Motor přestal táhnout, prosím o radu

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od nonaim »

Zdravím,

dnes se mi stala nemilá věc - v průběhu jízdy najednou přestal motor táhnout. Zařadil jsem čtyřku, zašlápl plyn a nic, vůbec se nezvedaly otáčky. Podřadil jsem na trojku, znovu na čtyřku a znova nic. Vylekal jsem se, zastavil auto, vypnul motor a nechal odtáhnout. Nutno zmínit také to, že jsem těsně předtím tankoval plnou z téměř prázdné (dojezd psalo 30km, od benzínky jsem pak ujel cca 10 než nastal problém). Nejdřív jsem se lekl, že jsem už úplnej debil a fouknul tam benzín, ale na bločku stojí jasně drive diesel. Mohla by se špatná nafta tak rychle projevit? Chlápek od odtahovky tvrdil, že by to trvalo dýl. Teď chudák Touran stojí u baráku a bude se to řešit dál. Musel jsem bohužel ještě dnes odjet druhým autem, takže jsem to nemohl ani napíchnout na diagnostiku (né že bych tomu nějak ultra rozuměl, ale kabel i soft mám). Je to ročník 2004 1.9TDI 74kW nájezd 161k, nějaké nápady, na co se mám připravit? :| Díky moc za každou radu!
Touran Východňár

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od CentriFUGA »

A zkusil si po vypnutí motoru znovu nastartovat ? ... Tím bych začal a zkusil jestli ti auto nespadlo do nouzáku kvůli turbu ...

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od nonaim »

Čoveče nezkusil. Věc se totiž měla tak - já si ten bloček z benzínky nevzal, takže jsem ho v té chvíli neměl u sebe a normálně jsem začal uvažovat o tom, jestli jsem se fakt nespletl a nedal tam benzín. Proto už jsem s tím radši nechtěl nic dělat - k tomu bločku jsem se dostal až po odtažení, když jsem se tam stavil a oni mi ho zpětně vystavili. Jak by se ten nouzový režim projevil, resp. jak bych to poznal, že je to v nouzáku?
Touran Východňár

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od CentriFUGA »

Auto právě přestane táhnout, protože nezabírá turbo ... většinou se to stane v tahu třeba do delšího kopce, předjíždění a tak ... když vypneš klíček a za chvilku zapneš, jede to normálně zase do doby než třeba tomu naložíš do kopce a tak ... takže zkusit a pokdu to tak bude, kontrola turba ... taky můžeš najet třeba 100km než to začne a pak se to bude časem zhoršovat ...

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od nonaim »

No mně se to stalo normálně při padesátce v obci. Takže hlavní podezřelý je turbo, jo? Budou tam vypsané nějaké chybové hlášky, když to zpětně napíchnu na diagnostiku? Já s tím autem právě jezdím hlavně dlouhé trasy a potkat mě to někde v polovině, tak jsem docela nahraný (teda v případě, že by to dělalo opakovaně).
Touran Východňár

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od CentriFUGA »

Zkus nastartovat a uvidíš co se bude dít ... a dojeď na diagnostiku a uvidíš dál ... určitě tam nějaké chyby budou ...

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od nonaim »

Díky moc za rady, alespoň vím, kterým směrem se ubírat!
Touran Východňár

Uživatelský avatar
Hambac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.03.2016 12:24

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od Hambac »

Zdravím, já mám podobnej problém. Jednou jsem jel do kopce a z ničeho nic se mi rozsvítila kontrolka motoru a na displeji hláška EMISE DO DÍLNY. Z prvu jsem si myslel, že jsem natankoval nákou špatnou naftu , ale kontrolka svítila i po vyjetí tý nafty. Pak k této hlášce přibylo i padání do nouzového režimu cca v kopci ve 100km/h 5 stupeň. Auto jsem dal do servisu na údržbu (filtry, olej) a rovnou mi vymazali chybu na diagnostice. Z prvu vše bylo ok ale po asi 50km zase to samé. Servisák se podíval na všechny hadice ty jsou ok pak na regulaci jestli chodí lehce a taky byla ok. Připojili jsme to znova na diagnostiku a byla tam chyba nák ve smyslu "překročena mez tlaku" -čí tak něco v tom smyslu. Servisák si pohrál s regulací (s tím táhlem co otvírá ty klapky). Po chvilce ježdění asi zase cca 50km to zase začalo padat. Já už nevím čím by to mohlo být. Poradíte prosíím.
VW Touran 2.0 TDI 100kW r.v. 2004 najeto: 220 000km

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od pitukes »

Hambac mal som presne to iste. Turbo islo von, precistilo sa a regulacia turba isla na vymenu. Od vtedy je pokoj.

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od bembas »

Regulace,turbo ven a nechat vyčistit,včera jsem to dělal na svém,teď s tím jezdila rok ženská a ta s tím jezdila na spotřebu,regulace zasraná jak jetel,teď to lítá zase jak nové
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
Hambac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.03.2016 12:24

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od Hambac »

Děkuju kluci za radu a sorry za zpoždění s odpovědí dám pak vědět jestli to pomohlo. Dík
VW Touran 2.0 TDI 100kW r.v. 2004 najeto: 220 000km

Uživatelský avatar
Hambac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.03.2016 12:24

Re: Motor přestal táhnout, prosím o radu

Příspěvek od Hambac »

Tak turbo šlo ven, že ho vyčistíme a zjistili jsme že to má za sebou. Lopatky ve výfukový části turba jsou volámané. Sehnal jsem repas za dobrou cenu tak čekám až příjde. ===>>> Už přišlo, je namotováno a jede jako nový!!! Všechny problémy zmizely.
VW Touran 2.0 TDI 100kW r.v. 2004 najeto: 220 000km

Odpovědět

Zpět na „Motor“