MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Touran 2,0 Tdi - problémy

Příspěvek od Franta24 »

Zdravím všechny...
Jmenuju se Franta a Touran je moje druhé auto od VW. (měl jsem Golfa trojku 1,9 Tdi)
Touran je super a samozřejmě jiná liga od Golfa. Jsem s ním spokojený, ale poslední dobou mě trochu trápí , tak se to tady pokusím popsat a když někdo bude vědět čím by to mohlo bejt, tak budu moc rár, když mi poradíte.
1: pocukávaní auta na volnoběh. Stojím na křižovatce a tuto poskakuje na místě. Když trochu přidám plyn, tak to přestane.
2: Hlavně když je auto studené... pouštím pomalu spojku a stejne nastane ráz. Občas prostě nejde zařadit plynule.
3: příklad: jedu po dálnici na šesku cca. 140 Km/h a auto začne pocukávat, jako by mu docházel dech. Když podřadím a vytočím motor kolem třech tisíc, tak zase začne pocukávat. Většinou se to stavá, když razantněji přidám plyn... Mám z toho pocit, jako by najednou přeskočila spojka či něco takového.
Vím, je toho celkem dost, ale budu moc rád, když mi někdo poradí a ja tím třeba ušetřím spoust peněz... Dík moc

Uživatelský avatar
Franta24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Franta24 »

Tak se to trochu hnulo... V original servisu mi řekli, že by zkusili vyměnit jakési el. rozvody v hlavě a že to možná bude ono...
Pak jsem se ještě poptával a těď jsem to dal do jednoho servisu kde prý už Tourana s tímto problémem měli. Může to prý bejt váha vzduchu, el. rozvody v hlavě a pak nějaký snímač otáček či co. Taky prý některý ze vstřiků... Tak jsem to tam nechal a uvidí se.
Jestli někdo budete mít podobné zkušenosti, tak se rád poučím... Nedivil bych se kdyby se to týkalo většiny motorů od VW.

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touran 2,0 Tdi - problémy

Příspěvek od lecram »

v hlave valcov je kabelaz ku vstrekovacom, kontakty v konektore na vstrekovac treba troska prihnut aby boli tesnejsie... robi to na vsetkych PD motoroch, ja sice mam iba 1,9 tdi, ale snad to bude podobne ako 2,0

Uživatelský avatar
jarous1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touran 2,0 Tdi - problémy

Příspěvek od jarous1 »

ta kabelaz by to mohla byt ale aj tesniace kruzky vstrekovacov

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touran 2,0 Tdi - problémy

Příspěvek od lecram »

Vyskúšaj za jazdy ked Ti to začne robiť vypnúť a zapnúť zapalovanie mne to robilo a je po probléme,vieme to vychytať cisarik.m@azet.sk

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od šimek »

Franta24 píše:Tak se to trochu hnulo... V original servisu mi řekli, že by zkusili vyměnit jakési el. rozvody v hlavě a že to možná bude ono...
Pak jsem se ještě poptával a těď jsem to dal do jednoho servisu kde prý už Tourana s tímto problémem měli. Může to prý bejt váha vzduchu, el. rozvody v hlavě a pak nějaký snímač otáček či co. Taky prý některý ze vstřiků... Tak jsem to tam nechal a uvidí se.
Jestli někdo budete mít podobné zkušenosti, tak se rád poučím... Nedivil bych se kdyby se to týkalo většiny motorů od VW.
Tak tady hodně hádají.

