PALIVO, FILTR - Výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

PALIVO, FILTR - Výměna

Příspěvek od carel »

Nevíte někdo jestli se to zelené těsnění má nějak navlíknout na ten filtr? Dal jsem ho nad filtr pod víčko a kape mi nafta
filtr nafta.jpg

Uživatelský avatar
Tiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma

Re: Palivový filtr 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od Tiba »

Navlékl jsi správně, radši ho ještě mázni silikonem a dej novou gumičku. Musíš to víčko zatlačit na doraz a pak postupně utáhnout šroubky
Auto má sloužit nám, ne my jemu:)))

Uživatelský avatar
VWman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 01.02.2008 23:44

Re: Palivový filtr 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od VWman »

Tiba píše:Navlékl jsi správně, radši ho ještě mázni silikonem a dej novou gumičku. Musíš to víčko zatlačit na doraz a pak postupně utáhnout šroubky
to mi teda pověz jak to navlékl spávně když to tady navléklé NEMÁ, a je mi celkem divný že je ten filtr tak zdeformovanej.. všechno jde lehce, aniž bys něco zdeformoval, jinak to TĚSNĚNÍ NASADIT NA OSAZENÍ VÍČKA A NASADIT DO NÁDOBKY... pak jen sešroubovat a jezdíš.. celé je to otázka minuty...

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od carel »

Filtr je zdeformovaný protože jsem ho tahal nahoru omotaný drátem, byl to nějaký náhradní výrobce a byl na trnu tak narvaný že jinak ven nešel .Dal jsem tam originál koncernovej na něj položil obě těsnění ,přikryl víčkem pevně utáh a kape to

Uživatelský avatar
VWman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 01.02.2008 23:44

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od VWman »

carel píše:Filtr je zdeformovaný protože jsem ho tahal nahoru omotaný drátem, byl to nějaký náhradní výrobce a byl na trnu tak narvaný že jinak ven nešel .Dal jsem tam originál koncernovej na něj položil obě těsnění ,přikryl víčkem pevně utáh a kape to

buď si dostal jiný filtr a nebo to špatně děláš.. už si to mohl dávno vyfotit.. rozeber to, vyfoť a já ti řeknu, není nic jednoduššího... to zelený se na 100% dává na víčka na osazení... a ne na filtr.. to je blbost a je jasný že ti to teče, takže udělej fotky a je to

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od carel »

jj díky už je to ok

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od pitukes »

Je treba po vymene palivoveho filtra to nejak odvzdusnit...alebo staci do filtra doliat naftu ???

Uživatelský avatar
VWman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 01.02.2008 23:44

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od VWman »

Nemusíš dělat nic. odvzdušní se to samo a hladina se dorovná podávacím čerpadlem z nádrže , pouze vyměň filtr a dej dobře těsnení

Uživatelský avatar
k_michal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 20.01.2008 15:56
Bydliště: BB - LC

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od k_michal »

pitukes píše:Je treba po vymene palivoveho filtra to nejak odvzdusnit...alebo staci do filtra doliat naftu ???
tak tak, naftu dolej az povrch, a potom zavri vickom,
inak budes 15min startovat co nie je nic vesele

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od pitukes »

uz to mam. V nadobe pre palivovy filter ostala asi do polovice nafta. Uzatvoril som to a naskocil na supa. Len pozor pri nasadzovani noveho filtra. Ide to tam dost tazko nasadit a filter musi sadnut az na doraz, zvykne sa potom zlomit plastova objimka na filtry.

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od stepik »

Zdárek lidi jaké máte zkušenosti s aditivem proti zamrzání nafty :lol: ,dříve jsem měl jen auta s benzínem takže nevim! :oops: (mám od velvany- zimní super diesel aditiv) díky

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od Mamutik »

stepik píše:Zdárek lidi jaké máte zkušenosti s aditivem proti zamrzání nafty :lol: ,dříve jsem měl jen auta s benzínem takže nevim! :oops: (mám od velvany- zimní super diesel aditiv) díky
Nedavam ziadne externe aditiva...kupujem naftu uz s prisadami OMV Premium Diesel
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
já používám zimní VIF aditiv i přesto , že tankuji vesměs Shell , Benzina nebo OMV ...
zatím maximální spokojenost ...
koupili jsme s kámošema celých 5 litrů a rozděli si to po cca půl litru , což je na 500 litrů nafty , pak tě cena VIFu vyjde na cca 135 Kč/500 ml , jinak samostatně v plechovce zhruba 180 - 190 i více Kč ...
ale základem všeho je taky měnit pravidelně palivák ...
:arrow: http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od milancr »

Ahoj já používám většinou jen v zimním období Castrol TDA. Super věc, vydrží na dost litrů cca 500- 600+- má nasobě odměrku na počet litrů a neí problém. Pro ukázku nějakej odkaz co byl první po ruce.
http://www.olejshop.cz/aditiva/p/castro ... ty-0-25ml/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: PALIVO, FILTR - Palivový 2.0tdi 100kw AZV

Příspěvek od pratonda »

milancr píše:Ahoj já používám většinou jen v zimním období Castrol TDA. Super věc, vydrží na dost litrů cca 500- 600+- má nasobě odměrku na počet litrů a neí problém. Pro ukázku nějakej odkaz co byl první po ruce.
http://www.olejshop.cz/aditiva/p/castro ... ty-0-25ml/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tento používám ve služebním náklaďáku,tankuju kdejaký zvratky,ale aditivum zdáse funguje,páč startuju v pohodě i v těchto mrazech.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Motor“