědět

Zpět na „Motor“