VW Touran 74kw AVQ

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
johnybr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 16:48

VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od johnybr »

Zdravím klubáci nenašiel som tu obdobný problém, tak píšem tento príspevok ak niečo bude napísane mimo terminologie vopred sa ospravedlnujem.......
Na aute sa mi začala prejavovať závada, že začalo trhať motor a auto nešlo do ťahu bolo jedno či studený alebo teplý motor a zasvietila kontrolka motora a vypísalo emise do dilny( diagnostika vypisala že nejde 1. valec + elektromagnetický ventil (sporadická porucha) + jednoznačne bolo počuť že ide na 3.valce ) trhanie sa prejavovalo od 3q hore od 1800ot. a tvárilo sa to ako keby chcelo auto zrychlit ale niecoho pribrzdovalo
Vstreky OK Turbo OK
Vyriešená primárna elektrická závada, ktorou bola lišta na vstrekoch ( vymenená za nový kus samozrejme original VW ) pri druhej diagnostike nebolo signalizovaná sporadicka chyba elektromagnetického ventilu.
Problém na deň zmizol. A dnes sa opäť objavil.
Po zahriatí motora na 90°C začalo mierne trhať ale menej ako na začiatku.
Pri druhej jazde motor cca 60°C nešiel vytočit na 3 nad 3000ot., po pár minutach pri teplote pod 70°C dobre bez trhania.

Čo to môže byť ? Ak som niečo zabudol tak doplním

Ďakujem

johnybr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 16:48

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od johnybr »

Po dnešnej jazde cca 15-20km auto zohriate na 90stupňov bez prejavu sklbania a chodu na 3 valce
VAG čistý okrem pravého Zrkadla aj to len vyhrievanie

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od nonaim »

Ahoj!
nevím, jestli ti budu nápomocný, ale popíšu svoji zkušenost.

Mám Tourana se stejným motorem (74kW AVQ) jako ty a něco podobného jsem zažil pár měsíců zpátky. Zakládal jsem tu i vlákno, ale asi už někde zapadalo prachem, navíc se mi to od té doby už nestalo. Auto tehdy vůbec nezrychlovalo v nízkých otáčkách (cca jak píšeš) a motor nešel vytočit výš. Lekl jsem se, že jsem do toho nalil benzín (asi 15km zpátky jsem tankoval plnou a nenechal si lístek), tak jsem zastavil, nechal to odtáhnout, zkontrolovat (byla tam nafta) a prohlídnout a všechno se zdálo okej - od té doby se to nikdy nezopakovalo, tak jsem si sám sobě začal namlouvat, že se mi to asi zdálo.

Ve VAGu mám dvě chyby - 3 ze 4 žhavičů jsou KO a pak chybu senzoru otáček vačkové hřídele. Obojí jsem už objednal. Ty žhaviče s tím samozřejmě nic nemají, ale říkal jsem si, jestli by za tím nemohl stát ten senzor. Trochu jsem na internetu hledal a mohlo by to být ono - třeba tady:
http://www.doityourself.com/stry/3-symp ... t-sensor#b
píšou, že symptomy bývají rozsvícená kontrolka motoru, trhání za jízdy (snížení výkonu), atd.

Samozřejmě nezaručuji, že by to mohlo být tím (jsem úplný laik), ale za zkoušku by to možná stálo - objednával jsem ho odsud:
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... -5975.html

Tak třeba to pomůže, přeju hodně zdaru! :wink:
Touran Východňár

johnybr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 16:48

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od johnybr »

nonaim píše:Ahoj!
nevím, jestli ti budu nápomocný, ale popíšu svoji zkušenost.

Mám Tourana se stejným motorem (74kW AVQ) jako ty a něco podobného jsem zažil pár měsíců zpátky. Zakládal jsem tu i vlákno, ale asi už někde zapadalo prachem, navíc se mi to od té doby už nestalo. Auto tehdy vůbec nezrychlovalo v nízkých otáčkách (cca jak píšeš) a motor nešel vytočit výš. Lekl jsem se, že jsem do toho nalil benzín (asi 15km zpátky jsem tankoval plnou a nenechal si lístek), tak jsem zastavil, nechal to odtáhnout, zkontrolovat (byla tam nafta) a prohlídnout a všechno se zdálo okej - od té doby se to nikdy nezopakovalo, tak jsem si sám sobě začal namlouvat, že se mi to asi zdálo.

