MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Příspěvek od T150 »

kebliam píše:Mám Touran 1,9Tdi r.v.2005 najeto 135.000km.Koupeno v Německu před dvěma lety.Za tuto dobu měněna spojka,před třemi týdny v Rakousku měněna vačka a dva ventily,vodní pumpa a nahlášena nefunkční klima,toto vše VW servis!!Původní závadu jsem hlásil,jako tech.nula-netáhne turbo!!Po třech dnech mi místní odborníci auto s tím,že je v naprostém pořádku za 1.489euro vrátili s tím,že na najítí závady na klimě je třeba více času,potřeboval jsem se vrátit do ČR a že počítač neukazuje žádnou závadu,na upozornění,že někdy při teplejším motoru špatně startuje mi bylo řečeno,že opravou je i toto vyřešeno!Při zpáteční cestě několikrát se opakující STOP překontrolujte chladící systém!!Dolil jsem dest.vodu,po 40km znovu!Takže momentálně stojí auto v servisu v Jihlavě kde mi měnili kompresor v klimě,natlakovali-vše v pořádku a vynesena další diagnoza-těsnění pod hlavou,přebrousit.Takže další týden bez auta o dalších nákladech nemluvě!!Toto je moje 46té auto,z toho asi šest VW a z výše uvedených problémů snad právem,značně skeptický přístup ke značce VW TOURAN!!!!
tak to se ti ani nedivim že si lehce skeptickej ale to bude asi tim že to auto už mělo něco nalítáno a buh vi kdo a jak se v tom hrabal když si ho ještě neměl......
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Repetálek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.03.2009 07:47

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Příspěvek od Repetálek »

Tak jsem se dozvěděl ve VW (žere chladící kapalinu):
Prasklá hlava nebo těsnění pod hlavou.
Motor 2.0 TDI - 100kW,najeto 160 tis.
Myslím,že ty VW jsou stejný střepy jako ostatní, lepší už to asi nebude.

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Příspěvek od Rudi »

nevim, co čekáš, ale u většiny aut ve 150-180tis. rupne těsnění pod hlavou. :D
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Příspěvek od T150 »

Repetálek píše:Tak jsem se dozvěděl ve VW (žere chladící kapalinu):
Prasklá hlava nebo těsnění pod hlavou.
Motor 2.0 TDI - 100kW,najeto 160 tis.
Myslím,že ty VW jsou stejný střepy jako ostatní, lepší už to asi nebude.
jo ty první motory prý nestaly za moc a stávalo se to........
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Repetálek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.03.2009 07:47

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Žere chl.kapalinu, ztrácí výkon, cuká

Příspěvek od Repetálek »

Rudi píše:nevim, co čekáš, ale u většiny aut ve 150-180tis. rupne těsnění pod hlavou. :D
Mám ještě T4 2,5 TDi 75kW najeto 320 Tis.km a žádný těsnění jsem neměnil. :roll:

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od janhelebrant »

Zdar Touraňáci,včera jsej zaparkoval Tourana po 1200km v kuse.Dnes jsem do něj skočila a maxidot na mě řve ,,Stop není chladící kapalina'' ,zkontrolujte nádrž na chladicí kapainu,voda byla na minimu.Pod autem žádná kaluž není,kapalinu jsem dolil a jezdim bez problemu dál.Je to normální,že se odpařuje?Najel jsem s ním zatím 20000 km bez potíží.V současné době má najeto 103500 km.Po odšroubování víka oleje také žádné známky po vodě,výfuk také nekouří.Díky za odpovědi.
Naposledy upravil(a) janhelebrant dne 30.08.2009 23:11, celkem upraveno 1 x.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Ztráta vody.

Příspěvek od Pilotek »

Chladiaca kvapalina by nemala len tak ubudat. Prve by som pod to vliezol, zdemontoval spodny kryt motora a dobre poprezeral na netesnosti - cervena G12 zvykne zanechavat ruzove stopy.

Kvapalina sa dokaze pomaly stracat tak, ze kaluzu to neurobi - posteka kade-tade a stihne sa odparovat.

A este - ochutnal by som prstom vodu z vyfuku - ak bude sladka...

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Ztráta vody.

Příspěvek od janhelebrant »

když bude sladká tak co?

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Pilotek »

Tak je v nej chladiaca kvapalina - tesnenie pod hlavou - ale to nepredpokladam, nechcem strasit.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od parizek_ltm »

S timhle se potykam taky. Uz asi 10tisic km. Nikde zadny naznak vetsiho uniku, v oleji nic, ale ztraci se a pri jizde ve vyssich otackach - 160kmh na dalnici, zacne stoupat teplota. Prst na vyfuku jsem nezkousel, protoze stejnak sazim na tesneni pod hlavou. Bohuzel.
Musi ven cela hlava, navarit, nove tesneni, s tim samozrejme nove rozvody, pokud je nemas vylozene zanovni.

Uživatelský avatar
Tomis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 04.07.2008 09:49
Bydliště: Agip - Ústí nad Labem a Praha a teď ještě Dresden :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Tomis »

Tohle jsem řešil po koupi Tourana,pořád se ztrácela voda,ale pod autem ani kapka. Nakonec jsem zahodil Webasto,ztrácení se zmírnilo,ale pořád to tam mírně bylo. Nakonec došlo na hlavu a teď mám klid...teď mám teda nakonec komplet novej motor tak doufám,že mě to opět nepotká... :( :( bylo to nepříjemný,nedalo se s tím vůbec nikam jet dál,člověk pořád někde stál a dolejval vodu jak u blbejch na dvorku. :mrgreen:
,, VW je můj život ,,
kontakt +420 777 800 000

Výroba reklamy na zakázku.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od pitukes »

Ake mnozstvo si tam dolieval a motor preco menili ?

sisi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.09.2009 22:14

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od sisi »

mela jsem stejný prodlém U motoru jsou dve čidla podívej se jesti tam není pod nimi na motoru mapa tak vyměněň čidlo a podívej se na vývody u chladící nádržky byvají nalomené jde to špatně poznat. Chlap si lépe poradí. zdar

tibik1810
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 22.10.2009 19:44

problem s 2.00 l tdi

Příspěvek od tibik1810 »

ahojte dufam ze mi niekto poradi mam tourana 2.00 l tdi rok vyroby 2004 model 2005 a mam takyto problem jazdi ok ale pri 2000-2500 otackach zacne cukat ako keby nedochadzala nafta bol som na diagnostike ale vsetko je v poriadku a to mi robi pri tych otackach je jedno ci mam pätku a ci sestku zaradenu pomozte ak viete caute

Jumbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.10.2009 13:49
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: problem s 2.00 l tdi

Příspěvek od Jumbo »

Co jsem četl tady na forku, může to být víc věcí - nejsem odborník, ale 2.0l měly problém s hlavou popřípadě s blokem motoru. Neztrácí se ti voda z chladiče?
Kůň je nebezpečný zezadu, vůl zepředu a blbec ze všech stran :D

Odpovědět

Zpět na „Motor“