MOTOR - Teplé starty

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
pavliska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07.09.2015 17:06

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od pavliska »

Ahojky.
Poradí někdo kam v okolí Liberce na úpravu SW na teplé starty?
Díky předem

mrkyman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.11.2011 21:05

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od mrkyman »

Ahoj, prosím o radu, jaké číslo mapy je právě startovací mapa? nemůžu ji nějak najít. Upravoval jsem to na galaxy a na boře, ale na touranu jí nemůžu nějak vyhledat.
Touran 1.9 tdi 03g906016cd

děkuju

zedl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.06.2016 05:56

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od zedl »

Ahoj, Mám stejný problém s tepl. startem. motor 2,0 TDI 103kw. Je tu někdo z okolí Ústí nad Labem kdo mi upraví SW.? Díky zedl

fejfic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.03.2015 21:20

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od fejfic »

Delalo mi to same. Za studena v pohode, za tepla se tomu nechtelo. Startovani bylo pro motor dost neprijemne. Vyndal jsem starter, vycistil a ted to zase startuje jak ma. Akorat si tim projdu jeste jednou, protoze musim vymenit drzak s uhlikama a rovnou i to jehlove lozisko.
Neni to nic narocnyho, az na to ze jsem musel lezt pod auto a sundat kryt motoru, abych se dostal na spodni sroub drzici starter.
Starter byl hodne zaneseny prachem z uhliku a celkove na suchu, promazani mu myslim hodne pomohlo.

Nocnak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.01.2017 09:18

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od Nocnak »

Ahoj všem.Koupil jsem si Touran 1.9 .77kw
Tak jsem se tu zaregistroval a budu sosat a pokud budu vedet tak i radit.Začnu dotazem...
Tyden mi stoji na parkovisti,nastartuju bez problemu.kdyz stoji jen do druheho dne,chyti taky hned,ale chcipne a pak musim dyl tocit nez opet naskoci.nevite cim by to mohlo byt?moc moc dekuju za radu

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od stepik »

Ahoj ,(než pojedu do servisu se chci zeptat) mám jiný problém s teplými starty. Už párkrát se mi stalo po delší jízdě cca 60km a více, dojedu na místo, vypnu motor a tak po 5-10min chci znovu jet, sešlápnu spojku(zk s rychlostí i bez) a při startování se ozve divný zvuk či rána auto nastartuje a zůstane zmačklý spojkový pedál, musím ho nohou zvednout, abych mohl řadit. Spojka pak funguje zase normálně, řazení pohoda,motor zvuk pohoda. Nikdy se mi to nestalo za studena, nebo po kratších jízdách i s teplým motorem, nebo i po delší jízdě ale motor je už studenější cca1/2hod. (173000km nalítáno, 1,9 Tdi 77kw - PD - BLS)
Díky za nějaké rady či postřehy

Gizmo_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.06.2018 22:02
Bydliště: Prostějov

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Nocnak píše:Ahoj všem.Koupil jsem si Touran 1.9 .77kw
Tak jsem se tu zaregistroval a budu sosat a pokud budu vedet tak i radit.Začnu dotazem...
Tyden mi stoji na parkovisti,nastartuju bez problemu.kdyz stoji jen do druheho dne,chyti taky hned,ale chcipne a pak musim dyl tocit nez opet naskoci.nevite cim by to mohlo byt?moc moc dekuju za radu
padá nafta? - někde přisává vzduch? Podívej po motoru zda některá hadice není orosená od nafty

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od kubisz »

...chyti taky hned,ale chcipne a pak musim dyl tocit nez opet naskoci...
padala nafta, ale u nas to teda bylo vymackanejma vstrikama v hlave :-(
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Motor“