MOTOR - Teplé starty

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
emil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.12.2007 21:13

MOTOR - Teplé starty

Příspěvek od emil »

zdar chlapi mam tourana 103kw 2,0tdi dsg typ motoru bkd dlouho to toci nez nastartuje mam uz vymneneny aj vsechny vstriky a porad nic dokonce je to horsi a motor kdyz jedu tak cuka co vy nato? ma nekdo s tymto problemem skusenost ? dekuji.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: touran2,0tdi typ bkd spatne dlouho startuje

Příspěvek od alean »

Každopádně napíchnout na diagnostiku,co filtry,startér,baterka,teplotní čidla....atd

majkyke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.05.2008 19:01

Re: touran2,0tdi typ bkd spatne dlouho startuje

Příspěvek od majkyke »

Mal som podobny problem s startovanim,za studena motor naskocil a hned skapal,a to aj 3 krat za sebou. Dal som ho do servisu,a nahrali novy firmware do riadiacej jednotky,teraz startuje na prvy krat.

Uživatelský avatar
Tomis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 04.07.2008 09:49
Bydliště: Agip - Ústí nad Labem a Praha a teď ještě Dresden :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: touran2,0tdi typ bkd spatne dlouho startuje

Příspěvek od Tomis »

Mám stejnej typ motoru a dopadl jsem stejně. Vyměnil jsem všechno možný a nakonec to byl startér...

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Pilotek »

Kamaratov Touran TDI PD 77kW (BKC) r.v. 2005 cca 135 tis.km zle startuje za tepla. Treba dlhsie tocit (3-5 sekund) kym naskoci. Za studena na brnk.
Zhavice ma vsetky 4 nove (nie kvoli tomu), auto neburane vo vybornom stave, ziadne ine problemy. Na VAGu ziadne chyby.

Keby to bolo klasicke TDI s cerpadlom, viem co podozrievat. Ale PD?

Neviete niekto kde mam zacat patrat?
Naposledy upravil(a) Pilotek dne 21.11.2008 22:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran TDI PD zle startuje za tepla

Příspěvek od pali-MT »

soft.mal som to iste.kamos mi tam nieco upravil,asi davku a teraz chyta na brnk

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Touran TDI PD zle startuje za tepla

Příspěvek od Pilotek »

A mas klasicke TDI (66 alebo 81kW) alebo PD? Aj na PD sa da zvysovat startovacia davka VAGom?

Ked startujeme, pretacanie sa zda lenivsie, akoby muselo prekonavat velky odpor (oproti inemu Touranu TDI ale 2003 a 74kW kde to vyzera celkom inak). Pri dlhsom startovani za tepla kym motor chyti, tak motorom riadne myka dopredu/dozadu - mne sa to zda aj 3-4cm vykyv. Ked chyti, len sa tak jemne potriasa.

Zacneme po linii baterka - starter - tesnenia vstrekov? - niektory vstrek? Ale auto ma iba 130 tis. km a celkovo je v top stave - ziadne ine problemy, taha dobre.

Viem ze ine datove mapy v RJ by problem tepleho startu odstranili, ale najprv si musim byt isty, ci tie lacnejsie kupitelne/repasovatelne veci (bateria, starter, tesnenia vstrekov) su OK.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od Pilotek »

Tak zatial sme vylucili bateriu. Dalsi krok bude starter - mechanik si je takmer isty ze to bude nim. Dam vediet ako sa to vyvija.

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od ronej »

No já si myslím, že to dělá každý ropák,já mám druhého a při nahřátém motoru to točím tak dvě až tři sekundy, jinak za ztudena je to na první brnknutí a to dělá od novoty.Neřešil bych to.Sestra má nového pasata a taky to točí za tepla delší dobu.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od pali-MT »

je to SOFT!!!

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od ronej »

pali-MT
a co si tím myslel jako soft.?? To jako že je v řídící jednotce vada SW a ani na jedné prohlídce na to nikdo nepřišel, nebo co :?: :?: :158:

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od pali-MT »

nie myslel som ze sa to da odstranit upravou softu.neviem co presne a neviem ako,nevyznam sa do toho,ale kamarat mi to robil na dvoch autach.proste to vycital,upravil a nahral naspat.ako pri chipovani.robil to na tourane a na golfe V.takze nehladajte chybu inde.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: touran2,0tdi typ bkd spatne dlouho startuje

Příspěvek od TDIfun »

Opravu tepleho startu umim vyresit softwerovou upravou.. www.TDIfun.cz

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od Pilotek »

ronej píše:No já si myslím, že to dělá každý ropák,já mám druhého a při nahřátém motoru to točím tak dvě až tři sekundy, jinak za ztudena je to na první brnknutí a to dělá od novoty.Neřešil bych to.Sestra má nového pasata a taky to točí za tepla delší dobu.
Moje skusenosti su ine. Ked je vsetko OK, klasicke TDI aj TDI PD startuje aj za tepla na brnk, ziadne dlhsie tocenie. Na klasickom TDI 81kW (Seat Alhambra 1999) nam pomohla vymena startera (presne ako tvrdil mechanik). Ja jazdim na Tourane 2003 TDI PD 74kW, ma 173 tis.km a startuje na brnk vzdy.

Uprava softu podla mna znamena upravu datovych map pre zmes paliva a vzduchu pri startovani v zavislosti od teploty motora. Cize aj pri zohriatom motore Ti potom RJ da bohatsiu zmes a auto startuje dobre, ale toto nie je odstranenie problemu (skor jeho obidenie), aj ked to pomoze.

Uživatelský avatar
Tiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma

Re: Touran TDI PD (BKC) zle startuje za tepla

Příspěvek od Tiba »

Je to normální dělá to i 2.0 TDI, startérem to určitě není.
Auto má sloužit nám, ne my jemu:)))

Odpovědět

Zpět na „Motor“