TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran-pridavne kurenie Webasto

Příspěvek od prase »

dozvedel sem se ze po kourit ma kdyz to topi ma to i svij vyfuk je zhruba o predniho kola na prave strane

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Touran-pridavne kurenie Webasto

Příspěvek od pitukes »

ano, na spodku pri pravom kolese a chladici to ma maly vyfuk, asi jeden centi priemer

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od pitukes »

mne to webasto tiez trocha dymi, ide to aj do interieru, hlavne ked auto stoji nastartovane, vtedy ale staci zapnut vnutorny okruh topenia. Na druhej strane zase motor ide do prevadzkovej teploty dost skoro v zime.

bakisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.07.2008 22:28

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od bakisek »

Dobrý den,brácha si koupil tourana.Je v něm namontované webasto (PŘÍDAVNÉ TOPENÍ),ale nevíme jak ho nastavit aby zaplo.Mělo by se to přece dát někde nastavit,aby seplo třeba hodinu před odjezdem.né?Díval jsem se už i na stránky webasta a tam píší,že se to ovládá pomoci telefonu.Má tam prý být zabudovaná v řídicí jednotce SIM KARTA bez udavaní pinu.Má někdo o tom nějaké informace?Budu vám vděčný za nějakou odpověď.Díky

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od pitukes »

To webasto nepracuje na principe nezavisleho kurenia, ale vraj sa to da prerobit. Ide o prihrev motora, cize v zime ked je motor studeny sa automaticky zapne, aby sa motor dostal skor do prevadzkovej teploty.

bakisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.07.2008 22:28

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od bakisek »

Já měl zato,že je tam kvúli toho aby se motor předehřál a startování tím bylo snahší.Aspoň podle mojí skušenosti z dieslem.Loni jsem totiž ještě měl OPLA 1,7DTL a starty od -15až -30 byly krizové.Buď jsem nastartoval na po páté a nebo vůbec a to byla nová baterka i žhavičky.Řešil jsem to dekou přes kapotu a pod motor přímotop.Naco by přihřívali motor za chodu?

Uživatelský avatar
menge1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 05.08.2008 13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran - problémy s topením

Příspěvek od menge1 »

bakisek píše:Já měl zato,že je tam kvúli toho aby se motor předehřál a startování tím bylo snahší.Aspoň podle mojí skušenosti z dieslem.Loni jsem totiž ještě měl OPLA 1,7DTL a starty od -15až -30 byly krizové.Buď jsem nastartoval na po páté a nebo vůbec a to byla nová baterka i žhavičky.Řešil jsem to dekou přes kapotu a pod motor přímotop.Naco by přihřívali motor za chodu?
Přihřívač
Většina komfortnějších vozidel je vybavena od výroby přihřívačem.
Funkce: přihřívač má za úkol ohřívat chladící kapalinu ve vodním okruhu tak, aby motor dosáhl co nejrychleji optimální teplotu pro spalování. Rovněž udržuje konstantní teplotu při jízdě z kopce, když není motor v záběru a dochází k většímu ochlazení přes chladič. Dodává teplo posádce auta přes přídavné výměníky tepla.
Kdy se zapíná: přihřívač je v činnosti pouze za podmínek, že je vozidlo nastartováno, a teplota okolí je pod 10 stupňů celsia. (u starších vozidel pod 5 stupňů celsia ).
Některé přihřívače lze přestavbovou sadou dovybavit na funkční nezávislé topení. tyto sady obsahují
ovládací prvek (spínací hodiny, dálkové ovládání )
elektronika pro napojení topení na klimatizaci a ventilaci.
u starších aut vodní pumpu.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

problem webasto touran

Příspěvek od pali-MT »

ahojte.neviem ci vsetci majitelia touranov maju kazdu jesen problem s webastom,ale ja to riesim vzdy po lete ked sa ochladi.minuly rok som musel vymenit cele,lebo bola v prdeli RJ.teraz ked sa ochladilo,znova nestartlo.zistili sme,ze su zle snimace teploty.kupili sa nove a webasto stale nefunguje.mam nefunkcne aj vodne obehove cerpadlo.nemate teda niekto na predaj?je to Thermo Top V.dakujem

sabina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 30.06.2008 14:06
Bydliště: Sklená 57, 358 01 Kraslice

TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s bufíkem

Příspěvek od sabina »

