TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Příspěvek od parizek_ltm »

janhelebrant
Tak bud je problem v lepsim pripade na strane dalkoveho vysilace (ovaldani) a nebo v horsim nekde v elektronice prijimace dalkoveho signalu. Tot ma ciste logicka uvaha.
Nejlepe asi, kdyz na to mrkne clovek, ktery tomu rozumi/montuje. Myslim, ze to nebude nic tragickeho.

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Příspěvek od janhelebrant »

Jo jo baterka v ovladači je ok.

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

výfuk

Příspěvek od T150 »

zdar pánové,

občas se mi stává že se mi z pod auta vyvalí mrak bílého dýmu, kterej smrdí že bych zdechnul :lol:
stává se to hlavně po startu studenym, když zastavim na semaforu nebo tak.
stalo se to taky už někomu??
A stává se to hlavně když natankuju u makra, když naberu vervu u benziny tak je to v klidu.
nemáte někdo podobnou zkušenost??
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: výfuk

Příspěvek od Rob187 »

To kouří určitě Webasto :wink: , věčný problém :roll:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: výfuk

Příspěvek od T150 »

aha a co to je vebasto?? 8O
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: výfuk

Příspěvek od Rob187 »

nezávislé topení. Tam dole pod pravím světlem, nebo pod palivovým filtrem je zašité Webasto ( bufik ), který snad jednou odéjde každému. Na téma Webasto, nebo bufík najdeš na tomto webu hodně odpovědí. Pohledéj :wink:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: výfuk

Příspěvek od T150 »

aha a to má každej touran jo??

Tak už mám jasno je to tim bufikem sem si přečetl vše dostupné a je to jasný.
Díky
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Leer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.02.2009 10:20
Bydliště: Nový Bor

Webasto TT-V - čerpadlo

Příspěvek od Leer »

zdravím, jako nováček na fóru mám dotaz, který se možná už někde jinde probíral, ale nechce se mi to celé číst...

U mojeho Tourana 2.0. r.v.04 odešlo čerpadlo u nezávislého topení webasto TT-V, prý je výrobcem čerpadla VW a ne Webasto, ale v ETKA jsem ho nenašel :roll:

Čísla co jsou na tom defektním jsou:

12402828100
BU.9006333B.02004

Díky za pomoc...servis VW v České Lípě mi nabídl jen kompletní výměnu včetně topení, ale to je v pořádku, protože technik od Webasta to testoval a naběhlo...

Uživatelský avatar
VWman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 01.02.2008 23:44

Re: Webasto TT-V - čerpadlo

Příspěvek od VWman »

Leer píše:zdravím, jako nováček na fóru mám dotaz, který se možná už někde jinde probíral, ale nechce se mi to celé číst...

U mojeho Tourana 2.0. r.v.04 odešlo čerpadlo u nezávislého topení webasto TT-V, prý je výrobcem čerpadla VW a ne Webasto, ale v ETKA jsem ho nenašel :roll:

Čísla co jsou na tom defektním jsou:

12402828100
BU.9006333B.02004

Díky za pomoc...servis VW v České Lípě mi nabídl jen kompletní výměnu včetně topení, ale to je v pořádku, protože technik od Webasta to testoval a naběhlo...

to čerpadlo stojí přes 4000kč, v Etce je.. jsou 2 druhy ale oba 2 ti tam půjdou, ty čísla co máš bohužel nejsou čísla dílů pro koncern, musíš si ho vyhledat ručně v Etce a nebo si projdi forum, někde h tu prodávali za rozumější peníze

Leer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.02.2009 10:20
Bydliště: Nový Bor

Re: Webasto TT-V - čerpadlo

Příspěvek od Leer »

díky moc...náhodou to číslo nemáš?...kdyby náhodou, jdu hledat... 8)

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Příspěvek od carel »

Nevíte někdo na kolik by mělo tak nezavislé topení vytopit vodu za 0.5h když je venku 0°C , mám k TTV hodinky a když to zapnu začne foukat větrák chvilku to bzučí , pak to začne hučet jako v komínu trochu to zatopí , ale ručička na teploměru vody se nikdy ani neodlepí od té 50ky.
Spíš to zavlažuje než topí
.Jaká diagnostika je nato nejlepší mám možnost Vagu ,superVagu nebo Vasu? Nebo nějaká specialní od Webasta?

Uživatelský avatar
LUVR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hlinsko

Bílí kouř

Příspěvek od LUVR »

Ahoj má nového Tourana 2.0 TDI PDF 103 kW a někdy se mi stane že se z něho na chvíli začne valit bílí smradlavý kouř že je to cejtit i v zavřeným autě jak to nasává ventilátor.Není to po nastartování ale tak já nevím po 1km když zastavím.pak to přejde,jinak není to pokaždý ale na křižovatce to nevypadá nijak dobře.Motor má najeto círka 6500km a jezním s tím normálně dálkytak kolem 110 žádný závodění když je studenej tak zlechka.Napadlo mě jestli to nedělá ten filtr pevných částic jestli se nevypaluje ale bylo mě řečeno ž až při 2500 otáčkách tak mě to příjde divný.

dík za každý názor

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Bílí kouř

Příspěvek od T150 »

jo divný to je :-)

zadej si vyhledat webasto a je to.........dělá to nezávyslé přihřívání motoru, které se spína aotumatickypod 5st .........řeší to tu každej kdo má nový auto :-) .........taky jsem byl jedním z nich

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 8&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) T150 dne 04.03.2009 12:18, celkem upraveno 1 x.
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Bílí kouř

Příspěvek od T150 »

jo a kdž nebudeš moct najít pojistky tak jukni sem
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=155&t=89668" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
LUVR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hlinsko

Re: Bílí kouř

Příspěvek od LUVR »

to je možný ale já asi nemám nezávyslé topení(bufík) nebo je tam jako serie?

Odpovědět

Zpět na „Motor“