Kouření do auta a z motoru.

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Vojtaapecinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.01.2016 15:52

Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od Vojtaapecinka »

Zdravím, mám Tourana 1.9 77kw a cca jednou za 100 až 150 km se mě stane, že se mě začne kouřit do auta z ventilátoru a z pod kapoty se také začne kouřit. Nevíte co je to za problém?

Auicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.10.2015 05:47

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od Auicek »

Mám podobný problém. Motor 2.0 motor BMN filtr pevných částic.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od pitukes »

To je webasto - prihrev motora, umiestneny pri PP kolese. Tam ma aj vyvedeny vyfuk.

Auicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.10.2015 05:47

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od Auicek »

Děkuji za informaci, jen ještě prosím jednu otázku, je možné kdy konkrétně včera když jsem vozidlo nastartoval, popisuju do detailu, bylo studené stálo čumákem s kopce teplota nastavena na 21°c tlačítko na "auto" "on", cca po 1 minutě brutální kouř jak ven tak uvnitř vozidla, tak mřížkami v předu vozidla skoro jsem si myslel že auto hoří, chtěl jsem auto nechat klapat na volnoběh, v momentě kdy jsem kouř zahlédl jsme snad intuitivně skočil do auta a vypl topení vše na "off" v momentě byl klid. Za cca deset minut jsem odjel zapl topení a při jizdě ok, jen když jsem stál na semaforu, tak kouř byl trochu cítit.
pitukes píše:To je webasto - prihrev motora, umiestneny pri PP kolese. Tam ma aj vyvedeny vyfuk.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od Kwapo »

Auicek píše:Děkuji za informaci, jen ještě prosím jednu otázku, je možné kdy konkrétně včera když jsem vozidlo nastartoval, popisuju do detailu, bylo studené stálo čumákem s kopce teplota nastavena na 21°c tlačítko na "auto" "on", cca po 1 minutě brutální kouř jak ven tak uvnitř vozidla, tak mřížkami v předu vozidla skoro jsem si myslel že auto hoří, chtěl jsem auto nechat klapat na volnoběh, v momentě kdy jsem kouř zahlédl jsme snad intuitivně skočil do auta a vypl topení vše na "off" v momentě byl klid. Za cca deset minut jsem odjel zapl topení a při jizdě ok, jen když jsem stál na semaforu, tak kouř byl trochu cítit.
pitukes píše:To je webasto - prihrev motora, umiestneny pri PP kolese. Tam ma aj vyvedeny vyfuk.
Opět Webasto. Nechej udělat servis. Spalovací komora (kotel) nebude asi v nejlepší formě již. Ale neboj, není to nic závažného, kouře se neboj.

Vojtaapecinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.01.2016 15:52

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od Vojtaapecinka »

Koupil jsem Tourana v Srpnu, vezl jsem ho dom a po 90 km jsem zastavil na benzínce a z motoru a do auta se takhle začalo kouřit při nastartovaném motoru na volnoběh. To bude problém také u příhřevu motoru?

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od pitukes »

Vojtaapecinka píše:Koupil jsem Tourana v Srpnu, vezl jsem ho dom a po 90 km jsem zastavil na benzínce a z motoru a do auta se takhle začalo kouřit při nastartovaném motoru na volnoběh. To bude problém také u příhřevu motoru?
Ano je to ten prihrev.

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Kouření do auta a z motoru.

Příspěvek od carel »

Touran má krátkou jehlu v nádrži , když se blížím u svýho rezervě začne to hulit ,je potřeba na to v zimě myslet.

Odpovědět

Zpět na „Motor“