MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Moderátoři: Chozin, alesino

danielakrtek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2009 18:36

MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od danielakrtek »

Potřebuji poradit po vypnutí klíčku zůstává běžet ventilátor chladiče. Je prý to u VW běžná závada a musí se prý vyměnit hned celý. Nebo neví někdo jestli se dá třeba jen vymětit relé (které by prý možná mohlo být napáleno) a kde se nachází nebo co s tím , kromě návštěvy aut.servisu to vím. Jsem tu nově máme toto auto jen chvíli, tak snad mi někdo poradí předem díky.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Ventilátor chladiče VW TouranTDI 100kW

Příspěvek od Pilotek »

Na samotny ventilator by som to netipoval. Ked je vadny, bud nejde vobec, alebo ide ale vibruje.

Neviem ako na Tourane, ale na Sharane 2001 oba ventilatory vykonovo spina "riadiaca jednotka ventilatorov" - cierna krabicka cca 10x3x2cm hore pri baterke. Vedu do nej dva velke ovalne konektory s hrubsimi kablami. Su v nej tri relatka.

Skus ist po kabloch od ventilatorov, ci nevedu do niecoho podobneho. Najlepsie by sa to robilo dat auto na najazdy/zdvihak/jamu, zhodit spodny kryt motora, lahnut pod auto a zospodu do vysledovat.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Ventilátor chladiče VW TouranTDI 100kW

Příspěvek od dream7000 »

no v tourane tu čiernu krabičku nenajdeš!!! tam je riadiaca elektronika priamo vo velkom ventilátore, neurobíš s tym nič, len najprv napichnuť na VAG, skusiť vymazať závady a ak to nepomôže v takom prípade len výmena...

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ventilátor chladiče VW TouranTDI 100kW

Příspěvek od jirka14 »

A nedělá ti to, jen při víc zahřátém motoru? Že by prostě ten ventilátor jen dochlazoval, a za chvíli se vypnul sám?
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
PavelM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Po vypnutí klíčku pořád běží

Příspěvek od PavelM »

Mě běží po vypnutí asi tak 1 minutu-dochlazuje prostě normál

Paragon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.05.2008 12:42

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Po vypnutí klíčku pořád běží

Příspěvek od Paragon »

Tak me toprave zacalo delat to same :( Vsechny rele a pojistky sme vyndali a vetrak stejne bezel. Rano sem prisel k autu a to sem o tom nevedel,ze je neco s vetrakem a mel sem totalne v prd... baterii, tak sem si rekl ze uz ma sve za sebou a koupil novou a ejhle hned pri vymene a zapojeni kontaktu se spustil vetrak. tak sem si rikoal co to je. ted sem ho odpojil pac me nebavilo pokazde odpojovat kontakt na baterii abych neprisel o dalsi baterku. Dnes odjizdim na dovolenou takze to bude sranda a po dovolene musime zjistit cim to je.

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Po vypnutí klíčku pořád běží

Příspěvek od rolbar »

může to dělat nějaké čidlo nebo přerušení z motorové jednotky, chce to udělat diagnostiku a popřípadě proměřit

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Po vypnutí klíčku pořád běží

Příspěvek od pitukes »

Paragon daj potom vediet co to bolo.

Uživatelský avatar
jwindi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.03.2010 12:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Po vypnutí klíčku pořád běží

Příspěvek od jwindi »

Me se to stalo pred mesicem to sami, vyzkouseli jsme vsechno, ale problem byl v ridici jednotce ktery je ve ventilatoru (v tom vetsim) vymenili jsme za jiny (starsi) a funguje to dal platil jsem i s vymenou 1500,- kamarad opravar mi ale rekl,ze se nekolikrat setkal i s tim ze destova voda natekla do pojistkovy skrinky pod kapotou vedle baterky. a musel ji menit (taky za jinou). Ale u me to bylo v tom ventilatoru.
vymena celeho panelu obou vetraku byla v pohode spodem bez velkyho rozebirani.

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Po vypnutí klíčku pořád běží

Příspěvek od Karapítko »

Taky to dělá čido teploty motoru, když je v pvwdeli, tak se hlásí jednotce jako vysoká teplota motoru a ta následně motá ventilátorem do vyšťavení baterky... Ale současně by to měla hlásit i kontrolka u šoféra...
Je důležité zachovat paniku...

Kaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.05.2011 08:33

VW Touran

Příspěvek od Kaca »

Prosim o radu,vw Touran 1,9 tdi 74kw pri teplém i studeném motoru roztočí sahary a zvýší se volnoběžné otáčky z 850 na 1000. Teplotní čidla vyměněny a motorek ventilátoru také.
Prosím o radu

Uživatelský avatar
malcom
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1264
Registrován: 25.11.2007 16:22
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od malcom »

Mě pro změnu když běží sahara,tak to divně rezonuje,vypnu klíček a po chvilce se vypne,což je v pohodě.Ale jde mi o ty pazvuky co to vydává když běží vrtule :?: thx za rady
!! COMMING SOON http://www.youtube.com/watch?v=ZZtRlAi343Y" onclick="window.open(this.href);return false; spojme síly,kill Malthael !!

Uživatelský avatar
iggyTT
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1559
Registrován: 15.04.2011 19:18
Bydliště: Slovensko,Trnava

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od iggyTT »

malcom ,ze by lozisko?

Uživatelský avatar
malcom
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1264
Registrován: 25.11.2007 16:22
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od malcom »

Igore to já právě nevím,do jaké míry se dá ta vrtule rozebrat a nebo jakou část z ní jde vyměnit za nové :( Pokud by to bylo nějaké ložisko,tak aby nebylo nějak její součástí
!! COMMING SOON http://www.youtube.com/watch?v=ZZtRlAi343Y" onclick="window.open(this.href);return false; spojme síly,kill Malthael !!

Uživatelský avatar
dewe07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.11.2011 16:29
Bydliště: Planá,Tachov

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od dewe07 »

Zdravim mam taky problem s tim,ze nastartuju a velkej ventilator bezi uz tak po minute,pak treba vypne,proste beha jak se mu chce a opravar mi rekl,ze se meni cela sahara a stoji 7000,-,takze kdyby nekdo prisel na zpusob,jak to opravit levneji,byl bych rad za radu,diky

Odpovědět

Zpět na „Motor“