Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006
PříspěvekNapsal: 13.06.2018 16:39 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

13.06.2018

2

Zdravím všechny
potřeboval bych radu. Mám Tourana z roku 2006, který byl kupovaný jako nový. Je tam TDI 103kw 16V PD. Ted mi po asi 140 tis. km začal vynechávat dle diagnostiky první válec. Provedl jsem repasi vstřiku , asi 3 000 km to bylo dobrý a teď se to objevilo znova. Vstřik jsem nechal zkontrolovat a prý je OK. Diagnostika navíc hlásí, že je nízký kompresní tlak ve válci. Sundala se hlava, otestovala se její těsnost a prasklá není. Na válci je vidět ve směru pohybu válce lesklá ploška, ale těžko říct, zda to může způsobovat. Nevíte náhodou někdo, co by to mohlo být?
Měnit blok se mně tedy vůbec nechce.

Díky za případné odpovědi

Předmět příspěvku: Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006
PříspěvekNapsal: 15.06.2018 20:49 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

06.02.2015

47

Plzeň

zkus to popsat srozumitelněji tak jesti sem to pochopil tak je na stěně válce rýha??? jak jste měrily tlaky??? auto před víměnou vstřikovače dělalo totéž??

PříspěvekNapsal: 17.06.2018 11:48 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

13.06.2018

2

Zdravím
no výměna vstřikovače byla na doporučení servisu, kdy jim to na diagnostice ukázalo, že je s ním občas problém. Já si toho tehdy prakticky ani nevšimnul. Tak se nechal repasovat a vše bylo ok, jak jsem psal, asi 3000 km. Pak začlo auto pocukávat na volnoběhu, občas se úplně rozhoupalo, tak jsem šel zase na diagnostiku a opět to ukázalo problém s prvním válcem. Tak jsem reklamoval repasi vstřiku, dal se tam úplně jiný vstřik, a dělalo to to stejné. Takže se pak zkoušela diagnostika na dynamometru, nebo jak to dělají, a ukázalo to nízký tlak na prvním válci. Tak se zkusila sundat hlava, jestli není třeba prasklá, ale udělal se její tlaková zkouška a vše bylo OK. Pak se našla na válci spíš taková vyleštěná ploška ve směru pohybu pístu, ale v servisu si nejsou jistí, zda je to tím. Protože to není rýha, je to jen vyleštěné, cca. 5 - 10 mm šířka. A jejich návrh je repase celého bloku, což se mně do toho, z důvodu ceny, moc jít nechce. I z důvodu, že si v servise nejsou jití , zda je to tím.

Franta

PříspěvekNapsal: 17.06.2018 20:33 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

06.02.2015

47

Plzeň

takhle na dálku těžko říct jakékoliv poškození na stěně válce může dělat neplechu ale asi to napřed než se sundala hlava chtělo skutečně změrit tlaky a ne jenom diagostikou což jde špatně u bkd ale jdepokud by bul první válec upne bez tlaku důsledkem toho opotřebovaného místa muselo to strašně tlakovat skříň takže těžko říct mohl to poškodit třeba zlomený pístní kroužek a nebo mohl tlak unikat pres ventily a nebo ta závada nemá s tlakem nic společnýho.... nejakou fotku nemáš?? ať ten motor pořádně přeměří a zjistí jestli je potřeba dělat výbrus

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]