Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
BedaTr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okres Svitavy

Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od BedaTr »

Ahoj klubaci mate nekdo zkusenosti s touto motorizaci?Mam nabidku na predvadecku a zajimalo by me jak to jede... Na normalni rodinny jezdeni... Bez dalnic na chalupu a po nakupech...Ted jsem mel berlingo 66kw...Moc diky za rady.Jeste mam na vyber 1.2 Tsi 81kw ale to mi prijde na tak velky auto slaby...Nebo mate nekdo s timto motorem zkusenost???Dekuji

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od winsblack »

Ahoj já čekám na 1,5 tsi 110kw. 1,2 81 kw mají naší v yetince no je to takové že do 100 to jede slušně ale žádný krouták to nemá a musíš se hlídat když se hlídáš zajedeš jednou za 7 litru podruhé klidně za 10. toho tdi je otázka zda se vyplatí podle nájezdu. já měl předtím toursna 2,0 tdi 103 kw parádní svezení ale na těch mojich 15000 za rok a převážně krátké trasy do 20 km do práce bych do toho nešel. Hlavně co závidím že jej budeš mít hned ja na toho svého čekám již od března :o)ještě me napadlo tem našim by slušelo dsg at nemusí tolik řadit , ale to si asi taky nevybereš pokud máš skladovku

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od JirkaVys »

Krátké vzdálenosti... Ani jedné motorizaci to nedělá dobře, jediná volba je elektro auto. Takže zbytečnost tvrdit, že benzín je snad na krátké trasy, protože není.
Jediný rozdíl po stránce finanční je pořizovací cena je vyšší a případná oprava dražší, oproti benzínu - i když díly stojí podobně.
Výkon bohatě stačí na tvůj profil cest a jízdy. Ač mám 2x TDI a 1x TSI...tak zrovna 1.6 TDI bych nikdy nevolil, ale po pravdě ani 1.0 až 1.5 TSI také ne.
Ideál je 2.0 TDI nebo 1.8 a 2.0 TSI, v případě benzínu ale počítej s vysokou spotřebou těch 10l a více při svižné jízdě.
Nicméně z mé strany zase vím, že do TSI bych už nešel.
1.9 TDI BXE Passat 3C, najeto 160tis km, mám na krátké trasy do práce - ani ne 5km tam a 5km zpět a nikdy žádný problém - auto staré 9 let.
A pak mám 2.0 BiTDI Passat B8 s tím jezdím o víkendech a přeci jen delší trasy - stáří 3 roky.

Nicméně ve tvém případě bych z těchto volil a šel do 1.2 TSI, ideál a bohatě stačí, spotřeba kolem 7 litrů, co jsem jezdil s Octavii A Golfem+ 7, každým, cca měsíc jako náhradní vozidlo, Golf 7 byla ale hrůza, oproti Ovci.

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od winsblack »

Tak shodneme se všichni ,že za daných podmínek bude lepší benzín. Ta spotřeba těch 10 litrů je trochu mimo reál . Kamarád nová octvia combi 1,4 tsi 110kw jezdí do 6 litrů a to se nikde neloudá Touran je přeci jenom větší krychle tkže kolem těch 7 litru je běžný reál což mi potvrdil i jeden majitel nového tourana 1,4tsi. jinak spotřebu bych zprůměroval dle výsledku zde https://www.spritmonitor.de/" onclick="window.open(this.href);return false; . Taky mě bude trvat než se přeorienuji z 2,0 bkd tdi kde to koplo jelo a pak umřelo , ale výhledově si myslím je to ideální volba 1,5 tsi

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od JirkaVys »

To těžko, ale vzhledem k tomu že je to měsíc zpět od posledního příspěvku budeme dělat že máš pravdu, protože kámoš říkal tohle a tamto. Každý vždy říká méně, ale dokud do toho člověk nesedne, tak si může myslet že 6 litrů je real, možná z kopce nebo rovince v minimálních otáčkách.

Uživatelský avatar
BedaTr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okres Svitavy

Re: Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od BedaTr »

Nakonec jsem vybral 1.2 tsi 81 kw na moje cesty to bude stacit... Peisti tyden si pro nej jedu tak Vam pak dam vedet jak se pohybuje spotreba ....

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Touran motor 1.6 tdi 81kw nebo 1.2 Tsi 81 kw ????

Příspěvek od JirkaVys »

6 - 7 litrů při průměrně klidné jízdě. Při svižné jízdě a dálnice 7 litrů a více. Což i tak není špatné. Nicméně na krátké trasy se zkrátka hodí pouze elektro auto, nicméně tam je pořizovací cena prozatím nesmyslná a návratnost možná v příštím životě :-D
Ale ten kdo řeší spotřebu na deci litry atd by měl chodit pěšky nebo jezdit hromadnou dopravou :-D

Odpovědět

Zpět na „Motor“