Uživatelský avatar
Roveon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2007 00:11
Bydliště: Strašice VW Brdech

MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Příspěvek od Roveon »

Zdravím, lidi. Můj Touran žere chladící kapalinu, tak cca 0,5 litru na 1000 km. Dělá to od výměny rozvodů v servisu. Tlaková zkouška je prý OK. To už jsem přestal řešit. Můj Touran také občas cukal. Rozuměj že je pod plynem, má jít do otáček, ale cuká a skáče jako koza. VAG že prý požadavek že je v pořádku, ale výstup je rozskákaný, tedy co jsem z těch grafů a z řečí chytrých lidí pochopil. Koupil jsem na vrakárně regulátor tlaku turba a vyměnil, bez efektu. Tak jsem tam dal zpátky původní. Cukání nějak samo ustalo, či spíše zmírnilo se, přestal jsem řešit, řkouc, že auto jezdí. Dneska si jedu z Prahy do Plzně, cítím, jak motor pocukává. A když jedu z Plzně do Prahy, motor cuká jako sviňa, nemá žádný výkon, na pětku a na šestku nejede vůbec, na čtyřku s plynem na podlaze dá po rovině 90 km/h a do kopce s neskutečným cukáním 60 km/h. Průměrná spotřeba na trase, kterou jindy dělá za 5,8/100 byla 15/100. Za Berounem, jak je na dálnici ten dlouhý stoupák směrem na Prahu, tam jsem myslel, že auťák zhyne. Normálně jsem měl stažené půlky. Můj Touran má také relativně novou (2 roky) baterku. Dle měření je v pohodě. Když auto tak den stojí a jdu ho nastartovat, startér jako by neměl elektriku či nemohl motor utočit, udělá to takový strašný vzdech, jakoby v posledním tažení. Když spouštění přeruším a po chvíli zopakuji, točí krásně a motor naskočí na ťuk. Omlouvám se že jsem se tak rozepsal, ale nejsem technický typ. Třeba mi někdo poradí a třeba je tady dokonce někdo kdo by to uměl opravit. Když jsem s tím byl v servisu, bylo mi řečeno, že je to nějaká "divná" série motorů a co bych chtěl, že už to má najeto svoje. To já ale neberu, neboť mazel má najeto 190 000 km, motor je 2.0 TDI 100 kW, rok výroby 2004. Tak se těším na reakce a předem děkuji.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od Pilotek »

Na take nazory servisu sa vykasli. Vsetko ma svoju pricinu. 190 tis. km pri slusnej udrzbe nie je az tak vela.

Skumal by som kam mizne ta chladiaca zmes. Ochutnaj prstom vlhkost co ide z vyfuku, ci to nie je sladke. Ak ano, dostava sa chladiaca kvapalina do spalovacieho priestoru. Nedymi auto bielym dymom po nastartovani do zohriatia?

Ked menili rozvody vymenili aj vodne cerpadlo? Daj auto niekde na jamu/zdvihak, odmontujte spodny kryt motora a dobre poprezerajte vsetko zospodu ci niekde ta chladiaca kvapalina (resp. ruzove stopy po nej) nenajdete.

To tazke pretocenie motorom moze robit okrem akumulatora (najlepsie je vymenit baterku s kamaratom co ju ma isto dobru a par dni jazdit) a startera aj niektore hlavne kostrove spojenie - niekto znaly veci by Ti to mal pozriet.

Klubaci, nemohlo by tazke prve pretocenie byt sposobene aj uniknutou chladiacou zmesou v niektorom zo spalovacich priestorov? To by potom mohlo znamenat vadne tesnenie pod hlavou alebo prasknutu hlavu. Vsetko sa to u sikovnych ludi (nie znackove servisy) da vyriesit.

Uživatelský avatar
Tomis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 04.07.2008 09:49
Bydliště: Agip - Ústí nad Labem a Praha a teď ještě Dresden :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od Tomis »