Zdarec všichni.Tak nám po ránu udeřily mrazy a konečně jsem chtěl vypúorovat jak mi funguje ten neustále diskutovaný bufík(příhřev Webasto 5kw).Vzhledem k tomu,že mám model 04 najivně jsem myslel,že se mě to netýká,ale chyba lávky.Venk.teplota-2C,econ vypnutý a nic.Tak jsem si zajel ke známýmu aby mě napojil na VAG.Celkem 4 chyby,z toho jedna stav paliva pod minimem což bude zřejmě důvod nesepnutí bufíku.Daleko závažnější je,že to hlásiloje,že je chybná řídící jednotka.nebyla ani schopná komunikovat při výmazu chyb. :( Mám si zajet k VW aby mi zjistili zda je správná a nebo jestli se v tom někdo vrtal a dal tam neodpovídající.Auto mám 4 měsíce dotažený z D se sevrviskou a jinýma dokladama od VW.Je to vůbec možný aby tam byla jiná ř.j.?Climatronic funguje a žádný problémy jsem taky nezaznamenal.Prosím všechny o radu a pomoc.Nebo není někdo moc šikovnej na Sokolovsku kdo by se na to mrknul?Prý jde i nově nakonfigurovat,ale to musí být někdo od fochu.Předem dík za všechny rady.

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran 1,9 TDI PD 74kw

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj,měl jsem stejný problém u Tourana 2.0TDi r.v.2003,bufík nefungoval a na diagnostice to psalo také chybná ŘJ a několik dalších chyb okolo a žádná nešla vymazat.Tu ŘJ by asi nikdo nevyměnil za jinou,protože je součástí Webasta a přístup je tam téměř nulový.Tak nakonec jsem jel na další diagnostiku do VW servisu Porsche Č.Budějovice ,kde mi řekli to samé,že je v háji ŘJ Webasta a stálo mě to přes 3.000Kč-ve značkovém servisu VW úplně zbytečně vyhozené peníze.Takže nakonec jsem musel koupit celé Webasto nové za cca 10.500Kč a bylo po problému.

sabina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 30.06.2008 14:06
Bydliště: Sklená 57, 358 01 Kraslice

Re: Touran 1,9 TDI PD 74kw

Příspěvek od sabina »

To je pěkně v pr :gey:,protože teď určitě 10 litrů na nového bufíka nemám.Opravdu to nejde řešit jinak?Opravdu není nikdo kdo by to uvedl do provozu?Měl jsem dole nárazník kvůli nádržce ostřikovačů a ten bufík vypadal jak nový.O to víc mě to se..e!Ale přesto moc dík za odpověď.Nechci se s tím ale smířit tak kdyby se někdo našel kdo má lacinější radu budu jedině vděčný.Zima je u nás dlouhá a motoru to zaručeně prospěje.Všem moc děkuju za pomoc.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran 1,9 TDI PD 74kw

Příspěvek od pali-MT »

riesil som to iste.minuly rok som musel zohnat druhe webasto,tento rok mi stacilo cerpadlo.takze je to uplne super.nepoznam nikoho z touranom ktoremu by sa nepokazilo webasto.

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran 1,9 TDI PD 74kw

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj,to nové základní nastavení a nakódování jsem nachával udělat po výměně starého Webasta za úplně nové.Po pouhé výměně kus za kus mi to opět nechodilo a tak mi jeden známej poradil právě nechat udělat nové základní nastavení a nakódování.To jsem nechal udělat ve VW servise ale v jiném,než kde mi zjišťovali tu závadu a vzali si za to přes 3.000Kč(Porsche Č.Budějovice),dělali mi to v CB-auto Č.Budějovice(servis VW-Škoda-Seat) a platil jsem za to 250Kč a trvalo to cca 15 minut.Pak už bufík makal úplně normálně.Když jsem tam měl ještě ten starý nefunkční bufík a diagnostika psala chybná ŘJ,tak nepomohlo ani nové základní nastavení a nakódování a musel jsem stejně nakonec koupit nový.Můžeš to skusit také,tím nic nezkazíš a taky tě to nezrujnuje.Přeji ti více štěstí,než jsem měl já.

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Příspěvek od janhelebrant »

Zdar Touraňáci,neví někdo jakej je problém v bufíku.Jde mi zapnout normálně spiínačem na palubce,jde mi naprogramovat přes počítač,ale nejde mi zapnout dálkovým ovladačem.Před cca 3 měsíci fungoval i na dálku.Neví někdo v čem je zrada?Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Příspěvek od jirka14 »

Tak mě napadá snad jen baterka v dálkáči, je OK???
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Odpovědět

Zpět na „Motor“