MOTOR - Teplé starty

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Janosik93 »

Ak by niekto na SK potreboval upraviť teplé štarty, tiež to viem spraviť.
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Mufíno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.09.2010 18:18

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Mufíno »

Zdravím všechny, jsem novým majitelem Tourana 2,0TDI 100kW r.v.2004 najeto 193000km a mám opačný problém a to ,že za studena to nechce chytit, auto jsem koupil od kámoše a tomu to zlobí dva roky, nechal si to načipovat, ale problém byl stejnej jak před načipováním tak i po něm. Než jsem to koupil bylo to na diagnostice,nic nebylo zjištěné. Přečítal jsem fórum,ale problémy jsou spíš ze startováním teplého motoru. Nevím jestli to bude vada startéru, přijde mi, že točí dobře a úpravou softvéru, nevím jestli nepřijdu o načipování.

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Janosik93 »

hladaj chybu vo vstrekoch, žhavičoch, daj si zmerať tlaky potora, ťi je to v poriadku. je možnosť, že ada i nafta
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od pan tovarnik »

Mufíno píše:Zdravím všechny, jsem novým majitelem Tourana 2,0TDI 100kW r.v.2004 najeto 193000km a mám opačný problém a to ,že za studena to nechce chytit, auto jsem koupil od kámoše a tomu to zlobí dva roky, nechal si to načipovat, ale problém byl stejnej jak před načipováním tak i po něm. Než jsem to koupil bylo to na diagnostice,nic nebylo zjištěné. Přečítal jsem fórum,ale problémy jsou spíš ze startováním teplého motoru. Nevím jestli to bude vada startéru, přijde mi, že točí dobře a úpravou softvéru, nevím jestli nepřijdu o načipování.
to samí jsem tu řešil já, řešil jsem baterku, žavičky, čerpadlo v nádrži že padá nafta, atd atd, ale bylo to tandemový čerpadlo teda alespon od tý doby to startuje ještě mi bylo doporučeno vyměnit těsníci kroužky pod vstřikama jelikoš za nějakých 200000 km tam vznikne vůle a ty gumičky tam už nemusí těsnit a padá tam nafta takže vyměnit to těsnění, to tandemový čerpadlo tam mam z octávie a šlape to, tak to zkus jestli někdo nemá na zkoušku. nebo zkus ty gumičky pod vztřikama od je měl třeba někdo venku a gumičky neměnil a ten prostě nemusí těsnit a trochu tam spadne nafta a jeto. víc nevím píč. tomu rozumím. čau a hodně štěstí.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od TDIfun »

Pritom zjistit jestli pomuze oprava sw nebo tam je mechanicka zavada je tak jednoduche.. :wink: http://www.TDIFUN.cz" onclick="window.open(this.href);return false; pokud nekdo chce poresit teply start, upravit EGR kdyz se pokazi a nechcete menit ale jen zaslepit, pripadne koniky na brzde naladit neni problem..

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od motorpower »

Mufíno píše:Zdravím všechny, jsem novým majitelem Tourana 2,0TDI 100kW r.v.2004 najeto 193000km a mám opačný problém a to ,že za studena to nechce chytit, auto jsem koupil od kámoše a tomu to zlobí dva roky, nechal si to načipovat, ale problém byl stejnej jak před načipováním tak i po něm. Než jsem to koupil bylo to na diagnostice,nic nebylo zjištěné. Přečítal jsem fórum,ale problémy jsou spíš ze startováním teplého motoru. Nevím jestli to bude vada startéru, přijde mi, že točí dobře a úpravou softvéru, nevím jestli nepřijdu o načipování.
Pokud Praha a okolí tak možno u mě. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Karapítko »

A pokud Petrovi přistavíš dvě auta, tak je ochoten za tebou i přijet (bez brzdy) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BTW: to by mě zajímalo, jestli někdy pošleš ty samolepky
Je důležité zachovat paniku...

majkll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2010 20:01

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od majkll »