Ahoj všem,
mám motor 2.0 TDI 103kw najeto teď něco okolo 145tis km s kódem motoru BKD. Úprava ve 130tis km na zhruba 125kw.
Kupoval jsem ho když měl najeto 44tis km,poprvý se mi začela ztrácet voda někde okolo 62tis km,po noci jsem měl v garáži pod sebou louži,tak řikám dobrý..protéká to tím vodníkem od Webasta...bylo to na něm vidět...tak jsem ho dal pryč...a hle...??? voda se začala ztrácet ještě víc...:-((( a dokonce bez louží v garáži a jakékoli stopy v motoru...:-((( byl jsem v Berlíně u VW WINTER odkuď Touran pochází...byli naprosto vstřícný a slušně mi poradily....BLOK MOTORU..!!!!! tak jsem tak na něj koukal jestli náhodou nespadl na hlavu..cenovka u nich 3500,-Euro bez práce....podotýkám že byl Touran dva a půl měsíce po záruce :-))) mazec jako. Jelikož jezdím každej den z Ústí do Prahy a zpět což tejdně najedu fakt těch 800km tak ani jednu cestu nevydrží motor bez dolití vody....:-(((( pak jsme zjistily podle VINka,že tyhle motory fakt svolávaly na záruku v Německu a Itálii na výměnu hlav a bloků motoru.
Jako druhý auto mám doma Golfa V se stejným motorem i kódem motoru a o tom autě ani nevím.
Kromě dobrý nafty nic jinýho nechce....:-)))) :D
,, VW je můj život ,,
kontakt +420 777 800 000

Výroba reklamy na zakázku.

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od carel »

Roveon

Mám úplně stejný auto 11/2003 100kw 2.0tdi AZV stejně najeto cca 180 tis dokonce i stejná spotřeba chladící kapaliny s tím jsem se již smířil ale před 14 dny mi to začalo cukat při větším sešlápnutí plynu ,zhoršuje se to při nižší teplotě nechce to jet do kopce .Řešil jste někdo něco podobného?

Uživatelský avatar
Tiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od Tiba »

Měl jsem stejný problém na svém BKD 103 kw a to na 189000 km, nalil jsem tam prášek na vytěsnění chladící kapaliny a vše je ok. Mám najeto 223000 km a neubylo ani přes léto. Oprava 72 kč. Koupeno v Auto kelly. Touto opravou bych také začal. Druhá a ta méně horší varianta je že chladící kapalina uniká přes těsnění chadiče výfukových plynů, voda se ztrácí, ale nestihne ti odkapat na zem, jelikož se mezitím vypaří. Je tam vada z výroby a to těsnění ze spodu chladiče a to tak, že těsnění těsní jen polovinou. Měl by se správně měnit chladič (cca 25000 kč) ale tobě postačí výměna nového těsnění+ tmel na olej vany. Je tu i ta možnost zkusit ho nejprve vyřadit a zkusit jezdit bez něho. Ty další varianty jsou takové, že blok jsem neměnil nikdy a hlavu mnohokrát. Tu můžeš vyměnit vždycky.
Auto má sloužit nám, ne my jemu:)))

Uživatelský avatar
Roveon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2007 00:11
Bydliště: Strašice VW Brdech

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od Roveon »

carel píše:Roveon

Mám úplně stejný auto 11/2003 100kw 2.0tdi AZV stejně najeto cca 180 tis dokonce i stejná spotřeba chladící kapaliny s tím jsem se již smířil ale před 14 dny mi to začalo cukat při větším sešlápnutí plynu ,zhoršuje se to při nižší teplotě nechce to jet do kopce .Řešil jste někdo něco podobného?
Tož vítej do klubu. Mám taky AZV a symptomy máme úplně stejné. Dneska se to do kopce zastavilo, vůbec to nejelo, regulérně to zdechlo. A nešlo to ani nastartovat. Za chvíli to nastartovat šlo, proces se opakoval po asi 10 km na rovině - plný plyn, rychlosti postupně dolů 4, 3, 2, pak úplné zdechnutí. Po kratší přestávce opět šlo nastartovat. Těš se, protože to, co to dělá Tobě mi začalo dělat cca před rokem. V podstatě to neřešíš, protože si řekneš, no tak co, cuká. Párkrát si cukne a bude klid. Však ten můj mrzák taky včera jezdil jako formule...