Ve VAGu mám dvě chyby - 3 ze 4 žhavičů jsou KO a pak chybu senzoru otáček vačkové hřídele. Obojí jsem už objednal. Ty žhaviče s tím samozřejmě nic nemají, ale říkal jsem si, jestli by za tím nemohl stát ten senzor. Trochu jsem na internetu hledal a mohlo by to být ono - třeba tady:
http://www.doityourself.com/stry/3-symp ... t-sensor#b
píšou, že symptomy bývají rozsvícená kontrolka motoru, trhání za jízdy (snížení výkonu), atd.

Samozřejmě nezaručuji, že by to mohlo být tím (jsem úplný laik), ale za zkoušku by to možná stálo - objednával jsem ho odsud:
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... -5975.html

Tak třeba to pomůže, přeju hodně zdaru! :wink:
do 10l benzínu je nič ...... mne pred odstránením primárnej chyby motor vôbec netahal ako má pri 1700ot. zacal vibrovat a bez tahu a nepadol ani do nudzaku....... po dlhsej diagnostike a následné objavenie chyby autoelektrikárom prišli na lištu čo je na vstrekoch a je vymená za nový kus ako som už hore písal ...............

dnes to išlo v poriadku fajný ťah ale aj tak som tam načapoval na prečistenie vstrekov a palivového systému........
uvidím zajtra ráno ........

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od nonaim »

Já tam viděl akorát určitou podobnost, proto jsem napsal svou zkušenost - vůbec netvrdím, že to je tím. Každopádně sedm stovek není žádná horentní suma a když nebudeš vědět, čím by to mohlo být, je to jedna z variant, kterou můžeš vyzkoušet.
Touran Východňár

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od ronej »

Ahoj a pomohla ti výměna čidla na vačce? No já mám upravenou mapu kvůli teplým startům a moc to nepomohlo. Mám taky dle vagu vadné čidlo na vačce, což by tomu asi napovídalo. Jak se nahřeje, nedává signál a motor neví při startu v jaké je poloze. Pasuje ti to čidlo? Už ti zmizla závada?

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od nonaim »

Ahoj - bohužel musím konstatovat, že výměna čidla nepomohla. Chybu to píše stále - podle mechanika bude tedy nejspíš problém někde v kabeláži k čidlu, ale zatím jsem to neřešil. Právě mi to taky špatně startuje - vyměnil jsem baterii a žádná změna, už mi to špatně startuje i za studena (a to jsem žhavící svíčky měnil před týdnem). Už si s tím moc nevím rady :(
Touran Východňár

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od ronej »

Ahoj, tak tam vrať staré čidlo, ono prý bývá problém s neznačkovýma. Já jsem si půjčil od kolegy a točilo mi to dlouho i za studena, Bylo to tuším z Golfa. Někde jsem četl, že bývá spíš problém v kabeláži a to u startéru v ohybu.Já už to měl rozdělané a dráty vypadaly bez poškození, ale mohou být v bužírce nalomené, jsou totiž tenčí než zbytek kabeláže. Nezbyde než to proměřit od jednotky k čidlu. No asi až v létě :( .

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: VW Touran 74kw AVQ

Příspěvek od nonaim »

Koupil jsem originál, ten by tam měl sedět, takže to tam asi nechám, nechce se mi s tím zase jezdit a vyměňovat to, když to stejně ničemu nepomůže. Asi to taky budu muset nechat přeměřit - ale zatím to startuje, tak na to asi kašlu a při další výměně oleje to zkusím s mechanikem nějak pořešit. Kdybys s tím nějak pohl, tak můžeš dát vědět ;)
Touran Východňár

Odpovědět

Zpět na „Motor“