Potkany motor

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Spek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.06.2016 17:57

Potkany motor

Příspěvek od Spek »

Zdar mam jeden dotaz a pevne verim ze zde narazim na nejakeho odbornika :) . Od rijna jsem vlastnikem vw Touran 1.6 fsi. Pri koupy mi bylo dokladovano, ze rozvody u neho byly udelany (od te doby najeto 6000km). Minuly ctvrtek vsak doslo k tomu, ze rozvody o tri zuby preskocily. Rad bych se proto zeptal zda je mozne ze by ty rozvody zpusobila jina porucha na motoru. Osobne si myslim ze byli vymeneny neodborne a nebo vubec. Resim ted hlavne otazku zda pouha vymena rozvodu a veci ktere se stihli poskodit nebo schanet jiny motor predem dekuji za odpoved.

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: Potkany motor

Příspěvek od ferda5 »

To poznas pokud byli delany nebo,nekdo mohl taky vymenit pouze remen bez kladek...asi zjistis velikost pozkozeni az sundas hlavu

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Potkany motor

Příspěvek od pratonda »

Rozvod řetězem...mě občas při prvním raním startu zachrčel nedopnutý řetěz,neřešil jsem dokud mě neskočil řetěz o zub v 100000km.Vyměnil jsem horní ozubený kolo,dolní malý ozubený kolo,napínák,vodítka,řetěz,ale nevyměnil jsem přestavovač vačkové hřídel(stojí cca 11000,-),přes jehoš ozubený kolo taky běhá rozvodovej řetěz.Od výměny mám necelých 25tis.km a asi pětkrát řetěz zachrčel,takže je hodně pravděpodobný,jiní chlapci řeknou,že je to na 100% tím přestavovačem.Totéž se klidně mohlo stát v tvým případě,stejná příčina-nevyměněný přestavovač.Mě se nic jinýho nepoškodilo...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: Potkany motor

Příspěvek od ferda5 »

Tak to jsem za jitrnici,neuvedomil jsme si ze to ma retez,odpovidal jsem jen na koment :-D

Odpovědět

Zpět na „Motor“