Motor 74 Kw AVQ - start,za tepla zakucka

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Leosprochazka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 15.09.2012 18:22

Motor 74 Kw AVQ - start,za tepla zakucka

Příspěvek od Leosprochazka »

Zdravím vás,měl bych menší dotázek jestli se taky někomu něco podobnýho nepřihodilo....Auto při startu schládlého motoru normálně nastartuje a motor je v klidu,lehce se pohne na silentblokách......Ale pokud je motor ohřátej na provozní teplotu tak při startu jako kdyby se přehltí vzduchem nebo naftou a start je jako by s explozí,zachrochtátá v něm a chytne jako kdyby v něm právě přeskočil rozvodák a vyskočí pomale ven....Celej poskočí.....
Bylo mi řečeno že to dělá EGR ventil že zůstane pootevřenej a pustí tam hodně vzduchu do sání,tak je to i kdyby slyšet při tom startu,jako kdyby to zachroctání ze sání......EGR vyčištěnej ale pořád to dělá stejně.....EGR je původní 295 tisíc.....
No a druhá odpověd co jsem dostal,že by možná byla potřeba přes vag upravit dávka teplého startu .......
Máte někdo stejný zkušenosti.....Auto máme cca 4,5 roku a nedělalo to vždy ale poslední 1,5 roku se to podle mého vstupnuje a je to čím dal horší......děkuji za každou radu......

michal1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.03.2010 08:15

Re: Motor 74 Kw AVQ - start,za tepla zakucka

Příspěvek od michal1980 »

Mě to spíše při teplém motoru dlouho startovalo třeba , zkusil jsem nové kabely ale to nepomohlo. Dávku jsem přidal ve vagu a auto chytá bez problémů. Taktéž AVQ

Gapino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 07.01.2014 19:11

Re: Motor 74 Kw AVQ - start,za tepla zakucka

Příspěvek od Gapino »

Leosprochazka: Ahoj, mám to to samé. Auto najeto 250000 a jako kdyby to při startu teplého motoru "pčiklo" do sání:-), nebo tak nějak. Ale neudělá to vždycky. Taky nevím co s tím:-(
1.9 TDI 77 BKC

Leosprochazka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 15.09.2012 18:22

Re: Motor 74 Kw AVQ - start,za tepla zakucka

Příspěvek od Leosprochazka »

No měl by ke známému do servisu přijet kamoš co se umí hravat ve softwerech atd......Prý se mi na tu startovací dávku podívá......Pkud budu mít nějaký zprávy tak napíši.....

Odpovědět

Zpět na „Motor“