Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Bzzcek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.03.2009 23:32
Bydliště: Karviná

Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Bzzcek »

Zdravím,dneska při delší cestě cca 330km mi blikla chyba porucha motoru-do dílny a začala blikat kontrolka žhavení ale jelikož jsem byl daleko od domu tak jsem jel dál auto jelo uplně normalně,turbo táhlo vše ok..cca po 10min kontrolka zhasla...po 40km se zase rozblikala a za 10min už zase nic...poté ještě asi 2x ale vždy pak už do pár sekund zhasla.....auto celou dobu jelo normálně,na vag pujdu asi až v ponděli,tak se jen ptám jestli někdo netuší po čem cca pátrat dík :)

Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od LubosLep »

Ahoj, vyřešil jsi? Mám stejny problém, hlavně sem nedavno daval nove zhavicky....
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od ronej »

Ahoj,
viděl bych to na brzdový spínač. :?

foxicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.04.2017 23:06
Bydliště: opava

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od foxicek »

Ahoj me se to stalo dneska taky. Začala mi blikat kontrolka žhavení. Auto sice jelo ale jakoby ztratilo výkon. Nemate nejake zkušenosti. Diky
2.o tdi 1o3kw
Touran 2.0 TDI Highline 2o11

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Devil67 »

foxicek píše:Ahoj me se to stalo dneska taky. Začala mi blikat kontrolka žhavení. Auto sice jelo ale jakoby ztratilo výkon. Nemate nejake zkušenosti. Diky
2.o tdi 1o3kw

Tohle mi občas udělá taky na služebáku 1.6 TDI a bylo mi řečeno, že začíná odcházet EGR. Vždy mi to udělalo když jsem zastavil na semaforu a pak při rozjezdu. Auto spadne do nouzáku, po nastartování to bylo zase v pohodě. Někdy den, někdy týden. Teď se mi to dlouho nestalo.
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od HONEY »

Taky to může dělat váha vzduchu.

foxicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.04.2017 23:06
Bydliště: opava

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od foxicek »

Na diagnostice mi potvrdily zavadu erg ventylu. Budu ho menit tak snad to bude opravdu ono.
Touran 2.0 TDI Highline 2o11

Uživatelský avatar
Jirka_V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.09.2020 00:38
Bydliště: Most

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Jirka_V »

Tak se hlásím do party... Jel jsem a táhl karavan. Po cca šedesáti kilometrech mi auto píplo a rozsvítila (neblikala, svítila) se kontrolka žhavení. Auto ztratilo výkon. Nejelo víc než 80. Zastavil jsem na odpočívadle u benzínky a chcípnul to. Za půl minuty jsem to zkusil nastartovat a OK. Chytlo na brnknutí, nic nesvítilo. Rozjel jsem se a auto jelo jak z praku. Zkusil jsem mu do kopce trochu naložit i s karavanem a nic. Vše OK. Dojel jsem domu jako jakoby se nic nestalo.

Všichni tady píšete, že vám kontrolka blikala. Mě ne... pípnutí a svítila furt. Co by to mohlo být? Brzdové světla OK, viděl jsem to na karavanu, že svítěj.

Jirka
VW Touran 2008, Highline 2.0 TDI 125kW, šestikvalt

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od CentriFUGA »

Pokud auto ztratilo výkon - spadlo ti do nouze. Nevím co máš za motor, ale zřejmě máš zatujlou regulaci má turbu nebo turbo ko. Projevuje a stane se to tak, zvlášť, když tshnes karavan, že jedeš na z vysoký rychlostní stupeň, řekněme na 6ku třeba 70km/h a chceš přidat. V tu chvíli je potřeba největší plnící tlak a ten se nedostaví. Takže to tvé naložení do kopce nic neznamená. Pokud auto točís, pojede, problém. Je když pojedeš pomalu a chceš to z nízkých otáček hodně sebrat a má vysoký rychl. Stupeň.

