VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
fiddy24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 31.01.2011 19:34
Bydliště:

VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Příspěvek od fiddy24 »

Zdravím a prosím o radu! Jedná se o Touran 1.9 74kw pd prevodovka FYG
Při neutrálu na volnoběh slyším od motoru vlevo vpředu takové chrastění.(jen občas) Ale jakmile začnu pomalu šlapat na spojku, tak chrastí až do plného vyšlápnutí.Čím to může být?
Má i video. Na videu to na volnoběh bez spojky zrovna nechrastí, ale poté začnu šlapat a jde to dobře slyšet. V čem by mohl být problém? Jiné problémy jsem zatím nepostřehnul. Ale o dvouhmotě prakticky vůbec nevím. Ani za studen ani za tepla na volnoběh. Asi je OK. Ložisko to také nejspíš není. To by se utišilo při vyšlápnutí že?
Tady video a díky za postřehy:
Ten zvuk je nejdříve krátce slyšet cca 20s a pak cca 40s a tam tu spojku i držím jakoby v bodě záběru.

odkaz na video: https://youtu.be/tQ-0Cpku79Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) fiddy24 dne 21.05.2017 17:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Příspěvek od nonaim »

Zdravím - video mi nejde přehrát, ale z tvého popisu to tou dvouhmotou teda zavání. Mám úplně stejný motor a podobné příznaky - vlevo vpředu na volnoběh chrastění, když skloním hlavu až ke kolu, tak to slyším ještě líp.

A u mě je to teda dvouhmotou - chystám se na její výměnu (komplet spojka+dvouhmota), kupoval jsem sadu od Sachs. Tipnul bych si, že u tebe to bude to samé - tyhle motory na ty setrvačníky trpí, záleží samozřejmě na stylu jízdy, ale řekl bych, že moc nad 200 tisíc nedávají. Já mám 211k a už dosluhuje.

EDIT: Jo, už jsem si ho přehrál, ale moc moudrý z toho nejsem. Ale ten popisek by odpovídal dvouhmotě.
Touran Východňár

fiddy24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 31.01.2011 19:34
Bydliště:

Re: VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Příspěvek od fiddy24 »

diky za odpoved. hele mam 212000km natoceno no. ale auto mam 4 dny a se spojkou se setrvakem jsem pocital. Budu mit LUK komplet za 9000,-kč. Jen jsem se leknul co to je, že jsem si toho predtim nevsmnul. a v autorizaku v Chebu taky asi ne :/ . Vim ze je ta prevodovka docela na prd, tak jsem se bal ze to bude problem uvnitr..

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Příspěvek od nonaim »

Jako já neříkám, že je to na 100% dvouhmota, ale byla by to první možnost, kterou bych být tebou zvažoval. Jinak já jsem na LUK slyšel trochu rozporuplné recenze, více teda chválí Sachs - já kupoval komplet sadu od Sachs (spojka+setrvačník) za nějakých 8500 tady na fóru najdeš odkaz v rubrice nabídka ;)
Touran Východňár

Roman FM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 21.01.2017 07:37

Re: VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Příspěvek od Roman FM »

chlapi, umí mi někdo říct dle VIN, jakou spojku mám v autě? 1,9TDi AVQ 6-ti kvalt 2004 , dle počtení na fóru mi odchází, najeto 190000km...
VIN VWGZZZ1TZ4W104301, DĚKUJI MOC!!!

BartekJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.06.2019 06:39

Re: VIDEO!!! Touran 1.9 74kw pd Převodovka? Spojka? HELP! VIDEO!!!

Příspěvek od BartekJ »

fiddy24 píše:Zdravím a prosím o radu! Jedná se o Touran 1.9 74kw pd prevodovka FYG
Při neutrálu na volnoběh slyším od motoru vlevo vpředu takové chrastění.(jen občas) Ale jakmile začnu pomalu šlapat na spojku, tak chrastí až do plného vyšlápnutí.Čím to může být?
Má i video. Na videu to na volnoběh bez spojky zrovna nechrastí, ale poté začnu šlapat a jde to dobře slyšet. V čem by mohl být problém? Jiné problémy jsem zatím nepostřehnul. Ale o dvouhmotě prakticky vůbec nevím. Ani za studen ani za tepla na volnoběh. Asi je OK. Ložisko to také nejspíš není. To by se utišilo při vyšlápnutí že?
Tady video a díky za postřehy:
Ten zvuk je nejdříve krátce slyšet cca 20s a pak cca 40s a tam tu spojku i držím jakoby v bodě záběru.

odkaz na video: https://youtu.be/tQ-0Cpku79Y" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevíte někdo jak to dopadlo jestli to byla dvojhmota? mam stejný problém v prostředni pozici spojkoveho pedálu mi chrasti podobně jak je ze na videu. Jeden servisák mě straši že to může byt i převodovka (doufam pouze v dvouhmotu).
Mam Cross Tourana 1,9 77Kw 2008rok. 6ti kvalt

Díky za odpověd

Odpovědět

Zpět na „Motor“