VW Touran

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
svadla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.07.2016 19:20

VW Touran

Příspěvek od svadla »

Ahoj prosím vás, chtěl jsem se jenom zeptat. Koupil jsem si Touran 2003, 1.9 TDI, 74 kw. 6 stupňová převodovka. A při rychlosti 140km/h mám otáčky na 3tis i o trochu výše. Je to normální? Děkuji

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: VW Touran

Příspěvek od ferda5 »

Ano,u teto modifikace je to normální...

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: VW Touran

Příspěvek od pitukes »

74kw ma kratku prevodovku a casto sa porucaju do kitek.

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: VW Touran

Příspěvek od ferda5 »

Která převodovka ne...

kandrano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.09.2016 20:57

Re: VW Touran

Příspěvek od kandrano »

Ahoj,zdravim vsechny. Prosim vas,jsem uz nestastnej z toho mojeho Tourana 1.4Tsi (103kw) r.v.2006. Koupil sem ho jako rodinny auto. Vse vyborny,ale motor je spatnej :-(. Koupil sem ho od typka,co ho dotahl z Nemecka. To ze do nej budu muset neco vrazit,mi bylo jasny. Ale ted nevim do ceho,protoze nikdo nevi,co vymenit. Problem je v tom,ze na diagnostice poradne nic neni,ale auto stejne jede-nejede. Nekdy seslapnu az na podlahu a auto je liny a turbo jako by si dalo pauzu. Kdyz uz se to chytne tak na 3400-3500 prijde propad a zase jako by si turbo dalo pohov. Pri nastartovani mi to obcas chrasti,ale to vim,ze mam udelat rozvody. Je tam retez a jsou s nim problemy. Ale kolem toho vykonu turba jsem v koncich. Nekdo, prosim,nejakou zkusenost,radu ??? Moc diky.

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: VW Touran

Příspěvek od Devil67 »

zdravím, já jsem na tomhle motoru BMY musel nechat dát nový turbo zhruba ve 165000 km, ale nejdříve v autorizáku taky nikdo nezjistil nic podle diagnostiky, vůbec si s tím nevěděli rady. Tak jsem to strčil do stodoly kámošovi a bylo jasno, ještě mi i na nějakým přípravku zkontroloval jestli neskočil řetěz. Záleží jestli máš motor s kompresorem a turbem -TwinCharger, nebo jen turbo. Kompresor zabírá zhruba do 2600 otáček, pak to přebírá turbo a spojka vypne kompresor myslím...
http://autoroad.cz/zajimavosti/10003-zd ... wincharger

Po opravě vše ok, motor táhne od spoda hezky za plynem, jen při spořivější jízdě je cítit ten přechod mezi kompresorem a turbem, to ale při sportovnější jízdě není cítit.
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

mt78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.11.2017 03:13
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: VW Touran

Příspěvek od mt78 »

Zdravím ve spolek a rovnou bych měl prosbu o radu a nasměrování na koho se obrátit? Cca před rokem mi na 1T2 1.4 FSI 125kW přeskočil řetěz. Auto šlo přes souseda do autorizáku, kde zjistili slabý tlak na 2. a 3. válci. Auto jsem dostal zpátky s tím, že oprava nejméně za 70 tis a více ale s tím, že vlastně neví co tomu všechno je, že by se to muselo rozebrat. (A nikdo se tomu asi nechtěl věnovat).
Potřebuji sehnat férový autoservis, nebo ještě lépe zkušeného automechanika, který zjistí jaký rozsah opravy bude třeba udělat, a po dohodě mi auto opraví se zárukou. Znáte někoho nejlépe na Praze-východ? Moc díky.

fb_pavel80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.05.2021 07:59

Re: VW Touran

Příspěvek od fb_pavel80 »

Ahoj.
Prosím o radu.
Mám Tourana 2.0 TDI 100kw ,motor AVZ.
Při rosvícení zlute kon.. motoru jsem to nechal dát na diagnotiku a tam mi řekli že to je potřeba vyčistit Egr atd. Tak chybu vymazali a řekli že můžu normálně odjet a trochu to nahnat do otáček at se to protáhne než dojedu domu aby to nespadlo do nouzaku a než to budu čistit. Ale po cca 30km ztráta výkonu a následně z výfuku šel tak hustý bílí kouř že byl vidět oblak ještě aspoň kilometr daleko v polích. Bylo slyšet pri šlápnutí na plyn jako by u motoru litali kolucky z loziska nebo nějaké kusy kovu.
Může to být vše diky turbu které odešlo a co vše se mohlo tím poškodit?
Předem vám děkuji za odpovědi a pomoc.
S pozdravem , Pavel.

Odpovědět

Zpět na „Motor“