Měl jsem to mám octavce takhle, známý přesně stejně na caddy. Když jsi jel jak dobytek auto jelo parádně, když jsi jel v koloně a do mírného kopce a neporadil, že se to nějak sebee - nesebere a spadne do nouze. Zkus to takto vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Jirka_V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.09.2020 00:38
Bydliště: Most

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Jirka_V »

Díky za info. Vyzkouším to. Motor mám 2.0 TDI 125kW. Rok 2008.
Když teď nic nesvítí a jede to normálně, ukáže se to na diagnostice?
VW Touran 2008, Highline 2.0 TDI 125kW, šestikvalt

vetron2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 27.03.2015 10:04

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od vetron2 »

Nevím jak u vw ale u oplu zafira r.v.2011 když blinkalo žhavení tak několikrát neproběhla regenerace filtru dpf když ani dál si uživatel nevšiml regenerace a motor vypnul kontrolka začala svítit pak už musela proběhnout nucená regenerace pomocí diagnostiky dále může být pootevřený egr a místo aby vzduch z turba šel do motoru utíká do výfuku proto některým stačí vypnout motor a opět nastartovat (egr se uzavře aby se nenamáhala pružina uvnitř ) samozřejmě každé auto to může mít jiné ale je nejjednodušší ho zkusit poklepat popř vyndat vyčistit auta jsou stavěné na ekologii ne na užití

Uživatelský avatar
Jirka_V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.09.2020 00:38
Bydliště: Most

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Jirka_V »

Hmm, nevím. Kontrolka žhavení mi nikdy neblikala. Prostě se najednou během jízdy s pípnutím rozsvítila. Píplo to hlasitě jako když si člověk nezapne pás. Ale jen jednou.
Ale i tobě díky za info.
VW Touran 2008, Highline 2.0 TDI 125kW, šestikvalt

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od kubisz »

Jirka_V píše:
20.09.2020 18:51
... Když teď nic nesvítí a jede to normálně, ukáže se to na diagnostice?
pokud to byla zavada, ktera se zapisuje do jednotky, coz by u chyby turba, ci EGRu melo byt, tak to v jednotce zustane zapsane do vymazani
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Jirka_V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.09.2020 00:38
Bydliště: Most

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Jirka_V »

Díky. Zkusím s tím někam zajet, aby to napíchli a podívali se na chyby. Neznáte někoho dobrého v okolí Mostu? Nebo mám zajet do Škodovky?
VW Touran 2008, Highline 2.0 TDI 125kW, šestikvalt

Uživatelský avatar
Mr.Slim@k
Závodník
Závodník
Příspěvky: 610
Registrován: 04.01.2009 17:20
Bydliště: Kdesi na VWysočině

Re: Porucha motoru-blika kontrolka zhaveni

Příspěvek od Mr.Slim@k »

Na firemní CADY 1.6tdi jsme řešili blikající žhavení jak u studeného motoru ta u ohřátého. Když se mi to stalo poprvé všichni říkali je v špatný snímač na pedálu brzdy, ale brzd.světla svítili jak měli. Takže jsme to nechali být. Po zhasnutí motou se závada neobjevila. Pak se blikací žhavení objevovalo častěji a časteji až se z toho rozvítila kontrolka motoru a ta už nezhasla. Tak se auto odvezlo do VW servisu, tam naznali vadný žhavič - vyměnili ho pouze ten jeden :( . Nejde mi to do hlavy proč by se závada žhaviče projevila u ohřátého motoru. CCa dva měsíce byl klid. Nedávno mi to udělalo zase jak u studeného motoru tak u ohřátého. Auto opět odvezeno do servisu. Tentokrát mi nechce nikdo říct co s tím dělali. A vždy když jsem to objednával do servisu tak mi říkali esi to nenapadla kuna-rozkousané kabely atd.. Každopádně jednání technika když jsem se zmínil že ta závada je stejná jako předtím mi bylo řečeno že to s tím určitě nesouvisí .... :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Motor“