MOTOR - divný zvuk

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od LubosLep »

Zdravím vás pánové, v odkazu je video mého auta. Nemáte někdo tušení co to vydává za zvuk? Auto bylo na diagnostice, kde zjistili špatné vstřiky (1 byl na repas a 3 se jen vyčistily a seřídily) a ztrátu plnícího tlaku turba (tlačí na 60%).

https://youtu.be/ED2mcQ8tBrU" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak jsem psal -vstřiky jsou hotový + svíčky. Turbo zatím na repasu nebylo - je možné, že ten zvuk alá sekačka dělá turbo?

Prosím nekomentovat mé klouzání - mám nová lanka ruční brzdy, tak jsem to byl vyzkoušet :D :D

Díky a fajn den, L.
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

Makaveli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.09.2015 19:32
Bydliště: Brno

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od Makaveli »

Docela to jde špatně slyšet. Včera jsem byl na výměně turba a kromě padání do nouzáku a chybě "emise do dílny" to dělalo podobný zvuk. Na kolik tě vyšel repas toho vstřiku?
VW Touran 1.9 TDI

Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od LubosLep »

Repas vstřiku byl za 4800,- bez DPH - myslím, nějak tak. Jinak mě to žádnou chybu nehází a ani nouzák. Je pravda, že auto moc nezatěžuju - přes 3tis. otáček nejdu. A vstřiky jsem posílal na doporučení od Alesina do Frýdku-Místku ( servis se jmenuje Karel Sobek bosch diesel servis). Super domluva, práce a rychlost! Doporučuju - ceny oproti Praze jsou daleko lepší.
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od BigKaa »

zdravim, tak po dlouhem hledani a poslouchani ruznych divnych zvuku motoru se pripojuji k teto zavade.

mam naprosto identicky problem. dokonce i podobnou motorizaci ale provedeni BKC.
v 23vterine videa je ten zvuk velice dobre slysitelny a i kdyz stojis na volnobeh tak tam je co nema byt.

v cem byl nakonec problem je to jiz vyreseno?

Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od LubosLep »

Ahoj, bohužel tě nepotěším. Závada je vyřešena, opravena.

Byla to vydřená vačka. Takže komplet vačka, zdvihátka, rozvody....
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od BigKaa »

toho jsem bal, kolik si v tom utopil penez? rozvody mam skoro nove. mam najeto 195t. za stovku jsem pred tremi roky koupil.
nerad bych ted do stroje nasypal balik a za par tisic km resil spojku, hmotu atd.

to kdyz spocitam v cenach servisu tak jsem na cene celeho auta.

Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od LubosLep »

No, já to měl obtížnější než ty a začal sem u vstřiků...

* Vstřiky - 1x repas, 3x přetěsnění (7000,- Kč)
s těma sem rovnou udělal svíčky
* Svíčky - 4x Bosch (1076,- Kč)
a pak se přišlo na to, že to je ta vačka
* Vačka, zdvihátka ET Engine Team (5932,- Kč) - není to originál a navíc mám přes známého slevu 50% u Auto Kelly
* Rozvody Bosch komplet i s pumpou(3397,- Kč) - taky od Auto Kelly se slevou

takže tak....
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od BigKaa »

no to neni zase takova hruza. cekal jsem tak 20-30000

to jsou ceny materialu bez prace a dph, nebo je to sakuprdum?
za tyhle penize bych nevahal s opravu ani minutu. na to mam turanka moc rad.

Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od LubosLep »

Všechno bez dpd a bez práce
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od BigKaa »

hm takze minimalne jednou tolik navrch, to uz zase takova parada neni. k tomu prijdou brzdy a kdyz uz bude venku motor tak asi rovnou hmota a spojka.
mozna pro sichr i turbo. hele co myslis? ma to vubec jeste smysl investovat tolik penez do tak stareho auta?

Uživatelský avatar
LubosLep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2015 22:16
Bydliště: Praha

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od LubosLep »

Záleží na mnoha věcech. Asi finanční situace, jestli fakt teba není lepší koupit nové nebo jiné auto. Jak si s autem spokojený atd atd atd...

Já koupil blbě na začátku - dočteš se v mém tématu o autu. Takže já raději opravil a vím, že si ho nechám a raději do něj ty peníze budu sypat....

Turbo bCh nedělal dokud se neozve, případně nech jen zkontrolovat.... spojku a dvouhmotu bych udělal, ale zase záleží jak je na tom.... kolik má nalítáno atd...
VW Touran 2006, 1.9TDI, 77kW BLS, Conceptline

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: MOTOR - divný zvuk

Příspěvek od BigKaa »

no uvazuji takto:

auto jako celek je super, jsem rozmerove velky clovek takze v turanu jsem spokojen. jina vec je ze na kratke jizdy kterych mam vetsinu diesel neni to prave orechove.
porizeno bylo z firmy kde jsem tim vozem jezdil prevazne zase jen ja. znam tedy jeho servisni i provozni historii. jasny tu a tam rez nebo boule od dveri jinak myslim stav velmi dobry.

najeto mam jak jsem psal skoro 200k a pokud vim krome rozvodu, brz a tlumicu je vse puvodni. dokud bylo ve firme tak pravidelne servis, olej. posledni tri roky to trochu sidim. hlavne protoze nemam overeny servis kde bych auto s klidem v dusi dal. takze olej a filtry si delam sam. na brzdy jsem si chtel troufnout tez, ale prislo to bouchani.

rikam si ze i kdybych ted nasypal 50k tak za stejne penize podobne auto nekoupim a zaroven bude vymeneno temer vse co obvykle odchazi. takze hypoteticky na snad dalsich 100000km by mohl byt klid. coz pri mem vyuziti jsou tri az deset let. a kdo vi co bude za deset let se mnou nebo naftaky obecne.

koukal jsem ze si tez prazak, jak ty si na tom se servisem? byl bys mi schopen doporucit kvalitni a pritom levny. zkratka takovy servis kde se jen tupe nevymenuje vse podle prirucky egal co to zakaznika stoji?


P.S.: ted jsem si vzpomel, taky ti to silene zralo? pocitac mi posledni dobou ukazuje strasna cisla na okamzite spotrebe treba i 60l/100km, jako kdyby mrzlo a bylo 20 pod nulou. prumer mam ted asi 10-11l

Odpovědět

Zpět na „Motor“