TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Tomáš »

Když jsem to celé rozebral,tak jsem nic nezjistil,vše se zdálo OK,vnitřek docela čistý,žhavící kolík také jak nový.Až ve značkovém servisu VW mi bylo řečeno,že je v háji řídící jednotka-viz foto.A prý pomůže jen výměna za nový Thermo Top V.Tak po zakoupení nového za cca 10.500 Kč jsem ho nechal vyměnit.A výsledek?Myslel jsem,že mě trefí šlak.Opět ani ťuk.Až mi nakonec poradil jeden známej,že to mám zkusit nechat znovu nakódovat a udělat nové základní nastavení,což jsem nechal udělat,ale v jiném servisu,a ejhle,už to maká,tak jak má a je to super.Tak kdo ví,jestli tomu starýmu bufíku něco bylo,jestli nestačilo jen udělat nové základní nastavení a nově to nakódovat.Jinak,když to poprvé naskočilo,tak to taky pěkně hulilo,ale po pár minutách provozu to úplně přestalo a nyní je vše OK.
P1020465.JPG
P1020466.JPG
P1020467.JPG
P1020468.JPG
P1020469.JPG
P1020472.JPG
P1020481.JPG
P1020482.JPG

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Rob187 »

Díky moc za radu. Snad ho nebudu muset kupovat. Dám Ti vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od lecram »

Zdravím Ťa Tomáš,čítal som Tvoj príspevok ohľadne kúrenia v Tourane ja mám tiež tento problém voz mám užž druhú zimu a kúrenie mi nenaskočilo ani raz. V servise kde montujú Webastá mi poradili aby som im to priniesol a Oni mi vymenia za cca. 6 500Sk dáku komoru spalovania +žh.sviečku.Neviem,ale myslím,že by to mohlo byť niečo podobné ako u Teba s tým prekódovaním za pokus by to asi stálo,len čo to približne stojí.. Ak sa Ti bude chcieť ozvi sa dík Marcel

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Rob187 »

Příští týden jedu do servisu, tak uvidím co mi tam řeknou, ale určitě dám vědět.

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Tomáš »

Za to nové nakódování a základní nastavení po výměně za nový jsem zaplatil 250 Kč .Jen to napíchli na diagnostiku a asi za 15 minut to bylo hotovo..Jo a ještě jedna důležitá věc,aby přihřívač naskočil,musí být venkovní teplota nižší než 5 st.C,motor musí mít nižší teplotu než 75 st.C a hlavně nesmí být zapnutý ECON(oranžová kontrolka nesmí svítit).Jakmile je ECON zapnutý(oranžová kontrolka svítí),tak přihřívač nenaskočí.Zkrátka ECON v létě nad 5 st.C vypíná clima kompresor a v zimě pod 5 st.C vypíná přihřívač.No a já abych se přiznal,tak jsem měl ECON zapnutý i teď v zimě,aby zbytečně neběžel clima kompresor,ale až teď jsem zjistil,že ten se stejně pod 5 st.C nespustí.Tak kdo ví,jak to s tím mým starým přihřívačem vůbec bylo?Možná že jsem nový kupoval úplně zbytečně.Tak kdybys potřeboval nějaké díly na tento přihřívač,tak se ozvi.Vše je ve výborném stavu akorát u té řídící jednotky nevím.

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Rob187 »

Už je třeba tu záhadu rozlousknout :D

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Tomáš »

Rob187 píše:Příští týden jedu do servisu, tak uvidím co mi tam řeknou, ale určitě dám vědět.
Tak už jsi tu záhadu rozlouskl?

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Rob187 »

Zatím pořád nic, ale jsem objednaný v servisu, tak uvidím :(

Uživatelský avatar
HonzaKLE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2008 19:21

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od HonzaKLE »

Zdravím všechny. Koncem roku jsem se stal majitelem nového TOURANu. V něm už je změněno tlačítko ECON. Je označeno jako AC a kontrolka musí svítit, aby se spínal kompresor a bufík. Tohle označení mi přijde trochu logičtější než ECON :D .
Teď trošku mimo mísu - neměl by mít TOURAN své místo na slunci mezi ostatními modely v sekci "Obsah fóra » Značky (SERVIS & POMOC & TUNING) » Volkswagen" ?
VW Touran 1.9, Škoda Octavia II 4x4 1.9, kawasaki KLE 500

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od Rob187 »

Zdar. Gratuluji a vítám Tě mezi nás. S tím místem mezi ostatními s Tebou souhlasím. A jaký máš v něm motor ?

Uživatelský avatar
HonzaKLE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2008 19:21

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od HonzaKLE »

Díky za přivítání.
Motor 1.9 77 kW, 7 míst, zakoupené nové ve Francii
Co se týče motoru chtěl jsem dodržet výkon stejný s druhým autem (ŠKODA OCTAVIA II 4x4 1.9 77kW), protože pak by chtěli všichni jezdit jenom tím výkonějším :D
A 7 míst, protože nás letos bude zase víc :lol:
VW Touran 1.9, Škoda Octavia II 4x4 1.9, kawasaki KLE 500

Uživatelský avatar
k_michal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 20.01.2008 15:56
Bydliště: BB - LC

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od k_michal »

Tiez vas vsetkych zdravim. aj ja som kupil pod stromcek tourana a tesil som sa ako maly, ale potom to prislo. je to 2l tdi 100kw, 140t km. ako prva mi zacala miznut voda z nadrzky podozrenie na prasknutu hlavu alebo tesnenie. nakoniec po dvoch dnoch patrania zistili ze voda unika cez obehove cerpadlo webasta, cca 9tis sk s pracou vo VW servise, celkom dost. Nastastie to zaplatil byvaly majitel. odvtedy mi webasto ide. :D Zotrvak strasne hlucny asi budem musiet vymenit :( . Niekolko krat mi vyplo turbo, regulacia tlaku turba, takze pojde von na taky maly repas. atd.... tak neviem ci som dobre urobil ze som si predal svoje predchadzajuce afto :roll:
A najnovsie sa porucal tempomat - podla diagnostiky vadny snimac polohy spojky. Ked je clovek nauceny na tempo tak je to smrt ist 1500km bez neho.
Vsetko ma nejake chyby, ja to nejak rozchodim :lol:
Inak je to super kara, hlavne na priestor.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Touran-pridavne kurenie Webasto

Příspěvek od pitukes »

Mam tourana necele 2 tyzdne (2.0 tdi ´03). Ako zistim aky typ webasta tam je. Pod kapotou je len nalepka: E1, TT-V, 5 kw, 2.5 bar.

prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran-pridavne kurenie Webasto

Příspěvek od prase »

zdarec mam ten samy problem s tim topenim docela dost to kouri auto nam to same jak ty kdyby ses o tom dozvedel neco noveho tak to sem napis diky

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Touran-pridavne kurenie Webasto

Příspěvek od pitukes »

dobre,
tie pridavne kurenia vraj maju vsetky diesle v tourane + sharan. Mal by som zohnat manual k tomu webastu.

Odpovědět

Zpět na „Motor“