Špatný start při teplém motoru, TDI 2.0 2015, DSG

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
the.bobas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.03.2021 09:52

Špatný start při teplém motoru, TDI 2.0 2015, DSG

Příspěvek od the.bobas »

Ahoj, koupil jsem si Tourana z Německa, nemůžu si vynachválit. Jen mi vrtá hlavou, co znamená, že když mám zahřátý motor, někdy nechce naskočit. Otočím klíč a startér běží moc krátce, cca sekundu, možná míň (i když držím dýl) a nic. Když to zkouším víckrát, tak se nakonec chytne. Ale vím jistě, že to prostě točí krátko. Kdyby mě to poslechlo a točilo tak dlouho, jak držím klíč, určitě naskočí. Nejblbější je, když zapomenu vypnout auto-stop a stane se mi to na křižovatce... Řekl bych, že je tam nějaký čidlo nastartovanýho motoru, který má vypnout startér, jakmile je nastartováno, ale udělá to o maličko dřív než je potřeba. Za studena není problém, a když je hodně zima, točí klidně třeba 5 sekund než to naskočí.

Omlouvám se, jestli to už někdo řešil, mám pocit, že jsem prolezl celej internet, ale nikdo nemá stejnej problém.

fb_jakub23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.11.2020 12:35

Re: Špatný start při teplém motoru, TDI 2.0 2015, DSG

Příspěvek od fb_jakub23 »

Změňte startér a raději již nepoužívejte auto-stop, protože by to mohlo ovlivnit startér (z dlouhodobého hlediska).

the.bobas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.03.2021 09:52

Re: Špatný start při teplém motoru, TDI 2.0 2015, DSG

Příspěvek od the.bobas »

Tak ten auto-stop nepoužívám dobrovolně, jen ho občas zapomenu vypnout.

Doufal jsem právě, že to půjde opravit i bez výměny celého startéru, který mi přijde v pořádku. Jen bych potřeboval, aby točil o trochu dýl, když startuje teplý motor.

Odpovědět

Zpět na „Motor“