Uživatelský avatar
Roveon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2007 00:11
Bydliště: Strašice VW Brdech

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od Roveon »

Tiba píše:Měl jsem stejný problém na svém BKD 103 kw a to na 189000 km, nalil jsem tam prášek na vytěsnění chladící kapaliny a vše je ok. Mám najeto 223000 km a neubylo ani přes léto. Oprava 72 kč. Koupeno v Auto kelly. Touto opravou bych také začal. Druhá a ta méně horší varianta je že chladící kapalina uniká přes těsnění chadiče výfukových plynů, voda se ztrácí, ale nestihne ti odkapat na zem, jelikož se mezitím vypaří. Je tam vada z výroby a to těsnění ze spodu chladiče a to tak, že těsnění těsní jen polovinou. Měl by se správně měnit chladič (cca 25000 kč) ale tobě postačí výměna nového těsnění+ tmel na olej vany. Je tu i ta možnost zkusit ho nejprve vyřadit a zkusit jezdit bez něho. Ty další varianty jsou takové, že blok jsem neměnil nikdy a hlavu mnohokrát. Tu můžeš vyměnit vždycky.
No jo, ale neublížím mu, když mu do chladiče něco nasypu/naleju? Taky jsem nad tím přemýšlel, ale nerad bych vymrvil motor...

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od carel »

Tož vítej do klubu. Mám taky AZV a symptomy máme úplně stejné. Dneska se to do kopce zastavilo, vůbec to nejelo, regulérně to zdechlo. A nešlo to ani nastartovat. Za chvíli to nastartovat šlo, proces se opakoval po asi 10 km na rovině - plný plyn, rychlosti postupně dolů 4, 3, 2, pak úplné zdechnutí. Po kratší přestávce opět šlo nastartovat. Těš se, protože to, co to dělá Tobě mi začalo dělat cca před rokem. V podstatě to neřešíš, protože si řekneš, no tak co, cuká. Párkrát si cukne a bude klid. Však ten můj mrzák taky včera jezdil jako formule...[/quote]


jj no to je přesný dneska jsme mohli dát závody na mě zezadu troubili jak jsem nemohl vyjet kopec
sice mi to nezdechlo ale studený mi to jede do kopce max 2000 otáček jinak se to začne dusit ,zkus schválně ubrat plyn a jet na lehkou nohu to je u mě jediná možnost. Když přijedem do servisu se stejnou závadou třeba dostaneme slevu :lol:

Uživatelský avatar
Roveon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2007 00:11
Bydliště: Strašice VW Brdech

Re: Zlobí Touran - asi motor?

Příspěvek od Roveon »

carel píše:Tož vítej do klubu. Mám taky AZV a symptomy máme úplně stejné. Dneska se to do kopce zastavilo, vůbec to nejelo, regulérně to zdechlo. A nešlo to ani nastartovat. Za chvíli to nastartovat šlo, proces se opakoval po asi 10 km na rovině - plný plyn, rychlosti postupně dolů 4, 3, 2, pak úplné zdechnutí. Po kratší přestávce opět šlo nastartovat. Těš se, protože to, co to dělá Tobě mi začalo dělat cca před rokem. V podstatě to neřešíš, protože si řekneš, no tak co, cuká. Párkrát si cukne a bude klid. Však ten můj mrzák taky včera jezdil jako formule...

jj no to je přesný dneska jsme mohli dát závody na mě zezadu troubili jak jsem nemohl vyjet kopec
sice mi to nezdechlo ale studený mi to jede do kopce max 2000 otáček jinak se to začne dusit ,zkus schválně ubrat plyn a jet na lehkou nohu to je u mě jediná možnost. Když přijedem do servisu se stejnou závadou třeba dostaneme slevu :lol:[/quote]

Ano, lehká noha funguje, ale ne v té poslední fázi, kdy to už začne mřít. Neskutečně by mě zajímalo co se tam děje. A v servisu už jsem byl, tudy cesta nevede - doporučili mi koupit si nové auto. Ale vždyť já k*rva mám nové auto... :D

Odpovědět

Zpět na „Motor“