Zdravím všechny. Mám vw Touran 2.0TDI 103kw rv.2005 DSG. Najeto 160000km. A mám s autem problém!! Teda problém s prvním studeným startem!!!! V servise nemůžou příjít na to čím to je!! Co mě první napadlo tak baterka-zkusil jsem dát jinou silnější a nic, žhavící svíčky vyměněny, palivový filtr vyměněn, nějaké gumičky ohledně padání nafty vyměněny, dokonce mi tahali v servise nádrž ven, kvůli nějakému podtlaku nebo tak něco a pořád stejný!! Naposled na zkoušku vyměněn startér za nový!!!! A pořád nic. Když auto tak dvě tři hoďky stojí jde těžce nastartovat, chová se jako by byla slabá baterka-těžce točí než motor naskočí!!! hned další start cvak a běží!!! nevím si rady čím to může být
PROSÍM PORAĎTE JESTLI MÁTE PODOBNOU ZKUŠENOST!!!

road1968
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.01.2010 21:21
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od road1968 »

Moje zkušenost s 1.9 77Kw. Za tepla jsem točil a točil. Známému pomohla nepochopitelně výměna baterky, ale startuje na drc. Já se tu dočetl o změně tlaků při teplém motoru a opravdu při zvýšení tlaků paliva auto i za tepla startovalo na drc, ale NEDOPORUČUJI na trvalo. Můj mechoš rostl z kůže když jsem to po něm chtěl, protože zvýšení tlaku paliva sice přineslo lepší starty, ale to ztrácející se palivo při vyšších tlacích není zrovna super. Takže co vlastně chci napsat. Přetěsnil jsem vstřiky snížil tlaky na původní hodnotu a pohoda lahoda. Ahojte

miki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.06.2009 21:54

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od miki »

Nazdar, moje zkušenost s teplým startem je trochu jiná. Měl jsem stejný problém, jako je zde popisován. Konzultoval jsem možnosti s kde kým a nakonec se podařilo vypátrat pravděpodobnou příčinu tohoto problému.
Problém zřejmě nebude ve vstřicích ani ve žhavičích, ale je to skutečně záležitost startéru. Obohacení směsi při teplém startu přinese ve spoustě případech skutečně obejítí problému, ale není to jeho technické řešení. Tento problém také údajně nevyřeší ani výměna startéru za nový. Co jsem se dověděl, tak u Oct. II a Touranů (a možná i u všech sesterských značek) tyto vady začne po určité době vykazovat spousta aut.
Skutečně efektivní řešení přineslo převinutí startéru. Origo startér má totiž o něco málo menší otáčky, než je vhodné pro teplý start. Takže jedinou změnou, která vedla k úspěchu byla výměna origo startéru za převinutý kus. Žádná úprava sw nebyla zapotřebí. Auto startuje na brnk jak za studena, tak za tepla a za jakýchkoliv podmínek...
Touran 1.9 TDI Highline 2005

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od jarod78 »

Co ja viem,ten starter co je v Touranoch je 1,7 kw a trebalo by ho vymenit za 2 kw,bude krutit rychlejsie a tym padom aj rychlejsie nastartuje motor.

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Janosik93 »

alebo upravíš štartovasiu dávku a netreba nič meniť a vydrží to až do zničenia motora
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

pittbul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.05.2011 06:30

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od pittbul »

Upravou štartovacej davky zavadu neodstranis....Systém paliva kontrola dopravného čerpadla, palivový filter výmena, kontrola palivoveho systému ci sa netvoria bubliny pri štartovaný, trysky kontrola!!!!

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Janosik93 »

tak problem sa odstáni. len skús povedať majitelovi, kolko toto všetko bude stáť, a už je fuč :D ...
Je to samozrejme, že najskôr treba dať opraviť štatrer. potom ti treba dať minimalne odkontrolovať vstrekovače, potom odkontrolovať tlaky motora, potom tlak paliva a mohli by sme pokračovať...
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od pan tovarnik »

Hoši, repas starteru pořeší delší točení starteru za tepla než chytne motor ale ne za studena když k autu přijdeš ráno. U mě to bylo tandem čerpadlem prostě nedávolo dostatečný tlak nebo v něm padala nafta už jsem to tu psal vejš.když by ne tak přetěsnit vstřiky nové těsnění vyřeší padání nafty a tlak,.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Odpovědět

Zpět na „Motor“